Jump to content

Pomoć, hitno


dj_Dejan

Preporučene objave

Evo da se i ja priključim nesretno oženjenima, naime s obzirom da je ovaj forum zbilja velik pa ne mogu naći sve odgovore za svoje probleme, a i svaki problem je kompleksan na svoj način pa Vas zamoljavam da mi pomognete. Radi se o sljedećem: Supruga i ja smo u braku 10 godina + 2 god nevjenčano, imamo sina 9 godina. Ja radim u HV-u a ona konobarica u jednom lokalnom kafiću. Jedno veče kada je došla sa posla izjavila je da traži rastavu, ostao sam paf. Pitam zašto, rekla je da me ne može više trpiti jer sam sebičan, ne dajem dovoljno pažnje niti njoj niti djetetu (što i nije baš tako) za moj pojam, samo gledam svoju vojnu karijeru previše vremena posvećujem svom hobiju (internet, računala,glazba) i ona ne može više tako. Ja sam rekao ako je to tvoja odluka ne želim ti biti na putu k sreći, rastat ćemo se sporazumno i ok. Međutim ona ima nekakve svoje rstavljene kolegice koje ju savjetuju iz nekih svojih osobnih iskustava a vidim da ju krivo savjetuju. Problema nije bilo niti oko iznosa alimentacije niti oko skrbništva dok se nismo dotakli teme oko podjele imovine. Kupili smo kuću i novi auto sve na kredit i sve na moju plaću. Ona hoće kuću a ja ne dam, smatram da nije zaslužila da joj to ostavim s obzirom da sam dobio nož u leđa a i ja sam se puno više naradio renovirajući je , a i moja mama je tu uložila određena novčana sredstva. Izračunao sam rate koliko smo uplatitli za kuću (ispada oko 12000 eura) i ja joj nudim isplatu pola u gotovini i dajem joj auto bez obzira što je moja mama dala 6000 eura učešća za taj auto. Ona to ne želi hoće kuću i gotovo, a ja ne dam iz razloga što neću moći gledati da neki kreten kojeg će dovesti jede iz mog tanjura i uživati u plodovima moga znoja. Jer ja ako izađem iz te kuće ja sam na ulici nemam kuda a ona ima ogromnu roditeljsku kuću koja je puno bolja i veća od naše. Da li ja na sudu imam kakva prava po tom pitanju i šta se dešava ako se ne možemo dogovoriti, kako sud onda dijeli imovinu stečenu u braku? Što se tiče skrbništva nisam protiv da dijete ide k njoj ali pošto sam puno povrijeđen jer smatram da nisam baš bio toliko loš otac i muž jer sam zbilja dao sve od sebe da priskrbim što više, da ne oskudijevaju u ničemu da sveke godine idu na more itd. i zato bih pokušao ja nju povrijediti tako da joj uzmem dijete. Naime moram reći ovo, imali smo problema u braku prije 7 godina kada se upleo treći čovjek u naš život, ja sam joj to oprostio ali nikada više nisam imao povjerenja u nju, konobarski posao je takav izložen si kao na sajmu. da se razumijemo ne potcjenjujem niti jedan posao, svaki je težak i odgovoran na svoj način kao i moj posao koji je vrlo težak i odgovoran. Zbog potrebe posla sam trenutno i na izvanrednom studiju u ZG-u pa me malo i to još dodatno opterećuje uza sve to. kada smo imali taj problem sa trećom osobom ona je pokušala suicid sa tabletama na što sam ja reagirao na vrijeme i izvukli smo je jer je na vrijeme došla na hitnu. O tom slučaju ima pisani trag tj. ambulantni list, a i kao djevojka sa 16 godina ležala je na psihijatriji zbog nekih problema u kući ne znam točno, ali vjerojatno ima zapis na odjelu gdje je ležala. Koliko mi taj njezin suludi postupak može pomoći oko dodjele skrbništva djeteta s obzirom da ja ne želim razvod. Ali toliko sam ljut zbog toga da sam spreman tjerati sud dok sve ne izgubi jer smatram da sam puno uložio i u sebe i u našu zajednicu da bih to olako pustio. Ona nema nekih većih financijski sredstava, njezina plaća je 2400 kn, dok je moja i više od duplo veća što na početku našeg braka nije bila, ali mojim dodatnim trudom i ulaganjem u sebe tj.školovanjima i radom sam se dokazivao da bi rezultiralo ovim mojim statusom. Eto to je najkraće što sam mogao opisati svoju situaciju pa me zanima da li mogu ostvariti nešto barem od svojih zamisli s obzirom da će ona podnijeti zahtjev za razvod braka. Otprilike kolika će mi biti alimentacija, tko snosi troškove postupka i koliki su ti troškovi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se tiče podjele imovine, to će bolje objasniti netko tko je pravnik. ja bih samo htjela savjetovati da u cijeloj toj priči pazite na dijete. pazite da se ne dogodi da se u vašoj borbi za skrbništvo i u nastojanju da se osvetite ženi vaše dijete nađe traumatizirano i rastrgano između dvije strane. osobito ako je vaš sin bliži s majkom i ako bi mu odvajanje od majke bilo traumatičnije od odvajanja od vas, pustite nek ostane s majkom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu, slažem se da će dijete ovdje biti najviše rastrgano i možda je malo okrutno prema djetetu rješavati takve sporove preko njega ali, je on jednako vezan za mene koliko i za nju i sam je izjavio da bi on htio zivjeti pod ovakvim suludim okolnostima malo kod mene malo kod nje i nemam ništa protiv da se s njom viđa koliko hoće, ali ja želim skrbništvo jer smatram da mogu puno više učiniti za njega i po pitanju odgoja a i škole s obzirom da će sada u 3. razred gdje će trebati puno više raditi uz njega a to moja supruga ne može zbog posla a i nema dovoljno znanja iz nekih područja jer ona ima samo osnovnu školu (bez potcjenjivanja). Najviše zbog toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poznata mi je ta situacija. moj suprug ima dijete iz prvog braka. kći je kod rastave dodijeljena majci, a skrb je zajednička. dijete je logično emotivno vezano uz majku, a na svim drugim razinama bolje se slaže s ocem, u oca ima više povjerenja, zna da se prije na njega može osloniti itd. i što se škole tiče, majka joj nema ni vremena, ni volje, ni znanja pomoći, tako da se i u tome oslanja na oca i na mene. nas se dvije također odlično slažemo. ono što hoću reći, nemojte se bojati da će vaše dijete ako živi s majkom ostati bez svega što mu vi pružate. na vašem mjestu ne bih išla tako drastično da tražim dijete, išla bih za sporazumom, nek dijete (bar za početak) bude kod majke, a vi tražite što više viđanja s njim. bude li ometanja i opstruiranja vašeg viđanja sa sinom, uvijek možete tražiti promjenu odluke o skrbništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče skrbništva nisam protiv da dijete ide k njoj ali pošto sam puno povrijeđen jer smatram da nisam baš bio toliko loš otac i muž jer sam zbilja dao sve od sebe da priskrbim što više, da ne oskudijevaju u ničemu da sveke godine idu na more itd. i zato bih pokušao ja nju povrijediti tako da joj uzmem dijete....ajde malo razmisli što pišeš! ok?

Ti ćeš ju povrijediti tako da joj oduzmeš dijete? A dijete koliko će patiti bez majke? Ako k tome dodam da je žena bila suicidna i liječena ne psihijatriji bio bi zadnji prasac da to napraviš, opreosti, ali ti moram to napisati. Jasno mi je da joj ne daš kuću , jasno mi je da se ne možete dogovoriti oko imovine i da te povrijedlia, ali spuštati se tako nisko...oprosti nemam riječi. :-o

Što ćeš postići s tim , bio bi sretniji da ti bivša pati, a da li znaš kako bi opet utjecalo na tvoje dijete da se njoj nešto dogodi , da opet digne ruku na sebe...pa bio bi siroče bez mame i cijeli život bi ga pratile glasine da mu je mama bila luda.

Znam da ti je teško, ali daj se malo razmisli u miru, nemoj sebe staviti na prvo mjesto, pa se možda i dogovorite!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, sve je to u redu svaki čovjek ima dozu sebičnosti u sebi netko više netko manje, koliko ona ima sebičnosti u sebi da se usudila tom djetetu uzeti obitelj samo da bi njoj bilo dobro. Nije niti svjesna koliko je njoj bilo dobro i zato to i radi. Sloboda je prekrasna stvar ali se plaća preskupo. Da li to dijete treba plaćati njezine gluposti, smatram da dobar dio tvog stava ne stoji. Znaš kako se kaže OKO ZA OKO...i smatram da je to OK ma šta neki mislili o tome jer svatko treba biti u određenoj dozi sebičan i egoističan, a na kraju reci mi tko nije. A usto muškarca žena na kraju toliko odere na sudu financijski da ima ljudi koji ostanu i bez gaća a ja bih završio na ulici da je po njezinom. Jednom djetetu mjesečno za sve, ama baš sve troškove ne treba 2000 kuna koliko će me sigurno oderat. Ima dobrih, vrijednih i poštenih žena na ovom svijetu i iznad svega poštujem žene do neba jer su višestruko opterećenije od nas muškaraca i rade i trude se moja baš i nije od tih. I zato smatram da mora biti kažnjena maksimalno da opet ne napravi takve gluposti, a usto će kroz izvjesno vrijeme dovesti nekog mudonju koji sigurno neće prihvatiti moje dijete jer rijetki su ljudi koji prihvaćaju tuđu djecu pogotova kada dođu i druga djeca iz novog braka. Mislim da si to ne mogu dozvoliti a pogotovo ne njemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dj_Dejan je napisao:

sada šta god da se napravi njemu je ionako svejedno.

 

varate se. budete li se vi i žena osvećivali jedno drugom, nemojte misliti da će vašem djetetu biti svejedno. izazovete li kakav veći oblik patnje kod djetetove majke, budite sigurni da će zbog toga patiti i vaše dijete, koje za svoju majku emotivno vezano. i nemojte biti sigurni da time nećete pokvariti svoj odnos s djetetom, koje bi vas zbog toga moglo osuđivati. prema tome, ako vam je i mrvicu stalo do djeteta, probajte sve sa suprugom riješiti sporazumno. kao roditelju, dijete bi vam ipak trebalo biti na prvom mjestu, daleko ispred povrijeđene taštine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepo...

E, početak ide ovako: dam da se dijete povjeri majci, slažem se oko uzdržavanja ali ona hoće cijelu kuću. Ja bih dao auto.

 

Činjenice: razvod ne podrazumjeva nužno i istovremenu podjelu bračne stečevine iako se može obaviti i tada. razvod znači da se brak radvodi, djeca povjeravaju jedno, drugi plaća dio uzdržavanja toliko-i-toliko, a dijete i taj drugi imaju određene susrete tim-i-tim danima od toliko-do-toliko sati, a kako bi se zaštitio minimum prava djeteta i roditelja s kojim dijete ne živi. Ne impliciram tko je tko od vas dvoje i u kojoj ulozi.

 

Nadalje, ako niste imali ugovoren i ovjeren dogovor o zasebnoj imovini tijekom braka, bez obzira koliko je je jedan doprinosio, drugi ima pravo na dio jer je bračna stečevina. O onom prije '99. se joše može djelomično pregovarati no od tada ste fifty-fifty ukoliko se sami ne sporazumite drukčije. Nemojte se iznenaditi kada u zemljišniku prijmetitie plombu i zabranu raspolaganja imovinom a u smislu utvrđivanja blablabla... a to može trajati i trajati.

 

Slijedeće u istom početnom postu ukazuje na želju za osvetom, nadoknađivanjem sebi osjećaja povrijeđenosti. Da vas obavijestim u startu: nećete si time pomoći niti će vam to ičemu pomoći. A niti utješiti. A djetetu najmanje doprinijeti. Obično se svi "dugovi" koje se nastoji naplatiti vrate onom tko ih naplaćuje, a to ne napravi nitko drugi već ovrhovoditelj. To funkcionira malo drukčije nego ovrhe pravno utemeljene. Jeste li porazmislili i o tome?

 

Zaista ste uvjereni da dijete ne osjeća vaše animozitete i da to na njega doma nema ama baš nikakvog utjecaja?

 

Nadalje, vi se složili s razvodom ili ne, dovoljno je da jedno ne želi više biti u braku, pa se brak razvodi i ne postoji način da ga se prisili da u njemu i ostane.

 

Bilo bi lijepo da se dogovorite oko razvoda, viđanja djeteta i iznosa uzdržavanja ako je zasita suprugina odluka čvrsta i nepomična.

No, ne propustite u tome vidjeti i dijete, kao Osobu.

 

Napominjem, ako je razvod zaista izvjesan.

 

Imovinu podijelite sporazumno, jer ako nećete tako riješit ćete to sudom a traje solidan broj godina tijekom kojih s nekretninom nećete moći ama baš ništa. A izbjeći ćete sva natezanja i sukobe koji mogu uroditi inatima i dodatnom gorčinom s bilo koje strane. a naime, ovo nema nikakve direktne veze s postupkom razvoda, niti će to biti tijekom postupka na sudu uzeto u razmatranje ili odlučivanje, a možete to napraviti i nakon dovršetka svega.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za svako dijete razvod roditelja je velika trauma. No, nauče se oni s vremenom nositi s novonastalom situacijom. Ipak, mislim da nije dobra ideja da dijete živi malo s jednim malo s drugim roditeljem. Za dijete bi, ipak, bilo bolje da živi s majkom, A to što navodite da je ona završila samo osnovnu školu sud, hvala bogu, nije briga. Ako je vama bila dobra sa OŠ tolike godine SRAMITE SE što je ovako podcjenjujete. No, to samo govori o vama kakva ste osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A usto muškarca žena na kraju toliko odere na sudu financijski da ima ljudi koji ostanu i bez gaća a ja bih završio na ulici da je po njezinom. Jednom djetetu mjesečno za sve, ama baš sve troškove ne treba 2000 kuna koliko će me sigurno oderat.

 

Zamijenite riječi u rečenici: "oderat" će vas- vlastito dijete o kojem ste dužni skrbiti financijski, makar vam bila oduzeta roditeljska prava. Sud će vas u slučaju da je dijete povjereno majci opteretiti za DIO sredstava koja su službeno procjenjena kao djetetova potreba shodno njegovom uzrastu. I platit ćete svaku lipu dugovanja nastalog ad dana podnošenja tužbe za razvod jer se to uobičajeno traži, te će biti plativo jednokratno u roku od 10-15 dana, kako kome sud odredi, uz kamate za kašnjenje otpilike kao kredit po Masteru. I bit će naplaćeno, htjeli vi ili ne. Nema potrebe da sami sebe dovodite u takvu situaciju.

 

Jednom djetetu itekako treba barem minimalni procjenjeni iznos, jer u to ulaze svi njegovi troškovi od stanovanja preko hrane i oblačenja do obrazovnih i ostalih potreba. Ukoliko osporavate minimalni procjenjeni iznos potreba djeteta školskog uzrasta a trenutno iznosi 1800,00 vjerujte da vam to neće uspjeti ni pod razno, a o vama sudu govori sasvim dovoljno, a što nama ovdje prisutnima govori je manje bitno.

 

Osvrnut ću se i na spominjanje stručne spreme supruge, baš kao i neki moji predodnici, pa smatrate kako takve osobe ne bi smjele brinuti o djetetu od 9 godina navodeći manjak njihovih kompetencija, predložite da se taj članak uvede u Obiteljski zakon i, dapače, neka zabrane rađanje djece svakom tko nema pored sebe osobu koja je završila minimalno klasičnu gimnaziju, ima položene miscrosoftove ispite barem u smislu korisničkog rukovanja, a dvoje i više djece da se odobri samo onima koji vladaju nuklearnom fizikom premda je to njen lakši dio.

 

I zato smatram da mora biti kažnjena maksimalno ...

 

Ako nastavite s ovakvim razmišlljanjima, sasvim je izvjesno da će vaša suruga razvod vrlo lako realizirati, dijete teško da bi tko povjerio nekom s osobnim stavom kakvog iskazujete, uzdržavanje će biti određeno najvećim dijelom vama jer su vaša primanja prilično veća od supruginih, a imovina će biti podijeljena i ako treba prodana na dražbi kako bi na kraju stvar bila riješena a ne uspjevate se dogovoriti.

 

Neću niti spominjati ovo što juicy s pravom tvrdi kako će svim time i djetete osjećato potrebu da se od vas udalji.

 

Držim kako vam sve to zaista nije potrebno, a iz- inata.

 

PS. Naputite suprugu da se raspita malo, jer ako nudite polovicu vrijednosti (ne samo uplaćenog kredita, jer nije njeno pravo samo polovica vrijednosti otplaćenog kredita), pa će valjda shvatiti da bi trebala izbiti iz glave ideju da može dobiti sve, jednako kao što ni vi ne bi dobili sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sumnjam, draga. Imala sam 14togodišnji bliski susret sa sličnim stavovima, no barem se nije mogao s visoka odnositi glede stručne spreme jer unatoč njegovoj tituli moja je kod takvih izazivala veći respekt, (a ni računala mi nije trebao sređivati već to radima ja i sebi i drugima)...

 

No, kakve to veze ima sa odnošenjem prema djetetu tako da nam i u mislima počinje sa velikim D? Ili ex catedra "znanjem" kako je i za drugu osobu bolje da se brak koji je u svakodnevici frustrirajuć upravo zbog nepoštivanja druge osobe nastavi?

Ma daj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepo sročeno, kao da slušam svoju ženu. Evo ovako što se tiče naplate tj.alimentacije i djetetovih potreba nemam ništa protiv toga dapače uveo bih rigirozne mjere i kazne za roditelje koji ne izvršavaju svoju obvezu plaćanja, međutim da odmah razjasnimo jednu stvar da mogu uveo bih u obiteljski zakon da svaka majka čije dijete prima alimentaciju mora pravdati gdje je potrošila svaku kunu koje je dijete dobilo i uvesti poseban račun na ime djeteta i svaku kunu pravdati socijalnoj službi gdje je potrošen taj novac, jer opće je poznato da ima žena koje ne rade i još njih takav jadnik mora godinu dana izdržavati a žene žele biti jednake, e ne može nikada žene neće biti jednake sa muškima i muški će uvijek, ali uvijek lošije proći na sudu kod razvoda, a vi recite da sam u krivu. Niti jedan roditelj koji plaća alimentaciju nema uvid gdje je potrošen taj novac i da li je zbilja potrošen na svoje dijete tu je moj problem. Malo ste me spustili na zemlju što se tiče određenih stvari, možda je ta moja gorčina prevelika da bih pravilno razmišljao i donosio dobre odluke, ali nadam se da me razumijete jer kada se ruši jedan imaginarni svijet nije lako to nositi. Iamo sam toliko planova....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A tko vam brani, sumnjajući da majka zakida vaše dijete, uskraćuje mu minimum potreba, zatražite da se to provjeri i ako to i radi imate sjajan argument tražiti da se dijete povjeri vama?

 

Razumijem vas u potupunosti jer je agresivnost i pokušaj primjene prisile svojstvena jednom dobrom dijelu ljudi koji se razvode, no bilo bi zaista lijepo da pokušate stati malo na loptu.

 

I radi sebe i radi djeteta i radi razvoda koji može pri inatima izazvati još gori inat s druge strane i tada se upada u kolo koje se ne zaustavlja tako lako.

 

Istina da mnoge očeve svrbi gdje odlazi novac od uzdržavanja, svaki ima osjećaj da svaka lipa ide bivšoj supruzi, no bilo bi lijepo kad bi prihvatili činjenicu da su iznimno rijetka hrvatska djeca koja žive ispod tog minimuma, a ukoliko imate indicija da je vaše dijete zakinuto od strane majke, jednostavno pokrenite postupak, dokažite i dijete će biti s vama koji mu može priuštiti veći standard a od bivše tražite minimalni iznos uzdržavanja i ponosno glavu gore. Bez gorčine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krivo ste me razumjeli glede stručne spreme moje supruge, nisam mislio vrijeđat, to nikako ona je meni bila dobra i takva kakva je bila ali ja njoj nisam bio dovoljno dobar. Njezinu stručnu spremu sam spomenuo zato što je bilo problema oko zadaće, neke stvari jednostavno nije znala objasnit djetetu, toga se bojim da neće mali dobiti što se škole tiče odgovarajuću pomoć a mene neće biti, na to sam mislio jer svako ima izbor hoće li ići u školu ili neće a po mom mišljenju stručna sprema nije mjerilo znanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nisam krivo shvatila već sam htjela naglasiti da nitko od nas, ma kako educiran bio neće baš u svakom detalju koji proradi s djecom znati u sekundi ama baš sve, pa do kraja gimnazije ili fakulteta. Oni koji su zainteresirani, rade i uče se zajedno s njima.

 

A zašto, pardon, vas ne bi bilo? Ako je dijete s majkom vas će viđati barem dva puta tjedno? Ako se ne možete dogovoriti sa suprugom koja će tada vjerojatno biti bivša da dijete dođe i više, zašto mislite da nećete biti tu da mu pomognete?

 

Nadalje, mislite da se do kraja barem 8. razreda svaka lekcija uči s djetetom? Roditelji su tu da pomognu kad zašteka, ali ih od početka treba privikavati na samostalnost barem dijelom koji se vremenom povećava. Gdje je granica na kojoj počnu većinom raditi sama? Matura? Diplomski?

Imat ćete priliku, samo ako je budete htjeli. Ispričavam se unaprijed, ali vrlo često je samo pitanje koliko tko hoće a ne može.

Jer onaj koji to brani lako dobije po nosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu vijerovati kad čitam ovo. Da li majka Vašeg djeteta mora specificirati svoki sat koji posveti djetetu.Gospođa koja dolazi meni u kuću ćistiti i pospremati, naplaćuje sat 60 kn a moj sat instrukcija je 140 kn. Znać,i kad dijetetu objašnjavam matematiku bivšem ću ispostaviti raćun od 140 kn. ????

Ma proći će Vas ta gorćina.Što prije to bolje jer će te tako biti i bolji i sebi a i otac. Klinci sve osijete...Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juicy je napisao:

Za svako dijete razvod roditelja je velika trauma. No, nauče se oni s vremenom nositi s novonastalom situacijom. Ipak, mislim da nije dobra ideja da dijete živi malo s jednim malo s drugim roditeljem. Za dijete bi, ipak, bilo bolje da živi s majkom, A to što navodite da je ona završila samo osnovnu školu sud, hvala bogu, nije briga. Ako je vama bila dobra sa OŠ tolike godine SRAMITE SE što je ovako podcjenjujete. No, to samo govori o vama kakva ste osoba.

 

Joj i te kako! Evo mog primjera, da se nakon dvije godine povlačenja po "Centru" i čekanja sudskog rješenja (više nikada neću pisati sud i rješenje velikim slovima-ne zaslužuju to), moje dijete od dvije godine i osam mjeseci zove "tatom" osobu sa kojim bivša živi, a ja sam samo u ulozi bankomat tate koji daje alimentaciju i nema nikakve duge obaveze niti prava naspram svom djetetu. Doduše ni dijete nema pravo na biološkog oca, pa se mora prilagoditi drugom "ocu" sa kojim bivša živi i sa veseljem upire prstom u mene i mojem sinu hladno kaže: "ovo je striček, a ono (onaj Harlekin) je tvoj tata". Oguglao sam na to i NNNI. Ja sam neuništiv, moram priznati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro opisana situacija ali savjeti su suvisni kad je rijec o skrbnistvu nad djetetom u tom pogledu cak ni osobe koje su skolovane za takve stvari ne savjetuiju da roditelji traze ili ne traze skrbnistvo na djetetom, praksa je takva da majka dobiva djete .Ali isto tako otac moze da trazi skrbnistvo nad djetetom ali prije svega morate dobro razmisliti o svemu i o tome da li ste spremni preuzeti cijeli teret na sebe i isto tako sta ceka vase djete u buducnosti sa drugim roditeljem, uspjeh vam niko ne garantira a rizik je velik.Ovo ne bi bio savjet nego samo cinjenice jer za trazenjem ili ne trazenjem da djete zivi sa vama o tome morate sami odluciti i to svojom glavom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rekla je da me ne može više trpiti jer sam sebičan, ne dajem dovoljno pažnje niti njoj niti djetetu (što i nije baš tako) za moj pojam, samo gledam svoju vojnu karijeru previše vremena posvećujem svom hobiju (internet, računala,glazba) i ona ne može više tako.

 

Vjerovatno je uzrok ženinog postupka ponovni preljub u tijeku ( ili serija preljuba ). U sklopu " očajničkih pokušaja da se izbjegne istinsko ili zamišljeno napuštanje" i " prikrije vlastita loša slika o sebi pojačana vlastitim neprihvatljivim društvenim ponašanjem - osobe s BPD pokreću razvod braka kako bi pobjegle od sebe i tako miniraju svoj vlastiti dobar život.

 

Niste ni za što krivi, vi ste samo još jedan Non...

 

Ona to ne želi hoće kuću i gotovo

 

..nerealni zahtjevi, probijanje osobnih granica...

 

 

Naime moram reći ovo, imali smo problema u braku prije 7 godina kada se upleo treći čovjek u naš život, ja sam joj to oprostio ali nikada više nisam imao povjerenja u nju

 

..obrazac nestabilnih interpersonalnih veza, nemogučnost kontrole emocija - tzv. "prirodni promiskuitet" - tipičan za osobe s BPD

 

 

kada smo imali taj problem sa trećom osobom ona je pokušala suicid sa tabletama na što sam ja reagirao na vrijeme i izvukli smo je jer je na vrijeme došla na hitnu. O tom slučaju ima pisani trag tj. ambulantni list, a i kao djevojka sa 16 godina ležala je na psihijatriji zbog nekih problema u kući ne znam točno, ali vjerojatno ima zapis na odjelu gdje je ležala

 

 

...prijetnje ...ili pokušaji samoubojstva...- jedan od kriterija za dijagnozu BPD-a

 

 

Pročitaj: " Prestanite hodati po ljuskama jajeta"...!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija