Jump to content

pomoč u vezi zastare


alexavg

Preporučene objave

Zanima me dali je zastara nastupa 2 godine od dana počinjenog prekršaja ili 2 godine od nečeg drugog pošto zakon kaže:Članak 76.

 

(1) Prekršajni postupak ne može biti pokrenut kada protekne jedna godina od dana počinjenja prekršaja.

 

(2) Posebnim zakonom može se propisati duži rok za pokretanje prekršajnog postupka za prekršaje propisane tim zakonom.

 

(3) Zastara ne teče za vrijeme za koje se prema zakonu postupak ne može pokrenuti ili se ne može nastaviti.

 

(4) Zastara se prekida podnošenjem zahtjeva za pokretanje prekršajnog postupka, kao i izdavanjem prekršajnog naloga od strane

nadležnog tijela, te svakom radnjom nadležnog tijela poduzetom radi gonjenja počinitelja prekršaja.

 

(5) Nakon svakog prekida zastara počinje ponovno teći. Zastara nastupa u svakom slučaju kad protekne dvostruko vrijeme od

onoga predviđenog stavkom 1. ovoga članka, odnosno kad protekne dvostruko vrijeme od onoga koje je za zastaru predviđenu

 

pa mi je nejasna ova točka 4 i 5 koja se odnosi na prekid zastare. jer ako je prekršaj napravljen prije 6 mj., a presuda na koju sam se žalio donesena prije godinu dana,od kada počinje teči zastara. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

a da li mozda znate kolko vremena u prosjeku protekne od zadnje sudske rasprave na kojoj je sudac cuo sve sto treba cuti i ne treba daljnje dokaze pa do donosenja odluke?jel onda odluka nakon par dana stigne na kucnu adresu ili ju odmah sudac izrekne?

buduci da imam sad raspravu da li je moguce da je ona zakazana tako da sudac moze donijeti odluku prije zastare?

a recimo da donese odluku i ako se zalim na vps ima li sanse da to sve ode u zastaru buduci je 10 mjesec blizu?

znam da je puno pitanja,ali jako mi je bitno,a vidim da imate sve odgovore...

hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja vam ne mogu reći koliko treba sucu da, ako je prikupio sve potrebne iskaze, donese rješenje........to je sve individualno....ali budući se kod vas radi o zastari koja uskoro nastupa, onda ćete i rješenje svakako dobiti (znači bit će napisano) prije isteka zastare, i onda uložite žalbu..........i ond a je sve na vps......sudac vam može usmeno reći kakvo će rješenje biti, ali ono mora biti i u pisanom obliku, što znači da ćete ju dobiti na kućnu adresu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija