Jump to content

HT- položio svoje kablove na moju zemljišnu česticu


leopard

Preporučene objave

prije 10- godina za potrebe repetitora, HT- ili kako se je već prije zvala, prokopala je preko moje čestice kanal i u nega položila svoje kablove. Da li imam pravo na kakv ugovor o koncesiji po pitanju tih kablova jer prolaze preko mojeg zemljišta, da i želim nebi sada sigurno mogao raditi neke zahvate na zemljištu (( gradnja objekata, i sl)). Za vrijeme kopanja sklopio sam neki ugovor( neznam gdje je sada ) i oni su mi platili tadašnje obeštečenje posjeda., nekih 1. 500, 00 kuna za livadu dužine nekih 200 metara. Da li je to jednokratna naknada ili nemam više na ništa drugo pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poznavajući način na koji se sklapaju takvi ugovori Vi ste zasigurno potpisali ugovor o pravu služnosti, a kao što i sami pretpostavljate to je jednokratna naknada.

 

Što se tiče mogućnosti građenja na dijelu na kojem prolaze kabeli to je moguće riješiti na nekoliko načina. Ako Vam bude potreban savijet u koliko se odlučite na gradnju,morati ćete se javiti s više detalja, jer se svakom predmetu pristupa zasebno.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na koji vremenski period se odnosi ugovor o pravu služnosti, odnosno ona jednokratna naknada koju sam platio, mogu li sada dok ne počinjem graditi objekat na navedenom zemljištu, dobiti neku naknadu za "podzemno korištenje" sadašnjih kablova koji su postavljeni....čitao sam da se gradovi spore sa HT - om o čini mi se sličnim stvarima.

magel je napisao:

Poznavajući način na koji se sklapaju takvi ugovori Vi ste zasigurno potpisali ugovor o pravu služnosti, a kao što i sami pretpostavljate to je jednokratna naknada.

 

Što se tiče mogućnosti građenja na dijelu na kojem prolaze kabeli to je moguće riješiti na nekoliko načina. Ako Vam bude potreban savijet u koliko se odlučite na gradnju,morati ćete se javiti s više detalja, jer se svakom predmetu pristupa zasebno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost rok za koji pitate morati ćete potražiti u Vašem ugovoru kod T-com na Vašem području. Ne želim Vas razočarati ali vrlo lako bi moglo biti da piše dok kabeli budu u aktivnoj funkciji ili tako nešto.

 

Kad pronađete i dobijete presliku ugovora pogledajte zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima pa probajte pronaći neko rješenje za Vaš slučaj.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija