Jump to content

rad u banci i osiguravajućim društvima


suni

Preporučene objave

Imate položeni pravosudni a ne znate koje poslove pravnik obavlja u banci? čudno....

 

Poslovi u banci su uglavnom podjeljeni na dvije vrste, ugovori s upisom hipoteka, zalog, fiducija...zemljišnokjnižne naravi i ovrha.

 

U osiguravajućim društvima, uglavnom su ovršni prijedlozi i ugovori.

 

Zašto ne poslati molbe, nema razloga, to su fini poslovi, solido plaćei, mislim od 6.000,00 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa zašto kolegice mislite da je čudno kako dotična ne zna koji se poslovi obavljaju u banci, a zamisli čuda, ima i pravosudni.

Ako je stažirala u nekome od idiotskih nam odvj.ureda, ili ako je mamina ćerkica koja se vukla na nekom sudu od 9.00-12.00 h, naravno da ne može znati.

Ja kao iritantni i ironični komentator se samo javljam zbog onog iznosa plaće od , pazi ovo "solidnih" 6.000,00 kuna !!!

 

Da, toliko su prosjećne neto plaće u tim osig.kućama, bankama i slično, ( da podsjetim, pravnici sa pravosudnim ispitom, uglavnom sa znanjem eng. i njemačkog jezika, prije toga prošli teška testiranja i slično.. oprostite, ali te plaće nikako nisu solidne, nego su sramotno male.. Raspitajte se kolike su plaće drugih struka.. Pa svaka medicinska sestrra u bolnici ima skoro 6 milja, vozač tramvaja sa dvije noćne ima 7 minja i da ne nabrajam..

Toliko od mene... :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

monti je napisao:

Pa svaka medicinska sestrra u bolnici ima skoro 6 milja, :-)

 

Ovom vašem navodu nedostaje konstatacija da je i ovo sramotno mala plaća. Zapravo, rad, požrtvovnost, odgovornost, dežurstva i ostalo što rade medicinske sestre ne može se usporediti sa nama koji svoju "grešku" ispravimo korektorom ili bacimo u kutiju za reciklirani papir i koji ne znamo što znači raditi 12 sati dan pa 12 sati noć, nakon toga pauza 24 sata. Blagdani, nedjelje i ostale pogodnosti koje imamo mi koji radimo u uredima za njih je samo "pusta želja".

Znam, kazat ćete da je to njihov izbor, no ipak mislim da se njihov posao i plaća ne treba uspoređivati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ani2 je napisao:

monti je napisao:

Pa svaka medicinska sestrra u bolnici ima skoro 6 milja, :-)

 

Ovom vašem navodu nedostaje konstatacija da je i ovo sramotno mala plaća. Zapravo, rad, požrtvovnost, odgovornost, dežurstva i ostalo što rade medicinske sestre ne može se usporediti sa nama koji svoju "grešku" ispravimo korektorom ili bacimo u kutiju za reciklirani papir i koji ne znamo što znači raditi 12 sati dan pa 12 sati noć, nakon toga pauza 24 sata. Blagdani, nedjelje i ostale pogodnosti koje imamo mi koji radimo u uredima za njih je samo "pusta želja".

Znam, kazat ćete da je to njihov izbor, no ipak mislim da se njihov posao i plaća ne treba uspoređivati.

 

 

Ne znam odakle da krenem.

Očito nisam dugo bio prisutan na ovoj stranici, ( od onoga vremena obavez.reg.) imamo novu moderatoricu..

Pa, pozdrav.

 

Ne znam gdje kolegice radite, ali očito niste u žaru borbe pravne struke.

Očito niste radili 12 ali nekada i više sati dnevno u odvj.uredima i slično, jer tamo se tako radi!

O odgovornosti bi se dalo razgovarati. Med.sestra je odgovorna u svome opsegu posla, i da, za to mora biti odgovorna kao i svatko drugi u svome poslu.

Požrtvovnost je subjektivna osobina, što znači da ona i ne mora biti požrtvovana, zavisi od njene osobine, karatktera. Vidiš, ja moram biti na svome poslu i požrtvovan, jer iza mene u redu stoji 100 pravnika koji čekaju moje mjesto. Ja za krivi pogled letim sa posla. ( naravno jer ja nisam "zlatno djetešce" niti djetešce odvjetnika).

 

Neću reći da je to njihov izbor, ali ako žele pobjeći od svega toga što si nabrojala, onda su trebale upisati Medicinski fax. pa bi imale malo drukčiji posao, plaću, odgovornost i slično.

Ti Ana2. brkaš kategorije zaposlenja.

Kako to da se nisi osvrnula na vozača tramvaja?

Viši sudski savjetnik (nije toliko bitno što on radi na sudu, već je bitno da je trebalo to postati-to se draga moja plaća) ima plaću 5.800,00 kn i to sada sa povećanjem.. To je kategorija sa mlađim liječnikom specijalistom i nećemo ga uspoređivati sa med.sestrom.

Uf.. dosta...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mene nervira što se apsolutno svaka rasprava pretvori u tu priču o drugim strukama ili plaćama kod drugih struka.... gle, kao koktelmajstor možeš zaraditi 15000 kn mjesecno i zajebavati se cijelo ljeto rekli bi neki.... a sto ne idu probati... osim toga trebaš ići na poseben škole u inozemstvu za to.... ista je stvar i sa pravom.... ako si uporan ambiciozan i sposoban da učiš i rintaš tražit ćeš posao koji odgovara tvojim ambicijama, žrtvovati ćeš slobodno vrijeme da bi to postigao......nervira me što svi misle da je ljudima koji negdje drugdje rade lako ili lakše... možda je to zbog "kad budem narastao biti ću odvjetnik jer oni imaju dosta para" ili ne znam zbog čega.... slažem se s time da su plaće vježbenika male, ali nitko nikome ne brani da radi negdje drugdje ili da se prekvalificira.... to je zato što nas je puno:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, dokle je otišla ova rasprava.

 

Solidna plaća od 6.000,00 kn, je solidna plaća.....K vragu i pravnički posao s ovakvim komentarima.

 

Usporedba pravnog i mediicinskog zanimanja je uistinu APSURDNA. Dajete molim Vas....Naime, ja sam sam za ne faliti bila i u medicinskoj struci i molim Vas, nemojte ići tako daleko.....Otiđite samo jednu večer sad u ovo ljetno doba na odjel Hitne pomoći, zdravi, i pogledajte te ljude koji rade po cijele dane i noći, i za što rade, za ljudske živote...s kojom ljubavlju i željom. nemojte uopće uspoređivati neki predmet s ljudskim životom, jer je to krajnje moram kazati debilno i nažalost žao mi je onih koji su u svom evolucijskom razvitku stigli do te faze, da to mogu stavljati na vagu. Pretužno!!!

 

Da, čudno mi je da neki kolega s položenim pravosudnim ispitom, ne zna što obavljaju pravnici u sklopu svog posla na navedenim poslovima, jer je to takav šamar za ovu struku, jer da se ne znam koja veza ima na poslu i u životu, nakon položenog pravosudnog ispita ili znaš ili ne znaš....

 

Uspoređivanje plaće, dajte molim Vas, koliku biste Vi to plaću??? 20.000,00 kn....Ne razumjem, očito sam ja nekog drugog kova.....Slažem se s kolegom, koji je naveo da usporedba zanimanja je svakako apsurdna, jer da bi neko mogao nešto uspoređivati, treba to i znati raditi. Svaki posao je težak, ali je bit voljeti svoj posao. Da bez novca se ne može, ali kad postane najvažnije jeli plaća 6.000,9.000 ili više tisuća kuna, onda je to stvarno prešlo u trgovinu....

 

Međutim, možda ipak ima ovdje kolega koji imaju razloga smatrati da njihovo znanje je trgovina i da za njega mogu zaraditi puno više i ja im želim da u tome uspiju, ali d aisto tako noću mirno spavaju.

 

Samo sjetite se koliko treba volje za pronaći posao u struci, koliko treba energije uložiti s plaćom od 3.000,00 kn kao vježbenik, a onda Vam je plaća od 6.000,00 kn sramotna........ :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma vidi kakvu sam raspravu izazvala svojim pitanjcem....već toliko puta viđenu....

Malo sam se zagrcnula na montijev komentar....istina je da nisam nikako "mamina kćerkica", ali ne želim ovom prilikom pričati svoju tužnu životnu priču i borbu za ono (malo) što trenutno imam. Dalje, ne radim na sudu, ali radim za državu, da...i dižem se ujutro u 5, putujem na posao više od sat vremena, a vraćam se u 5 popodne...ali ne žalim se. Sretna sam,zapravo. Samo da je još malo više novaca....

Vezano uz jad koji gledaju medicinari na hitnoj....priznajem, sigurno nije lako....ali nije lako ni baviti se zlostavljanjem u obitelji, zar ne?

E, a šta kažete na plaće farmaceuta? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolegice suni, žao mi je ako imate trenutno težak posao, svi mi mislimo da su namposlovi teški i svi mislimo da se žrtvujemo.

 

Smatram da je naš posao unatoč svemu ipak lijep posao i da se svaka naša žrtva isplati....

 

Komentari koji su se tako reči rasplamsali očito su trebali biti na nekom drugom formu....

 

Ne treba nikome zaviditi ni na plaći ni na poslu, nego ono što ste sami rekli "sretna sam, zapravo", neka tako i ostane.

 

A ukoliko na Vašem poslu ne dobivate ono što želite u potpunosti uprite sve snage da se nađete na poslu koji volite ili koji biste voljeli radite i BITI ĆE USPJEHA...

 

Lijepo Vas pozdravljam i želim i dalje sreću

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hmm... zanimljivi su svi vaši komentari, a ono što je najzanimljivije, je to kako se iz cijele priče može zaključiti da ste svi na neki način zadovoljni poslom ( što nije ni dovedeno u sumnju) a i sa plaćom.

Ne ulazeći u analizu pojedinih komentara, (bit ću ovaj put pristojan) prvenstveno želim reći kako smo mi svi različiti.

 

Pa smo tako svi mi pod različitim uvjetima i okolnostima studirali, pod različ.okolnostima dobili a neki i pronašli posao.

Ova kolegica kaže, bez obzira da li je plaća 6,9, ili koliko već tisuća kuna. Pa oprosti draga, nije isto da li imaš 6 ili 9 tisuća plaću. Meni nije. Možda upravo tebi je.. jer si izgubila osjećaj vrijednosti, jer si sve materijalne vrijednosti u životu dobila.. pa ti je svejedno. Ne očekujem plaću od 20000,00 kuna, ali svakako želim da imam veću plaću od svakoga bravara, molera, med.sestre, vozača tramvaja, čistača na ulici.

Jednostavno se ne radi o, da me ne biste krivo shvatili, o podcjenjivanju, već o kategorijama.

Mislio sam da ću dobiti podršku... u cijeloj ovoj priči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Monti, žao mi je...ali sam sebi si skočio u usta.......

 

Upravo je moj post kojeg očito nisi ni pročitao, govorio o tomu da materijalizam nije stvar oko koje bi se trebalo sve u ovom našem poslu svoditi.

 

Da, Monti dobila sam onoliko koliko mi treba u životu, ali ne materijalno.....i ponavljam da mi te je žao ako ti nisi..........I nadam se da hoćeš, jer očito kvaliteta tvog znanja ovisi o tome.

 

Također podcjenjivanje neke struke, s tvoje strane, ne da je ti, barem s moje strane, apsolutno nikakvu podršku, ali dajem ti želju da shvatiš.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo još jedan moj komenar i mislim da je zadnji....vezano uz novce....studirala sam okružena ljudim raznih struka...živjela s njima....ja sam jedina koja je vukla okolo knjigu gdje god krenula, učila ko sumanuta, s krajnjim naporima završila taj fax nadajući se da me čeka dobra budućnost. Nakon šest godina glupih studentskih poslova i paralelnog učenja nadala sam se da će mi nakon što platim stanarinu, režije i prehranim se ostati barem koja kuna za uživanje u nečemu što volim....Međutim eto, to se nije desilo. S tri tisuće kuna ne možeš ništa. A oni isti moji poznanici i prijatelji iz drugih struka svi imaju veću plaću od mene, a ta veća plaća donosi i ljepši život. I iako s faxa izađemo bez velikih konkretnih znanja dovoljnih za samostalan rad, nekako mislim da nas se treba nagraditi barem za sav taj trud i muku koju smo prošli završavajući jedan od najtežih fakulteta u državi. Al ajde, recimo dok ništa ne znaš ne možeš ni naplatiti to svoje neznanje. Al žalosno je što ni poslije baš ne poletiš u nebesa.

Naravno, priznajem, oni najsposobniji mogu jako lijepo živjeti. Al u drugim strukama i oni malo manje sposobni mogu si osigurati dostojnu budućnost bez da ruše i grizu sve pred sobom.

No, ne odustajem, i nadam se boljem, pa kročim hrabro naprijed.

I imam oko mjesec dana da nađem novi posao.... :-)

Držite mi fige!:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lajavica je napisao:

Monti, žao mi je...ali sam sebi si skočio u usta.......

 

Upravo je moj post kojeg očito nisi ni pročitao, govorio o tomu da materijalizam nije stvar oko koje bi se trebalo sve u ovom našem poslu svoditi.

 

Da, Monti dobila sam onoliko koliko mi treba u životu, ali ne materijalno.....i ponavljam da mi te je žao ako ti nisi..........I nadam se da hoćeš, jer očito kvaliteta tvog znanja ovisi o tome.

 

Također podcjenjivanje neke struke, s tvoje strane, ne da je ti, barem s moje strane, apsolutno nikakvu podršku, ali dajem ti želju da shvatiš.

 

Lijep pozdrav

 

 

Hmmm... Draga kolegice, očito ni vi ne čitate moje rečenice ili ih jednostavno ne shvaćate pa i dalje odlazite od teme i svoje lupate.

Prvenstveno, ne trebate me žaliti, jer samo tražim poštenu kategorizaciju vrednovanja poslova. Ona se radi na taj način da se zanimanja dijele u grupe, koeficijente. Kod nas to malo ne štima. Jednostavno govorim o činjenicama, i nije mi jasno kako smo uopće došli na neke rasprave o nečemu što je notorno.

Ne ulazim kolike su plaće u EU, ali ulazim u razlike između poslova. Koeficijente. Radnik ima u prosjeku 2000 eura plaću, a pripravnik u odvj.uredu 4400 eura. Od toga država plaća oko 1200 eura.. Stimulira. Razlika je 100 % u plaći. Kod nas radnik ima kako gdje, veću plaću od odvj.pripravnika.

Nadalje, ne podcjenjujem druge struke, ali ####ing ne dozvoljavam ni da se moja struka podcjenjuje.

Neki koji su dipl.pravnici baš i nisu osjetili snagu našega faksa jer kao što sam već govorio, svi smo mi pod različitim okolnostima studirali, pa tako i različito polagali ispite.

A što se tiče kvalitete znanja, draga moja, ne baš svagdje, ali u većini slučajeva to ne dolazi do izražaja..

 

Pa pošto si lajavica, hajde podijeli s nama, gdje ti radiš?

U kojem obliku pravne osobe si zaposlena? i reci nam dušo, da li su članovi uprave, principali ili slično, tvoji rođaci? Nekako sve to vrlo pozitivno gledaš, sva si mi nekako zadovoljna, sretna.. pa me baš zanima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ne bih ulazio u dublju polemiku sa kolegama vezano za placu pravnika i vrednovanje razlicith struka i koliko koja vrijedi u materijalnom smislu....jer mislim da u svakom slucaju stoji da je u nekim slucajevima nasa struka podcjenjena i premalo placena....ali isto tako pravedno gledajuci i medicinska isto tako...i jos nazalost neke druge...jednostavno iluzorno je usporedjivati tako razlicite struke koje su spominjale u prijasnjim postovima jer svaka ima svojhu trzisnu cijenu i nacin obracunavanja na istom....

...tako da se pravo i rad u nekim institucijama usporedjivati sa soferima i konobarima, sestrama ne moze...svaki posao nosi svoje blagodati kao i negativnosti...

....jedino sto nikako ne treba biti toliko ogorcen i ljut zbog svog stanja i vrsiti usporedbe...i narocito smatrati da netko tko ima drugacije misljenje kao nasa kolegica lajavica...dolazi i stavlja se u sredinu u kojoj je sve rodbinski povezano, poklonjeno itd....

...mozda kolega je ipak kolegica samo sretnija od vas i zadovoljnija, nista vise....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Monti.......

 

Na tvoj zadnji post morati ću se ipak malo nasmijati, i ovo popodne, dok još radim si mi uljepšao, sa svojim komentarima.

 

Ali s obzirom da mi se već obraćaš s dušom, pa je moja malenkost kao pala na tvoj sarkazam, odgovoriti ću ti da nemam nikvog bližeg roda koji bi pomogao da uspijem......u bilo kojem obliku našeg ili nekog drugog posla. Znam da bi više volio da ti napišem da mi je otac sudac Vrhovnog suda, ali na moju sreću nije, a put mog rada utabala sam sama, i još ga tabam....

 

Da, sretna sam na poslu kojeg radim, jer ga volim, kolega Monti.....I prošla sam odvjetničku tzv.torturu (po tebi), radila bez kune cijeli pripravnički staž (cjelodnevno) da bi imala pravosudni.......I zato cijenim svaku svoju kunu koju u mjesecu primim,,,,,,,

I žao mi je što misliš da netko u ovome poslu mora imati rodbinsku vezu da bi volio ono što radi.

Postavljam ja tebi pitanje "dušo", da li je moguće da si ogorčen na svaki tuđi đžep, koji je iole puniji od tvoga?? Možda bi tebi, tvoji principali i dali koju kunu više, da nisi ogorčen na sve oko sebe???

 

 

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ah...

Od svega napisanoga, od svih komentara koji su se kao treći uključili, najveća šteta je što smo na kraju malo otišli od teme upravo zato, jer kolegica Laj. ne čita ili ne razumije prethodne tekstove.

Žao mi je što si bila volonterka, jer smatram da svatko za svoj rad treba primati plaću. Ali eto, tebe je ipak netko mogao financirati dok si volontirala, neki si nisu mogli priuštiti takav luksuz.

Što se mene tiče, završavam ovu temu, jedino mi je krivo što sam možda ostavio dojam nekog čangrizavog, pohlepnog, zadrtog lika... što svakako nisam.. jer pravo i posao koji radim, sam ja... moja plaća je daleko najviša što se može za vježbenika dati.. Samo sam htio skrenuti pozornost kako smo od VSS struka najslabije plaćeni i kako najviše kasnije paralelno sa radom moramo ulagati, učiti. Ako ste vi svi kolege zadovoljni, apsolutno nemam razloga da i ja ne budem zadovoljan.

Jednostavno samo nastavite šutjeti i budite zadovoljni. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija