Jump to content

mirovina 2007 mup


dezire

Preporučene objave

molio bi vas da mi netko veli koliku bi cca mogal imati mirovinu. Radio u Mup-u od 1991, 3.mj do danas12.11.2007. dragovoljac,40% rvi,50% udio u ratu 50% u miru imam čin viči policajac. pozdrav svima i fala vam unapred. Usput pozdrav kolegi kaj smo danas pili kavu u Petrinjskoj. ak vidiš daj se javi neznam ti ime. BOK svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ovisi od zvanja koje dobijete prilikom umirovljenja.Mene su tražili drugostupanjsko rješenje o hrvi-u i pošto sam bio pripadnik pričuvnog sastava policije 91.godine dobio sam zvanje viši policijski narednik.Da nisam imao hrvi vjerojatni bi otišao kao policajac tj. desetnik.Isto vam ovisi koju ste dužnost obnašali u trenutku ranjavanja ili oboljenja.E sad nekog posebnog pravila nema i dosta toga ovisi i od policijske uprave pod kojom ste bili.A i ratni put igra veliku ulogu u svemu tome.Samo ja još nisam siguran što se događa ako netko izgubi privremeni status hrvi-a .Da li to znači da automatski biva degradiran u niži ćin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega dezire je na poćetku posta naveo da je već dobio zvanje viši policajac po rješenju o umirovljenju.Niti meni poki nije jasno po kojim se pravilnicima radi ali opet mi se čini da ratni put igra itekako ulogu u svemu tome.i kako esad navodi da je isto stvar u obnašanju dužnosti za vrijeme rata odnosno stradavanja-oboljenja.A isto tako ovisi o uredbi koja je na snazi u trenutku odlaska u mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolega sa rvi dobiješ od mup-a ako si bio viši policajac rješenje u čin -policijski inspektor,a kad prevedu taj čin pol.inspektor u vojni čin to ti je časnički namjesnik ! jedino ako si bio koji dio službe pripadnik specijalne policije onda dobiješ čin -satnik,bez obzira da si imao samo i čin policajaca u spec.policiji... eto to je tako 100%.(ukazom ministra mup-a ,pripadnici spec.policije su dobili u startu jedan čin više ,a nakon toga dobivaju čin po statusu rvi i sve ostalo prevođenje u vojni čin ).sretno !!! pozdrav svima........... :policajac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poki je napisao:

Izračun je ok, ne može mu nitko točno izračunati ali računaj od 4500 -5000, nije rekao koji je čin dobio prema tablici, jer policija mora dobiti vojni čin da bi se moglo izračunati, ako je bio viši policajac, mislim da je to čin satnik ili bojnik

 

poki

Sad sam zbunjen, viši policajac=satnik, viši policijski inspektor=satnik. :-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma vidi sa statusom hrvi viši policajac dobije rješenje policijski inspektor,pa kad se to prevede u vojni čin dobiješ časnički namjesnik. znači govorim za policjaca koji nije bio u specijalnoj policiji nikada..no policajac koji je bio u specijalnoj policiji ako je i imao čin najmanji -policajac-,odlaskom sa statusom hrvi on odlazi kao viši policijski inspektor i dobiva čin -satnika.. e sad ako pitaš zašto tako ,odgovor je zato što je ukazom ministara mup-a svim policajcima specijalcima dao uz sve ostalo i čin više samim time što su bili pripadnici specijalne policije,pa tako svaki specijalac sa statusom hrvi ima najmanje čin satnik !!!! e sad pazi imao i onih koji su po nekoj zapovjednoj odgovornosti bili na nekim mjestima oni su dobili i veče činove.VIŠI policajac nemože imati veči čin od časnički namjesnik ako je bio u temeljnoj ili prometnoj policiji ili krim.policiji... najbolje su prošli oni koji su bili pripadnici specijalne policije bez obzira na stručnu spremu ili neka stručna usavršavanja oni su dobili što su tražili jer sačić se itekako dobro pobrinio za njihov status ,a svi ostali su sporedna stav mup-a jer za ostale se nije imao tko izboriti...nadam se da ti je sad puno jasnije :)

-ma ima tu lega moj još tako čudnih stvari da je to glupo i pričati pa tako ispadne da pričuvni policajac koji se vodio kao u pričuvi spec.policije dobije čin "satnika" dok aktivni profesionalac policajac dobije manji čin od pričuvnog .......................................... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvar je u tome što čovjek koji je postavio temu ,u postu spominje da je već dobio zvanje prema tome moj post se odnosio na prevođenje tog zvanja u vojni ćin.A vojni ćin mu u prevođenju ispada narednik.Zato vas molim da pročitate post u cijelosti da bi mogli adekvatno ukazati na eventualne pogreške u odgovorima.Činjenica je da su uredbe o zvanijima kontradiktorne i svi ih tumače onako kako bi njima samima najviše odgovaralo.Ali bez obzira na to nitko do sada nije ponudio ispravan odgovor iza kojeg može stajati argumentima tako da mi ovo sve na kraju prelazi na prepucavanja te po mom mišlenju spada u caffe a ne u ovaj pf.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitan je post od početnog autora posta, no ja sam postavio dodatno pitanje i nije stvar prepucavanja, već pronalaženje ispravnog odgovora. Jer poima se dva zvanja sa istim ishodom, dok u početnom policijskom osobnom zvanju radi se o razlici. Tražio sam samo pomoč i pojašnjenje, a ne chatanje, a moderator neka odluči o caffeu. Znači da ponovim zvanje viši policijski inspektor u prevođenju je.........?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

Pročitan je post od početnog autora posta, no ja sam postavio dodatno pitanje i nije stvar prepucavanja, već pronalaženje ispravnog odgovora. Jer poima se dva zvanja sa istim ishodom, dok u početnom policijskom osobnom zvanju radi se o razlici. Tražio sam samo pomoč i pojašnjenje, a ne chatanje, a moderator neka odluči o caffeu. Znači da ponovim zvanje viši policijski inspektor u prevođenju je.........?

Ovo si kolega pitanje postavio najmanje pet puta do sada.Ali da stvar bude još zanimljivija sam znaš odgovor na svoje postavljeno pitanje(da ti pripada provjereno ćin pukovnika) i ne vidim razloga da i dalje to potenciraš .I kao drugo moj post se uopće nije odnosio direktno na tebe.Moj ti je savjet sa jurišaš na ono što smatraš da ti pripada i ujedno ti želim što brži oporavak.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi jasno kako je flak dobio narednika a sljeduje ga satnik, pa to je nebo i zemlja ljudi, narednik je dočasnik, a satnik je malo veći časnik i nisu približni ni malo, ako je donesen pravilnik onda on vrijedi u svim PU isto ne može se za isto zvanje dobiti dva različita čina i to sa jako velikom razlikom, pa to je u mirovini razlika jako velika..svašta…

Flak hvataj nekoga za grlo, očito ti je netko utjerao da nisi ni osjetio

 

sretno

poki

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poki je napisao:

Nije mi jasno kako je flak dobio narednika a sljeduje ga satnik, pa to je nebo i zemlja ljudi, narednik je dočasnik, a satnik je malo veći časnik i nisu približni ni malo, ako je donesen pravilnik onda on vrijedi u svim PU isto ne može se za isto zvanje dobiti dva različita čina i to sa jako velikom razlikom, pa to je u mirovini razlika jako velika..svašta…

Flak hvataj nekoga za grlo, očito ti je netko utjerao da nisi ni osjetio.

 

sretno

poki

Poki prijatelju nisi dobro shvatio.Dezire je dobio narednik pošto je preveden s več postojećim zvanjem koje je dobio prilikom odlaska u mirovinu iz koliko sam shvatio djelatnog sastava policije.ja sam dobio srožerni narednik mada smo djelovali u sklopu specijalne policije ali sva pričuva ide s tim činom.Taj čin je sasvim u redu i ja zadovoljan.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Pravilniku o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boga nisu posebno izdvojeni pripadnici specijalne policije. Njima se utvrđuje zvanje kao i ostalim pripadnicima ministarstva. OSO pripadnici specijalne policije odlukom ministra MUP-a prevedeni su za jedno zvanje više od zvanja koje posjeduju. Za to su primili pojedinačna rješenja i zbog toga su u prednosti pred ostalim pripadnicima ministarstva.

MUP za svakog pripadnika MUP-a koji ima status HRVI utvrđuje zvanje u skladu s gore navedenim pravilnikom.

Prema pravilniku pripadnicima ministarstva pripada najpovoljnije zvanje radnog mjesta na koje su bili raspoređeni u periodu od 30.05.1990.-30.06.1996. godine.

Najčešći problemi nastaju u tome što policijske uprave kada dostavljaju pojedinačne predmete MUP-u ne postupaju sukladno pravilniku te dostavljau samo podatke o osobnim zvanjima, a ne dostavljau podatke o najpovoljnjijem zvanju radnog mjesta.

Pravilnik je jasan i nedvosmislen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

ovo definitivno nije istinito i za to imam dokaz..osobno znam osobu koji je bio policajac specijalac,nakon toga radio poslove policajca sve do umirovljenja...kad je odlazio u mirovinu sa statusom hrvi on dobiva čin satnika,ponavljam čin satnika i sad ti meni objasni kako je on mogao dobiti veći čin za razliku od mog prijatelja koji je bio viši policajac ( vođa ohodnje) i kod odlaska u mirovunu status hrvi dobio čin časnički namjesnik ? mislim ovim komentarima nema kraja ,a ovo su gluposti da su prema svima isti kriteriji..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Deltacro, viši policajac sa statusom HRVI koji ide u invalidsku braniteljsku mirovinu i treba dobiti čin Časničkog namjesnika.

 

On je morao i vjerojatno imao pravo da ukoliko je u zvanju višeg policajca proveo više od 5 godina polagati ispit za zvanje policijskog narednika pa bi onda to zvanje bilo prevedeno u čin satnika (ukoliko ima status HRVI).

 

Međutim, neki ili mnogi, za to ili ne znaju, ili ih ne zanima pa u mirovinu odlaze sa jednim zvanjem niže, a to im se poslije (pogotovo u ovakvim situacijama) osvećuje na način da ostvaruju manju mirovinu zbog svoje nezainteresiranosti za napredovanjem u službi.

 

Kriteriji za polaganje policijskog narednika i višeg policajca su uglavnom jednaki i nema tu neke razlike u "gradivu" (Zakon o policiji, Pravilnik o načinu postupanja pol. službenika....., a to je sve ono sa čim se susreću na radnom mjestu) i komisija nije pretjerano rigorozna u donošenju konačne ocjene.

 

Naravno, ne može proći onaj tko baš ništa ne zna ili zna vrlo malo.

 

Nakon što polože ispit, plaća im uglavnom ostaje ista ali odlaskom npr. u invalidsku mirovinu se to osjeti u visini mirovine.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav..ma neznam što bih rekao povodom tih činova,ja imam položeno zvanje viši policajac,ali nisam preveden i nisu me umirovili sa činom časnički namjesnik,nego stožerni narednik..a da nisam imao hrvi umirovlenje bi bilo sa činom desetnik...ma zadovoljan sam i sa stožerni narednik,ali bez veze sam položio za višeg policajca,ništa mi nije koristilo...taka ti je politika u mupu,netko može,netko nemože...osobno znam ljude koji su bili u situaciji kao ja i priznato im je zvanje viši policajac i umirovljeni sa činom časnički namjesnik,dok ja nisam imao nikoga da mi pogura u mupu i eto prošao sam kako jesam....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitanje za deltacro

 

(ukazom ministra mup-a ,pripadnici spec.policije su dobili u startu jedan čin više ,a nakon toga dobivaju čin po statusu rvi i sve ostalo prevođenje u vojni čin )

 

 

vidim da spominješ ukaz ministra vezan za dodijeljivanje jednog čina više za pripadnike spec.policije, molim te da li slučajno imaš taj ukaz, njegov broj ili mjesto gdje se može pronaći.

[

]

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da se i ja uključim u temu.Ja sam otišao u mirovinu kao rvi 50-50 %,opča nesposobnost,u mupu sam dobio zvanje viši policijski inspektor,štosu mi preveli u čin časničkog namjesnika.U samim počecima,1990-1991 bio sam pripadnik jedinice za posebne namjene,ako ja dobro razumijem šta su ostali pisali onda su mene zakinuli za čin,terbao sam dobiti čin satnika,ili je to kako se kome dodijeli,neznam ni sam ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolega oprosti ali za ovaj primjer koji sam naveo definitivno znam da nikad nije polagao niti bio viši policajac,,,,nažalost jedno je sigurno da je samo u roku par mjeseci završio onu famoznu večernju školu kao i veliki broj sličnih koji su imali samo osnovnu školu... nije meni žao kad dečki koji imaju uvjete dobiju što trebaju dobit ali kad dobiju oni koji to nisu zaslužili onda me jako ljute takve gadosti... pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija