Jump to content

molim vas za pomoć-hitno


dalma

Preporučene objave

pokušat ću objasniti situaciju..

moja mama je vlasnik nekretnine u 1/4, moj brat u 1/4, a moja teta u 1/2..moja teta želi napravtiti ugovor o dosmrtnom/doživotnom uzdržavanju sa mojom mamom tako da bi u konačnici moja mama bila vlasnik tetinog dijela, a isto tako moja mama želi napraviti darovni ugovor samnom i darovati mi svoju 1/4 jel je tako isto darovala mome bratu prije 2 godine, zanima me, mogu li se ti ugovori napraviti kod javnog bilježnika ili moramo ići kod nekog odvjetnika i mora li prilikom potpisivanja tih ugovara biti prisutan i moj brat, tj. mora li i on dati svoj pristanak s obzirom da su njih troje suvlasnici nekretnine ili to meže proći bez njega??? puno, puno vam hvala!!! pozdravi!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovori o doživotnom/dosmrtnom su strogo formalni.

Ako vam ih sastavi odvjetnik, tada s ugovorom morate ići na potvrdu bilježniku ili na sud.

Ako vam ih sastavi bilježnik, ugovor je odmah gotov. Prisutne moraju biti mama i teta.

Darovne ugovore isto sastavljaju odvjetnici i bilježnici, a možete i sami ispuniti obrazac NN.

Ugovor koji ste sastavili sami ili odvjetnik, darovatelj mora donijeti bilježniku na ovjeru potpisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija