Jump to content

Otkaz - kako je ovo moguće?


Garfield2

Preporučene objave

Dana 19.11.2007. dao sam poslodavcu usmeni a potom i pismeni otkaz Ugovora o radu. Nakon toga poslodavac me je zvao da potpišem Otkaz ugovora o radu u kojem stoji da je razlog otkaza na zahtjev radnika i da je otkazni rok 30 dana kako stoji i u Ugovoru o radu koji imam sklopljen sa poslodavcem.

 

Također u tom dokumentu piše i da radni odnos prestaje nakon što odradim otkazni rok, tj. nakon 30 dana a to je 19.12.2007. Jedan primjerak tog dokumenta mi nije uručio nego mi je rekao da će to učiniti kad mi prestane radni odnos.

 

Da napomenem radim u jednom d.O.o. poduzeću 4 godine a glavni razlog otkaza, pored ostalih, je taj što mi poslodavac drugi dio plaće nije isplatio unazad 6 mjeseci. Nekoliko puta sam ga pitao i dobivao odgovore tipa: "bit će ovih dana, riješit ćemo to, itd..."

Moram napomenuti da mi je za to vrijeme prvi dio plaće uplaćivao uredno i redovno preko banke. Znači sporan je ovaj drugi dio "na ruke". No u vezi ovoga znam da nemam nikakva prava jer se u Ugovoru o radu nalazi i članak koji određuje isplatu baš ovolike plaće koju mi je uredno isplaćivao preko računa.

 

Problem se pojavio kada sam jučer doznao da sam odjavljen i sa HZMO-a i sa HZZO-a s datumom 19.11.2007. Na oba zahtjeva za odjavu stoji da su zaprimljeni 30.11.2007. O ovome nisam razgovarao i pitao poslodavca jer sam pobjesnio i u glavi mi je samo velika želja za podnošenjem tužbe. Samo što ne znam kojim tijelima. Znači ja šutim i uredno odrađujem svoj otkazni rok, a poslodavac me je odjavio i također šuti misleći da ja to ne znam.

 

Kako je ovo moguće, na osnovu kojih dokumenata me je poslodavac odjavio ?!?

 

Što naprimjer ako se sutra razbolim i moram na bolovanje a od 19.12. više nemam pravo na zdravstveno osiguranje jer se nisam prijavio zavodu 30 dana od dana prestanka osiguranja?!?

 

Molim vas za pomoć i savjete.

 

Hvala unaprijed.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odmah napisati poslodavcu zahtjev za zašitom vaših prava, u kojem ćete tražiti da vas ponovno prijavi, do kraja trajanja otkaznog roka. Ali to mu odmah napišite u ponedjeljak predajte na stol. Zaprijetite mu tužbom.....koju ćete podnijeti protiv njega....Nije njemu bio problem vas odjaviti sa HZMO jer oni ne tražu dokaz, nego samo razlog koji navedu na svom obrascu.

 

Odmah ovo napravite u ponedjeljak...

 

Ujedno, imate li dokaz osim vašeg iskaza da je plaće inače ljudima na ruke dio plaće?

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lajavica je napisao:

Odmah napisati poslodavcu zahtjev za zašitom vaših prava, u kojem ćete tražiti da vas ponovno prijavi, do kraja trajanja otkaznog roka. Ali to mu odmah napišite u ponedjeljak predajte na stol. Zaprijetite mu tužbom.....koju ćete podnijeti protiv njega....Nije njemu bio problem vas odjaviti sa HZMO jer oni ne tražu dokaz, nego samo razlog koji navedu na svom obrascu.

 

Odmah ovo napravite u ponedjeljak...

 

Ujedno, imate li dokaz osim vašeg iskaza da je plaće inače ljudima na ruke dio plaće?

 

Pozdrav

 

Hvala za odgovor. Nemam nikakav dokaz za isplate dijela plaća na ruke osim svjedoka tj. mojih kolega koji rade sa mnom.

 

Postoji li nekakav tekstualni kliše kako da napišem taj zahtjev za zaštitu svojih prava?

 

Postoji li

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija