Jump to content

Jadransko osiguranje


Adnanela

Preporučene objave

03.10.2007. vozio sam se u 8:00 sa svojim osobnim automobilom marke peugeot 605 reg oznaka ulicom Ferde Hefelea u Sisku ,kamion cisterna tvrtke KOMPANIJA ŽERJAV prešla je na moju traku (bile su dvije trake u istom pravcu),i svojim prednjim desnim branikom pokušavajući se prestrojiti iz svoj lijeve trake u moju desnu ,udarila u moj auto, u zadnji desni kraj-branik,udarila u blatobran i ostrugala vrata.Stali smo,utvrdili da je on kriv ,i na njegov nagovor da ne zovemo policiju,maknuli se sa ceste,ispunuli izvješće o prometnoj nezgodi i on se dalje zaputio svojim poslom jer je cisterna bila puna goriva..imao je istovar...a ja sam se zaputio u njegovo Jadransko osiguranje u poslovnicu Sisak.Kad sam došao tamo dočekala me je djelatnica osiguranja bez pozdrava,razgovarjući na telefon o svojim privatnim stvarima još 10 minuta dok sam ja sa razbijenim autom i izvješćem u ruci čekao!! Nakon dugog telefoniranja odmahnula je glavom i pitala me ŠTA TREBATE?Objasnio sam joj o čemu se radi i zahtijevao da prijavim štetu.Ona mi je rekla da ja trebam sa drugim sudionikom prometne nezgode doći pred njihovu poslovnicu na rekonstrukciju događaja oko 13 ili 14 sati kad njihov procijenitelj bude prisutan (to se sve dogodilo oko 8 i 30 ujutro)!! i da ja nemam pravo prijaviti štetu dok se to ne rekonstruira i ne poslika. Pitao sam je dali mene mogu slikati samoga jer je Cisterna otišla na istovar u Osijek ili ko zna gdje i da se gospodin vozač cisterne nemože danas pojaviti u to vrijeme i da on uopće ne smije ulaziti s teretnim vozilom u centar grada jer postoji zabrana prometovanja tim vozilima.Uglavnom otkačila me je i rekla da ja i on se moramo pojaviti obadvojica zajedno!! Ja sam napustio poslovnicu i otišao kući i na pola puta mi je otpao branik sa auta....u 15 sati taj dan sam se vratio pred poslovnicu i vidio procijenitelja objasnio mu situaciju i zamolio ga da me poslika i da predam odštetni zahtjev.On je to i učinio poslikao moje oštećeno vozilo ja sam ispunio oštetni zahtjev,predao kopiju izvješća njima, i oni su mi rekli da će kontaktirati svog osiguranika koji me je oštetio,da će sakupiti kompletnu dokumentaciju i obavijestiti me o situaciji. 20.10.2007 u sandučiću nalazim njihovu obavijest pisanu 16.10.2007. CITIRAM: "Nažalost,vaš odštetni zahtjev nismo prihvatili kao pravno osnovan,pa smo isti otklonili,jer temeljem prikupljene dokumentacije ne možemo utvrditi našu odgovornost,odnosno krivnju našeg osiguranika. Za slučaj da sa ovom odlukom niste suglasni,možete se javiti u našu pravnu službu; koja je u obvezi sa Vam detaljno obrazloži našu odluku". Naravno ,dopis sam dobio u petak poslije podne i nitko mi se ne javlja na taj tel. U međuvremenu sam kontaktirao sudionika i on mi je rekao da je dao svoj iskaz u osiguranju i da je reka sve kako smo mi potpisali na izvješću o prometnoj negodi.U ponedjeljak ja zovem osiguranje i oni mi kažau da je gospodin dao kontradikotorne izjave i spominjao sasvim drugu ulicu(on ni nezna uopće nazive ulica) Zagrebačku a udes se desio u F. Hefelea kako sam ja izjavio, i da sam mu ja izletio iz sporedne ulice koja uisitinu ne postoji 50m prije i 100 metara poslije mjesta sudara,i to je vidljivo iz skice koju posjedujem i ja i osiguranje!I mislim da je nemoguće udariti njegov predjni desni kraj kamiona i moj zadnji lijevi kraj automobila na njegov opisani način! Znači ako njihov osiguranik izmjeni priču poslije sudara dvaju vozila njegova izjava se uzima kao pravovaljana a ne dokument koji je potpisao!Pa čemu onda izvješće i taj zakon ako njegova izjava mjenja uvjete za ostvarivanje štete koja mi je načinjena!! . Molim vas pomozite da profunkcionira pravda u mom slučaju!!Što da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zamolite sudionika nesreće da još jednom odete zajedno u osiguranje i da on tamo ispred vas ponovno dade izjavu o detaljima nesreće.

Ako to nije moguće imate pravo na prigovor i tražite vještaćenje kako biste dokazali vaše navode.

btw

pogledajte malo na ovom portalu ostale postove na ovu temu. Koristite pretraživač radi lakšeg snalaženja.

Ako još nešto bude trebalo javite se!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

s Jadranskim sam i ja imala loše iskustvo i znam da će učiniti sve da umanje ili ne isplate štetu

 

što se tiče EU izvješća, čitala sam odgovor pravnika na slično pitanje u jednom auto-časopisu i ispada da je potpis na izvješću ništavan ako druga strana promijeni priču, te da u svakoj "sumnjivoj" situaciji se jedino priznaje policijski zapisnik

 

moj zaključak je da bi u svakom slučaju zvala policiju, pogotovo ako se radi o službenom vozilu ili ukoliko nemam pouzdane svjedoke, pa makar riskirala plaćanje izlaska policije na uviđaj

 

e sad - nisam puno pomogla kako riješiti ovu situaciju, samo vam želim puno živaca i strpljenja s Jadranskim i nadam se da će drugi vozač biti dovoljno fer da potvrdi događaj

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija