Jump to content

Otkup kvadrata


olivica

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me da li mi možete pomoći savjetom - stan je veći nego što piše u zemljišnim knjigama, nekih 20-tak kvadrata. Stara greška. Mi kupili i s vremenom namjeravamo riješiti. Da li postoji nekakva zastara na takve stvari (mislim na plaćanje za ostatak kvadrata ? Kako se to rješava?

Inače, još nije etažirano....

Hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

whitedd je napisao:

??????

 

Kako ste kupili stan koji nije etažiran?????

 

To bi značilo da ste kupili udio u kuči a ne stan....

 

???????

 

"kupili udio u kući, a ne stan?..."

 

whitedd, to bi značilo da Vi niste dovoljno upućeni u stvarnost, odnosno da neznate kaj pišete i samo dezimformirate javnost. Prvo naučite a onda pišite.

Ako niste znali: Stan može biti zaveden gruntovno i ako nije etažiran, bez problema.

:-o:dobri:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ane je napisao:

I onda whitedd kaze da sam netrpeljiva prema njemu kad ga upozoravam da pise ljudima gluposti... :vrti:

 

Pola zg gruntovnice ima upisane neetazirane zgrade.

A gotovo i sve ostale gruntovnice u RH imaju isto upisane neetazirane zgrade i razumljivo je obzirom na prije uredjenje drustvenog dobra u ex SFRJ i danas u RH uredjenog privatnog vlasnistva... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, jer znamo svi da većina zgrada u Zagrebu nije etažirano.

Ali ima li tko informaciju kako pristupiti tome?

Da li postoji zastara što se tiče plaćanja, obzirom da su ti ljudi dosta davno otkupili stan? I kakva je inače procedura? Kaj ide prvo - etažiranje? I što kad znamo točno koliko je službeno m2 u igri? Ide li se na sud?

Hvala, :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

olivica je napisao:

Hvala, jer znamo svi da većina zgrada u Zagrebu nije etažirano.

Ali ima li tko informaciju kako pristupiti tome?

Da li postoji zastara što se tiče plaćanja, obzirom da su ti ljudi dosta davno otkupili stan? I kakva je inače procedura? Kaj ide prvo - etažiranje? I što kad znamo točno koliko je službeno m2 u igri? Ide li se na sud?

Hvala, :-?:-?

Trebali bi angažirati sudskog vještaka za graditeljstvo da Vam sve izmjeri i izradi elaborat etažiranja, potom je potrebno na taj etažni elaborat-diobeni nacrt pribaviti potvrdu od Županijskog ureda za graditeljstvo i dr. i onda s tim u gruntovnicu... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija