Jump to content

popravak auta -tko plaća?


anonimus25

Preporučene objave

Pozdrav svima!

dugo me nije bilo, a sad opet imamo opet mali problem.

Suprug je u četvrtak na povratku doma skoro imao prometnu nesreću.

Čovjek ispred njega u autu je počeo plesati po cesti i vrtjeti se... (bilo je smrznuto i sklisko)... te je on da ne lupi auto ispred sebe po kočnici, pa ručnu i auto je zanijelo u stranu i udario je u rubnik desnom stranom auta.

Napravljen je zapisnik (jer je srećom policija bila nekoliko automobila iza toga)... ali zapisnik sljedeći dan nije bio u policiji...

no, to je sa možda i manje bitno. jedino moj suprug ima štetu na autu (i to je ispala dosta velika šteta na kraju)... jer će popravak stajati više od 1000 kn i još ćemo vjerojatno trebati cca 2 tjedna čekati na dijelove... i to je koma!!

da li postoji neki zakon ili neki drugi način da podmirimo nastale troškove popravka zbog kojeg nismo krivi??

molim pomozite!!

unaprijed vam hvala svima!

 

jelena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je čista koma! nisi ništa kriv,a onda na kraju plaćaš neku glupost pijanog idiota!!

i to još da ne velim da će račun kad sve bude gotovo biti više od 1000 kn (taman lijepo za božične blagdane)... i još ćemo trebati cca 2-3 tjedna čekati na dijelove i biti bez auta!!

zar ne postoji nikakva druga opcija?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anonimus25 je napisao:

Napravljen je zapisnik (jer je srećom policija bila nekoliko automobila iza toga)... ali zapisnik sljedeći dan nije bio u policiji...

no, to je sa možda i manje bitno.

1. Zašto mislite da nije bitno što je bila policija. Upravo je bitno za vas što je policija bila.

2. Da li je policija napravila ikakvu zabilježbu?

3. Ako je napravljena zabilježba na mjestu događaja policijski službenik je dužan napraviti zapisnik. To svakako pođite provjerit u policiju i inzistiratje da vam oni budu svjedoci, naravno, ako su vidjeli to što vi navodite!

4. Obvezno kontaktirajte vozača vozila koje je bilo ispred vas kako bi dao iskaz o tome da se zavrtio na cesti.

5. Dakle, sa iskazom policije, iskazom vozača koji se zavrtio na cesti tj. njegovo priznanje otiđite u njegovu osiguravajuću kuću napraviti procjenu štete na vozilu.

Temeljem gore navedenih radnji postoji velika vjerojatnost da ćete uspjeti naplatiti štetu.

 

savjet: počmite od policije i policijskog službenika koji je vidio nesreću, a osim toga morate znati ime vozača koji se zavrtio, ili barem njegovu registraciju.

Ako znadete registraciju onda možete preko www.huo.hr saznati gdje je osiguran. To će vam biti potrebno u slučaju da on ne želi priznati događaj. Dovoljno je onda da prijavite štetu u njegovu osiguravajuću kuću, navedete svjedoke i policijsku postaju gdje je nesreća evidentirana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Ovo je zanimljiv slučaj iz razloga što ima više različitih čimbenika koji jesu ili su mogli utjecati na nesreću...

Ja da sam vozač ispred vas koji je kako kažete skrivio nesreću, tvrdio bih da ste si krivi sami jer niste držali dovoljan razmak odnosno brzina vašeg automobila nije bila prilagođena uvjetima na cesti (jer da je, niti bi manevar vozila ispred vas utjecao na sigurnost vaše vožnje niti bi vi zbog kočenja bilo nožnom-bilo ručnom kočnicom dovelo do izlijetanja i udarca vašeg vozila o rubnik). To što je policija bila naravno da bi uvelike pomoglo jer bi policija svojim zapisnikom mogla pogodovati vama (MOGLA!?!).

Po mojoj procjeni trebat će vam puno živaca,potošenog vremena i sreće da naplatite štetu...

Ja vam držim palčeve jer osobno nevolim vozače ispred sebe koji rade takve i slične probleme.

 

Good Luck

 

P.S.Obavezno nas obavijestite kako je prošlo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija