Jump to content

što ako se supruga poginulog branitelja uda?


damjan3

Preporučene objave

Obiteljska mirovina se dijeli na jednake dijelove svim članovima obitelji poginulog hrv.branitelja. Prema tome dobivati ćeš svoj dio dok na njega imaš pravo po Zakonu, odnosno ako je bilo 9500 kuna kako si napisao trebao bi dobiti najmanje pola (dakako-ako zadovoljavaš određene Zakonske uvjete) sve dok imaš na to pravo.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

damjan3 je napisao:

Kada bi se ona vjencala izgubila bi pravo na mirovinu. Ali ne znam bih li ja imao pravu na mirovinu i kako bi se ona odredila u kojem iznosu?

Vama ostaje pravo na obiteljsku mirovinu dok god ispunjavate uvjete iz Zakona. S obzirom da ste pravo na obiteljsku mirovinu stekli po odredbama ZOPHBDR, koji točno određuje način izračuna iste, za vas se u suštini neće ništa izmijniti. Naime, po odredbama ZOPHBDR mirovinski faktor (MF) je isti kod izračuna obiteljske mirovine koja pripada bračnom drugu i djetetu ili samo djetetu (1,0). Međutim, da ste vi izgubili pravo na obiteljsku mirovinu, vašoj majci bi se iznos obiteljske mirovine računao po MF=0,8.

U slučaju koji navodite, HZMO mora donijeti novo rješenje kojim će utvrditi prestanak prava na obiteljsku mirovinu za vašu majku i nastavak prava za vas (uz navođenje iznosa obiteljske mirovine).

 

Međutim, ukoliko ste ujedno i korisnici prava na obiteljsku invalidninu, iznos iste će vam se sigurno smanjiti na 1.912,45 kuna (dakako, ako ste jedini korisnik).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

u izvanbracnoj zajednici i redivito prima mirovinu za sebe ?????? sve te osobe koje žive u takvoj zajednici a gotovo ih ima više od 90 % trebalo bi zakonski ukinuti pravo na mirovinu. Zašto ? zato što je sramotno a država im to omogučije da na ovakakv način uzdržavaju razne bitange koje ništa nerade,a neki od njih primaju i socijalnu pomoć i sve to skupa je jedna sramota..Smatram da ponajviše u takvim izvanbračnim zajednicama pate djeca poginulih hrvatskih branitelja jer oni ponajmanje raspolažu novčanim sredstvima kojima se država pobrinula da pomognu djeci nadomjestit na jedan način gubitak roditelja. Djeci bi trebalo davati ta novčana sredstava na njihov neki račun sve dok jednog dana ne započnu svoj život i nakon što im država osigura zaposlenje.Djeca su to zaslužila no isto tako i sve supruge koje ne žive na način izvanbračne zajednice trebale bi imati pravo na naknadu no osobno znam veliki broj koji živi raskolašenim načinom života dok su djeca recimo gotovo i zanemarena i zakinuta za jedan normalan i što bolji način odrastanja. trebala bi postojati neka institucija kojoj bi se prijavio takav način življenja pa kad se to potvrdi lijepo gospođi oduzeti pravo na mirovinu. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

damjan3 je napisao:

Sva sreca sto ne sjedis u parlamentu. A inace, kao dijete poginulog hrv. branitelja mogu ti rec da itekako koristim svoja zakonski osigurana materijalna sredstva, a moja majka ne uzdržava nikakvu sirotinju.

 

Pa čovjek nije tebe imenovao niti tvoju majku,niti je govorio da svi to rade.

Napisao je da toga ima i vjeruj mi da ima. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajd ti procitaj prvo njegov post, pa onda reci da nije imenovao mene i moju majku.

 

Znaci kad sam ja napisao da mi majka zivi u izvanbracoj zajednici i prima mirovinu on je napisao : "u izvanbracnoj zajednici i redivito prima mirovinu za sebe ?????? sve te osobe koje žive u takvoj zajednici a gotovo ih ima više od 90 % trebalo bi zakonski ukinuti pravo na mirovinu"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

damjan3 je napisao:

Ajd ti procitaj prvo njegov post, pa onda reci da nije imenovao mene i moju majku.

 

Znaci kad sam ja napisao da mi majka zivi u izvanbracoj zajednici i prima mirovinu on je napisao : "u izvanbracnoj zajednici i redivito prima mirovinu za sebe ?????? sve te osobe koje žive u takvoj zajednici a gotovo ih ima više od 90 % trebalo bi zakonski ukinuti pravo na mirovinu"

 

U pravu si dotakao se i tebe,ali ipak je u pravu i ja se slažem sa njim :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima ,dečki nisam želio nikoga povrijediti ali moj komentar je očito nekoga pogodio u žicu. kljinjo ja ne sjedim u parlamentu i nisam se borio za takvo mjesto,al da sam protivnik zlouporabe prava koja zaslužuju svi članovi naših poginulih suboraca to sigurno jesam...dok puno naših prijatelja hrvatskih branitelja živi na rubu egzistencije onaj postotak u izvanbračnoj zajednici koji sam napisao živi više nego li lagodnim životom ,zato ti klinjo budi kulturan i dostojanstveno se ponašaj na ovom forumu bar u ime svog pokojnog oca i našeg poginulog suborca hrvatskog branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako tebe nije sramota takve postove pisati.Prvo nitko nije ljubomoran na tvoju mirovinu.Drugo deltacro je dečko koji je u pravu što se tiće mirovina VESELIH UDOVICA koje za par dana prebole poginulog supruga ali itekako iskorištavaju blagodati koje im je ova država dala.A djeca poginulih ima ju i drugu stranu priće,ne samo onu patničku.Ima i onih koji su u stanju studirat 15 godina samo da im se ta nasljedna mirovina ne ukine.I ja uopće ne vidim razloga da čovjeka nazivaš pogrdnim imenom.Taj je momak za razliku od tebe sam zasužio ono što si ti igrom sudbine nasljedio.Koliko ima djece poginulih koja ne primaju niti približno te novce a ipak se ne javljaju na forum hrvatskih branitelja i omalovažavaju časne ljude.Samo nekom rat a nekom brat.A ti se nađi u svemu tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija