Jump to content

Evo pitanja za stručnjake!


Ogilvie

Preporučene objave

Dakle situacija je slijedeća:

 

Ugasili smo jedan d.O.o. i stupili na njihovo mjesto u parnici, gdje smo tužitelji.

 

Od parnice ništa, pa smo mislili povuči tužbu.

 

No, tuženik se zainatio i insistira da mu se podmire svi troškovi.

 

Kako d.O.o.-a više nema, tko snosi troškove postupka u slučaju da mi povučemo tužbu, a tuženik se ne usprotivi?

 

I u slučaju da se usprotivi pa mi izgubimo, snosimo li mi troškove nastale prije našeg stupanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo pitane: ako ste ugasili d.O.o. kako ste mogli stupiti u parnicu kao tužitelji? To bi mogli jedino kao slijednici, jeste li stoga osnovali novu pravnu osobu ili što?

 

ako vi izgubite snosite sve troškove, jer kada ste stupili u parnicu istu preuzimate kakva je bila u trenutku preuzimanja, sa svim pravima i obezama, dakle i s obvezom naknade cjelokupnog troška ukoliko izgubite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na odgovoru. Da! Toga sam se i pribojavao.

 

Inače, skratio sam priču kako pitanje ne bi bilo predugačko.

 

Likvidirali smo firmu i preuzeli potraživanja.

 

Nismo još formalno stupili u parnicu, mislili smo se nagodit ali ništa od toga.

 

Ne znam što će se dogoditi ako jednostavno obavijestim sud da tužitelj više ne postoji.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što će biti ako obavijestite sud da nema više tužitelja? Pitanje je da li ste vi u registru upisani kao slijednik ugašene firme, ako jeste sud će prekinuti postupak i pozvati Vas da preuzmete postupak, a ako niste sud će, zbog nepostojanja tužitelja, odbaciti tužbu, a tuženik neće od koga imati naplatiti trošak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija