Jump to content

Maltretiranje putem mobitela


zecof

Preporučene objave

Postovani,

korisnik sam Tele2 mreze. Bivsa cura me opsjeda pozivima i porukama. Obratio sam se Tele2 s upitom da blokiraju broj, tako da me ne moze, ako nista drugo, barem zvati. Dobio sam odgovor kako oni to ne mogu. Tesko za povjerovati, vrlo vjerojatno je zanimljivije da ona trosi novac, a Tele2 zaradjuje. Uputili su me na policiju koja je oprala ruke jer ne postoji nista fizicki, a poruke je s njenog mobitela mogao poslati bilo tko. Trazio sam malo po zakonima i nigdje nisam nasao nista u vezi obveza davatelja usluga telekomunikacija, meni kao pretplatniku, dakle nisam na pre-paid usluzi nego pretplatnik, da me zastiti od neugodnosti.

Zvao sam tele2, uputili su me na policiju. Policija ne zeli nista napraviti jer je presitno. U tele2 sam dobio onda jos jednu mogucnost, a to je da se obratim pismenim putem. Napisao sam, pokusali su me 2 puta u 4 dana nazvati, u stilu zazvoni 2 puta i nadaj se da se korisnik nece javiti.

Zvao sam drzavni inspektorat prema cijem sam savjetu trazio kako stupiti u vezu s Povjerenstvom za zastitu potrosaca Tele2, a kad sam spomenuo to djelatnici korisnicke sluzbe, ostala je bez rijeci i nije znala ni da to postoji...

Koje su mi opcije? Ugovorno sam vezan za mrezu jos godinu dana, a nevjerojatno je da netko moze prijetiti preko mobitela, a da nitko nista ne zeli uciniti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija je morala nesto poduzeti ako ti se prijeti, zapravo sve ovisi na koji nacin ti je prijetila.Operater stvarno ne moze nista uciniti i zato te je poslao na policiju jer ti jedino ona moze pomoci.Ima jedan mali trik koji bi ti mogao pomoci, ali nije svarsen :-D Lijepo ti svoj broj mobitela prebaci na broj policije, pa kada joj se javi dezurni operater policije proci ce je volja za zafrkancijom :-D [

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj trik s policijom što ti predlaže RAUL nemoj ni u snu učiniti. U slučaju da svoj broj preusmjeriš na policiji policija će imati vidljiv tvoj broj, a ne broj stvarnog pozivatelja pa bi ti nakraju zbog toga mogao imati problema.

Treba razlikovati uznemiravanje od prijetnje. Ukoliko se ne radi o kaznenom djelu prijetnje policija nije nadležna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija