Jump to content

Idemo opet- Uknjizba


camel

Preporučene objave

Vec sam dolje postao i dobio hitan odgovor od notarice, no cini se nisam tocno naveo sve cinjenice.

 

Dakle postoji ugovor o dozivotnom uzdrzavanju, isti je je i bio ispostovan. Tuzba od strane djeteta zbog neprisebnosti na strani korisnika uzdrzavanja itd.,

 

2.stupanjska i pravovaljana presuda u korist uzdrzavateljice.

 

27 god. nakon smrti pokusaj uknjizbe nekretnina navedenih u ugovoru.

 

Zahtjev odbijen zbog nedostatka:

 

Dokaza o drzavljanstvu podnositelja zahtjeva i

 

Suglasnosti o uknjizbi od strane sada vec davno preminulog uzivatelja uzdrzavanja.

 

nakon toga smo podnijeli dopunu zahtjeva kako nam je preporucila referentica te poslali kopiju osobne i naveli kako se ugovor i presuda o valjanosti nalaze u spisku, no zahtjev je ponovno odbacen.

 

advokatica je sada podnijela zalbu i to se sada vidi u izvadku, te pod statusom z predmeta, ali stvar sad vec cetiri mjeseca stoji na mjestu.

 

zna li netko sto se dogadja, odnosni postoji li koji precac za izvrsiti uknjizbu?

 

zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako postoji nedostatak suglasnosti o uknjižbi (tabularna izjava) nedostatak je nepopravljiv, obzirom na smrt primatelja uzdržavanja.

 

Ne postoji prečac za uknjižbu, nego preostaje samo čekati da se riješi žalba.

 

No, ja bi pokrenuo parnicu i tužio bi upisane zk vlasnike, a ako je upisana u zemljišniku pokojna primateljica uzdržavanja, onda bi tužio njezine nasljednike i tvrdio bi da sam trenutkom smrti primatelja uzdržavanja postao vlasnikom nekretnine, kao dokaz bi priložio ugovor i naveo bi da je formalni nedostatak u ugovoru razlog zašto je odbijena uknjižba, čime bi dokazao pravni interes za tužbu. I to bi pokrenuo odmah, pa ako se usvoji žalba na Z rješenje povlačiš tužbu, a ako prije dobiješ presudu nego što se riješi po žalbi - povlačiš žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Hvala na odgovoru!

 

koliko ja razumijem iz vaseg obrazlozenja trebao bih tuziti nasljednike primaoca uzdrzavanja kojih de facto (i de iure) nema, jer jedina nasljednica je moja majka koja se zeli uknjiziti.

 

koga tu onda tuziti?

 

Dakle postoji pravomocan, i od suda priznati, ugovor ugovor o uzdrzavanju. Isti taj ugovor ima nepopravljiv nedostatak.

 

Taj dio fali kako bi se dio nasljedstva te obiteljske grane upotpunio...

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija