Jump to content

parkiranje u rikverc


london

Preporučene objave

Molim vas za savjet. Parkiravala sam se u rikverc, u to vrijeme je čovjek pretrčavao cestu, kako mi je bio u mrtvom kutu, nisam ga vidjela. Zadnjom gumom sa mu prešla preko japanke. Sa autom nisam dotakla tijelo čovjeka. Kasnije smo zvali hitnu, (doktorica je utvdrila da ga boli podkoljenica, te da nije slomljeno)došla je policija i napravila zapisnik.Napuhala sam 0,00 .

Zanima me ako me tuži, po kojoj osnovi se namiruje.

Ispada da je obostrana krivica.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste dužni se uvjeriti prilikom kretanja unazad da ste u mogućnosti sigurno izvesti tu radnju.

Pješak je dužan obazrivo prelaziti cestu.

Oboje imate prekršajnu odgovornost, ali će on imati pravo od vašegg osiguranja (ne dakle od vas!) tražiti naknadu štete. Ako mu nije pukla niti jedna kost ili nije došlo do nekakvog oštećenja mišića ili ligamanata ili koeg drugog dijela tijela, a koje bi mu otežalo rad, kretanja itd...., teško da će isposlovati neke velike novce, ali to zapravo vama ni nije bitno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu može biti puno stvari koje utječu na događaj ali ih niste opisali.

Gdje je pješački prijelaz? Jer krivicu može snositi i pješak da je ugrožavao sigurnost u prometu pa vi onda njega tužite za preživljeni šok.

I još podosta toga što niste naveli a može biti bitno jer svi smo mi sudionici u prometu pa kako god se kretali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

prvo, osigurani ste (nadam se) pa ce stetu pokriti osiguranje, ako je ima. vi ceste mozda doibiti malus.

i dalje ne brinite jer zato postoje osiguranje. oni ce medicinskim i kombiniranim vjestacenjima utvrditi moze li pri takvoj dinamici prometne nezgode nastati takva obveza. osim toga sud ce naloziti i uvid u zdravstveni karton, ap ce se vidjeti sto je od prije ozljeda. uglavnom, ne brinite za naknadu stete. ali ubuduce ne zaboravite, auto je po zakonu opasna stvar. za stetu trecim osobama (pjesacima i dr.)odgovarate po principu kauzaliteta. tj. vi, odnosno osiguranje morate dokazati da je pjesak svojim ponasanjem doprinio nastanku stetnog dogadaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija