Jump to content

Pravo na tri godine porodiljnog dopusta?????


Malamama

Preporučene objave

Kod mene je situacija ovakva:

 

Imam dvoje zdrave djece

Prvo dijete (školarac) rođeno zdravo

Drugo dijete umrlo nakon poroda

Treće dijete staro svega nekoliko dana (isto zdravo)

i trenutno sam na porodiljnom dopustu.

 

Zanima me imam li pravo na porodiljni dopust od

tri godine iako sada imam dvoje djece, a ne troje

koliko sam rodila?

 

Još me zanima gdje se može raspitati i koji su mi dokumenti potrebni za ostvarivanje tog prava ako ga imam :-)

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uh, jedan od uvijeta za ostvarivanje tog prava jest zdravstveno osiguranje, to znam zasigurno :-( osim sto ga nemam, zbog tog uvijeta nisam ostvarila pravo na 3g porodilnog, mada su to 4. i 5. dijete, blizanci...

rubens je napisao:

Onda budeš vjerojatno čula da imaš pravo na rodiljni dopust od tri godine, i dobit ćeš popis dokumenata koje moraš dostaviti uz zahtjev, ovisno o tvom statusu (zaposlena, nezaposlena, obrtnica, umirovljenica, .....)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od kuda to?? Ne kažem da nije točno nego me samo zanima.. Zakon o radu samo o tome kaže:

Prava majke u slučaju djetetove smrti

 

Članak 71.

 

Ako radnica rodi mrtvo dijete ili ako dijete umre prije nego što je prošao rodiljni dopust, ona ima pravo nastaviti koristiti ro­diljni dopust onoliko vremena koliko je, prema nalazu i mišljenju ovlaštenoga liječnika, potrebno da se oporavi od poroda i psi­hič­ko­ga stanja uzrokovanoga gubitkom djeteta, a najmanje 45 dana, za koje joj vrijeme pripadaju sva prava na temelju rodiljnoga dopusta.

rubens je napisao:

Onda budeš vjerojatno čula da imaš pravo na rodiljni dopust od tri godine, i dobit ćeš popis dokumenata koje moraš dostaviti uz zahtjev, ovisno o tvom statusu (zaposlena, nezaposlena, obrtnica, umirovljenica, .....)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa tipa postavljačica posta pita da li ima pravo na rodiljni dopust od 3 godine za treće dijete s time da joj je nažalost drugo preminulo (ja velim i stojim iza toga da ima). Ti pastiraš i zanima te rodiljni dopust u slučaju djetetove smrti. Dakle, kaj da još velim, tvoja opaska je promašeni sučaj koji veze s postavljenim postom nema. Druga tema, drugi slučaj koji je u konkretnom slučaju nastupio kod ovog drugog, nažalost umrlog djeteta i koji uopće nije sporan, ni to ženu više ne interesira.

 

Je li dovoljno, treba još kaj napisati?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija