Jump to content

Hitno trebam pomoć!


diabolic

Preporučene objave

Molim da mi netko odgovori na pitanje kome mogu prijaviti nepravilnosti rada suda u smislu namjernog odugovlačenja, korupcije i protekcije kod Ovrhe koju je presudio Županijski sud u moju korist. Naime tuženik je "velika faca" u gradskom poglavarstvu te po principu "ruka ruku mije" ima veze na svim nivoima suda. Sudski dostavljač mu je dostavio Ovrhu te ju je zaprimio ali i uložio prigovor na nju. Prema tome dalje bi postupak trebao teći tako da se nakon 8 dana slučaj objavi na oglasnoj ploči te nakon toga kreće ovrha na plaću ili na imovinu. Moj odvjetnik mi tumači da nije moguće da na Presudu ulaže žalbu ali s obzirom da je sve kod nas moguće molim da mi netko odgovori da li se može kod donesene Ovrhe ulagati prigovor te kome se mogu prijaviti nepravilnosti u radu suda.

Zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Korupcija.......nisam baš siguran ali za svaki slučaj:

 

Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta mogu se obratiti građani koji imaju ozbiljna i konkretna saznanja o organiziranom kriminalitetu ili o počinjenju kaznenih djela primanja i davanja mita.

 

U tim slučajevima građani se mogu obratiti i policiji (www.mup.hr).

 

Kontakt s USKOK-om moguć je na više načina: putem pošte, telefona, faksa, e-maila ili osobnim dolaskom u Ured.

 

 

 

Radno vrijeme i kontakti

 

Radno vrijeme Ureda i Odsjeka

 

Ured u Zagrebu: od 8 do 16 sati

Odsjek u Splitu: od 8 do 16 sati

Odsjek u Rijeci: od 8 do 16 sati

Odsjek u Osijeku: od 7 do 15 sati

 

Adrese Ureda i Odsjeka

 

Ured u Zagrebu: Gajeva 30a, 10 000 Zagreb

Odsjek u Splitu: Gundulićeva 29 A/III, 21 000 Split

Odsjek u Rijeci: Žrtava fašizma 10, 51 000 Rijeka

Odsjek u Osijeku: Kapucinska 21, 31 000 Osijek

 

Brojevi telefona Ureda i Odsjeka

 

Ured Zagrebu: 01/4591 874

Odsjek u Splitu: 021/387 507

Odsjek u Rijeci: 051/327 224

Odsjek u Osijeku: 031/215 261

 

Brojevi faksova Ureda i Odsjeka

 

Ured Zagrebu: 01/4591 878

Odsjek u Splitu: 021/387 596

Odsjek u Rijeci: 051/327 297

Odsjek u Osijeku: 031/215 261

 

E-mail adrese Ureda i Odsjeka

 

Uredu Zagrebu: uskok.zg@uskok.hr

Odsjek u Rijeci: uskok.ri@uskok.hr

Odsjek u Osijeku: uskok.os@uskok.hr

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok. možda nije korupcija u pravom smislu riječi ali da nešto ne štima i da se osjeti miris muljanja to je zasigurno. Što ja običan laik i mali čovjek mogu poduzeti odnosno tko me može zaštititi od takvih koji uvijek izvuku deblji kraj jer obnašaju važne dužnosti a s druge strane koriste svoj položaj za sve radnje i koristi pa makar one bile što protuzakonite što nemoralne. Čemu onda služi pravna struka? Znači, mi sitne ribe smo nitko i ništa i trebamo šutjeti a oni koji beru vrhnje unedogled mogu što hoće. Zato molim nekoga da mi konkretno kaže gdje i kome se mogu ljudi obratiti kada primjete nekorektno poslovanje sudskih zaposlenika koji konkretno u mom slučaju namjerno odugovlače i muljaju...pa valjda njih netko nadgleda, imaju li oni kakve kontrole?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi baš jasno što si htjela pitati jer ako je tvoj odvjetnik pokrenuo postupak ovrhe, i ovršeniku je dostavljeno Rješenje o ovrsi i on je uložio prigovor na njega te se u tom slučaju postupa kao u postupku prigovora protiv platnog naloga odnosno zakazuje se ročište, kakve veze ima u tom slučaju objava rješenja na oglasnoj ploči suda, uskrata plaće ili držaba imovine, korupcija, otezanje... Ne razumijem. U slučaju, ako sam ga dobro shvatio, ovršenik je uložio prigovor na rješenje o ovrsi i to je sasvim legalno, ne vidim gdje je ta korupcija ili već neznam što. Bojim se da svog odvjetnika nisi baš najbolje razumjela ili si cijeli slučaj potpuno pogrešno interpretirala na ovaj forum. :dvoje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija