Jump to content

R1 račun u maloprodaji


Flashgordon

Preporučene objave

nisam u mogucnosti dobiti rješenje za obavljanje djelatnosti veleprodaje premda sam registriran za tu djelatnost na trgovackom sudu.

 

prostor jednostavno ima samo 20m2 i u njega ne stane kancelarija i sanitarni cvor za veleprodaju buduci da u to sve moze stati samo maloprodajni prostor sa sanitarnim cvorom

 

zato sam prisiljen poslovati pod maloprodajnim rješenjem. ali procitao sam da je moguce izdavati r1 i pod maloprodajom ako obim poslovanja po količini i iznosu ne premasuje obim poslovanja maloprodaje.

 

moje pitanje je dali mogu imati kancelariju na drugom mjestu a u maloprodajnoj trgovini prodavati put veleprodaje, tako rade mnogi od knjizara do INE.

 

i dali se pod veleprodajom racuna bas svaki R1 racun, racunajuci r1 za usluge i servise ili samo artikli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete imati kancelariju i negdje drugdje, prema trećima vrijedi da se pozivaju osim na sjedište upisano u sud.registru i na mjesto gdje se obavlja djelatnost ili mjesto gdje se nalazi uprava.

U maloprodaji je moguće izdavanje R1 računa za gotivnsko plaćanje do 5000 Kn.

Na računu morate imati sve podatke koje se odnose na Vašu tvrtku.

A na računu osim artikala koje prodajete možete i iskazati i usluge koje obavljate ako su one u skladu s djelatnošću koju obavljate ili je s njom usko vezana.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija