Jump to content

Povrat duga umirovljenicima i pravo nasljeđivanja sestre


ljubomir

Preporučene objave

Moja supruga bila je skbrnik svom bratu, s obzirom da se radilo o 100% inavalidnoj osobi. Brat je umro u veljači 2007.g., te je prio samo 1. ratu povrata duga. Inače moja sestra, je za cijelo vrijeme primala bratovu mirovinu na svoj tekući račun, te se u potpunosti brinula o bratu. Brat nije bio oženjen, nema djece, roditelji umrli. Jedino ostala sestra. ostavinska prošla. Moja supruga je nakon bratove smrti poslala po zahtjevu HPB invest, papire o skbrništvu. Nakon toga stigla joj je 2. rata koju je trebala upisati u štednju knižicu koju je otvorila samo u tu svrhu za vrijeme života brata, kada joj je službenica pošte to odbila učiniti jer da moja supruga na to nema pravo da ona nije 1. nasljedni red i tome slično. Supruga zove ponovo HPB koji su joj rekli da ponovo pošalje papire i od tada ništa. Da li moja supruga ima pravo nasljeđivanja povrata duga, s obzirom da pok. brat nije imao nasljednike 1. reda ( radilo se o 100% invalidnoj osobi) ili će novac otići tamo od kuda je i došao. :neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija