Jump to content

Ugovor o radu / Ugovor o djelu / Ugovor o nalogu


Matija.s

Preporučene objave

Diplomirani sam ekonomist. Zaposlen na određeno vrijeme kao trgovački putnik u punom radnom vremenu, što ne želim mijenjati. Dodatno obavljam administrativne i druge poslove za registriranu udrugu građana koja me za obavljeni posao želi platiti. Imam nekoliko pitanja na koje molim odgovor:

 

1) Na koji način je moguće regulirati odnos između udruge i mene (s time da ne želim izgubiti trenutno zaposlenje, niti moj trenutni poslodavac želi sklopiti ugovor o radu na nepuno radno vrijeme sa mnom)?

 

2) Što točno regulira Ugovor o nalogu iz Zakona o obaveznim odnosima i je li primjenjiv za obavljanje poslova unutar udruge građana?

 

3) Da li se ukida ugovor o djelu? (čuo sam da više neće biti moguće putem ugovora o djelu vršiti povremene poslove za poslodavca)

 

 

molim za odgovor.

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sklopite ugovor o djelu za povremene i privremene poslove. Ugovorite neto isplatu a sve doprinose i poreze neka plaća udruga tj. naručitelj. To je najpovoljnije za izvršitelja.

 

Ugovor o djelu u pravilu se ne može sklopiti ako se odnosi na obavljanje poslova koji nisu povremeni i privremeni.

Istina, ne postoje još uvijek restriktivne mjere koje bi to zabranile!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija