Jump to content

VIP-supletorna kazna zatvora? Kamate?Ovrha?


fenix29

Preporučene objave

Kako je moguće da Vip ima tolike enormne kamate, čime je to regulirano? Od duga od nekih 600 kn u roku od 2 mj. sada im dugujem 8 000 kn?? Koliko zatvora mogu dobiti za taj iznos?Nemaju mi šta uzeti jer ne posjedujem ništa, ali ukoliko bih se žalila kada nastupa zastara? Predmet još nije došao do suda iako sam ih pismenim putem obavijestila o situaciji i želji da to što šrije prosljede na sud da mi kamate ne dođu još više.

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednogodišnji rok zastare

Izvod iz Zakona o obveznim odnosima:

 

Članak 232.

Stavak 1. podstavak 3.

(1) Zastarijevaju za jednu godinu:

 

3) tražbina pošte, telegrafa i telefona za uporabu telefona i poštanskih pretinaca te druge njihove tražbine koje se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima,

 

Napominjem i stavak 2. istoga članka:

 

(2) Zastara teče iako su isporuke ili usluge produljene.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznos od 600 kuna može se povećati jedinoa za iznos zatezne kamate od 15% godinšnje, no napominjem da VIP fakturira i troškove opominjanja koje provode odvjetnici pa tako na trošak od 600 kn svaka opomena se dodatno napalčuje pa + zzk. Ali svakako nije moguće da sporan dug naraste do iznosa od 8000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam svima. Da vidim da ne vjerujete u cifru od 8 000 kn, ali istina je. Naveli su 5 500 kn za raskidanje ugovora a kamate još rastu, naime u opomeni pred ovrhu stoji da će kamate rasti dok se njihova potraživanja ne naplate. Imala sam namjeru platiti 600 kn, ali pretekli su me sa računom od tada 6 000 kn a koji sada iznosi vjerojatno i više od 8 000 kn. :-) hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija