Jump to content

različito suvlastništvo u katastru i gruntovnici


ted

Preporučene objave

Rođak i ja si djelimo zemljište od 1000 m2, svaki polovicu. On je na svojoj polovici sagradija kuču, napravija parcelizaciju i promjenija broj čestice od svojih 500m2. Uz moje znanje i dopuštenje upotrebljava i moj dio zemljišta (500m2).

Sada kad želim prodat svoj dio, primjetija sam dvi stvari u vezi sa upisom u katastru i na sudu:

1. U katastru je upisano, da rođak posjeduje i svoje i moje zemljište (promjena je bila izvedena prije 7 godina). I sam govori, da je sada vlasnik svega.

Zanima me na podlagi čega je mogao tako postupit i jel uopšte ispravno?

 

2. Na sudu je upisano, da si zemljište pod prvom česticom (koja je ostala na mojoj polovici, kad je rođak promjenija broj čestice na svojoj polovici) dijelimo na pola. Upisano je i da je rođak potpuni vlasnik svoje "nove" čestice (svoje polovice).

Tako ispada, da je sad rođak vlasnik 3/4 svega.

Zanima me kako bi mogao svoju polovicu čisto prepisat samo na sebe, kako mi i od početka pripada?

 

Hvala vam za odgovor!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. jeste li dali rođaku suglasnost da provede promjene u katastru kada je radio parcelaciju svojeg dijela čestice?

vjerujem da se ne sjećate što je pisalo u tom izvješću, ali na katastru možete provjeriti temeljem čega je on upisan kao posjednik na obje čestice

 

2. Također postoje dokumenti u gruntovnici temeljem kojih bi se moglo provjeriti odakle potječu ti upisi. Očito je da se razlikuju od upisa u katastru.

 

da bi se saznao način kako biste vi to mogli riješiti i kakve su vam šanse za to, ovo gore vam je osnovna dokumentacija koju morate prikupiti. Pa onda odvjetniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rođaku nisam nikad dao nikakve suglasnosti, da može provest promjene i nikad nisam primija ikakvi izvještaj u vezi sa parcelacijom. Sve šta sam mu dozvolija (usmeno) je upotrebljavanje zemlje. Njegovo ime u katastru za posjedovanje te čestice me je iznenadilo, također gruntovnica.

Hvala za odgovor, držat ču se vašeg savjeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija