Jump to content

Dali mogu dobiti mirovinu-HRVI


mmaarriioo

Preporučene objave

imam status HRVI-a na osnovu trajnog tjelesnog oštećenja organizma(ranjavanje),a koji sam stekao dok sam bio profesionalni vojnik u g.brigadi.

Iz vojske sam se skinuo 1999.g.i nisam nikad pokrenuo postupak za mirovinu.

Zanima me dali sad uopće mogu pokrenuti postupak za mirovinu i na koji način?

Molim za savjet i pomoć od osoba upućene u ove stvari a najbolje iz vlastitog iskustva.

:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U dogovoru sa izabranim liječnikom u svako doba možete pokrenuti postupak procjene preostale radne sposobnosti kod HZMO-a.

Kod toga postupka jedino je bitna medicinska dokumentacija i procjena vještaka o vašem zdravstvenom stanju, a sama činjenica da imate trajno utvrđen status HRVI-a nije odlučna, ali vam svakako ide u prilog.

Vještak u prvom stupnju HZMO-a ocijenit će da li je kod vas nastala invalidnost, da li je zbog nje došlo do profesionalne ili opće nesposobnosti za privređivanje, te koji su uzroci invalidnosti (omjer rat/mir). Njegova ocjena ide na reviziju kod Povjerenstva za reviziju, a nakon provedene revizije HZMO donosi prvostupanjsko rješenje.

Toliko za početak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od predaje papira do prvostupanjske odluke je mali period, možda 2 mjeseca i onda te pozovu na komisiju, ali dugo se čeka rješenje iz Zagreba (otprilike još pola godine). Ova komisija u ZG te ne zove nego idu samo papiri. Nije problem čekanje nego šta dočekati (koliki iznos) a šta je tu bitno rekao ti je morskywuk. Pridaj i strpljivo čekaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija