Jump to content

2000 kn za ovjeru ugovora o doživotnom????


fenix29

Preporučene objave

Molim vas za savjet. Imamo slučaj da naša star teta o kojoj se mi brinemo želi nama ostaviti mali stančić s obzirom da nema djece ni braće. Ne želimo ići na oduzimanje poslovne sposobnosti ukoliko bi joj se stanje pogoršalo, da ju možemo smjestiti u dom, pa bi željeli sklopiti ugovor o doživotnoj skrbi. Znam slučaj od prije desetak god. kada mi je kolegica sa istim problemom išla sklopiti ugovor o skrbništvu, tj. doživotnom na sud, nisu ništa platili na za nasljedstvo nakon smrti nisu imali nikakvih problema jer se to tim ugovorom podrazumijevalo iako nisu navedene u njemu nekretnine i pokretnine. Darovni košta 400 kn, a doživotni oko 2000kn?? To mi nikako neide u glavu?? Dali se može na sudu još uvjek potpisati takav ugovor uz neku normalniju cijenu??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor o doživotnom uzdržavanju se mora solemnizirati, zato je skuplji od darovanja kod kojega se samo mora ovjeriti potpis darovatelja...

 

skuplju cijenu možete izbjeći na način da ugovor ovjerite na sudu. Sastavljani i nepotpisani ugovor se šalje s prijedlogom sudu da ga ovjeri, a takse za ovjeru plaćate po održanom ročištu za ovjeru u iznosu od nekih 400-tinjak kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

A jel' bi meni netko mogao dati sprancu jednog ugovora o dozivotnom tj. dosmrtnom uzdzavanju ili skrbnistvu. Kako se sastavlja ugovor gdje ja primam novce za to da k sebi primim moju baku u moj stan i brinem o njenom zdravlju a ona mi placa za to, nece ona a da to nije rijeseno legalno. Koja je procedura, tko to kontrolira i sve ostalo sto bi tebala/morala znati. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija