Jump to content

Građevinska dozvola


andre83

Preporučene objave

Pozdrav

Situacija je sljedeca:imamu kucu u međimurskoj županiji koja je u završnoj fazi gradnje,lokacijsku dozvolu sam dobio ,medjutim potkrala mi se geska jer nisam citao do kraja na lokacijskoj dozvoli da poslje 2 godine trebam podnjeti zahtjev za gradevinsku dozvolu,koja vise ne postoji po zakonu .Dali ja moram posjedovati tu gradevinsku dozvolu i ako je ona ukinuta,ne daju mi prikljucenje na komunalije bez nje(struja,voda)Molim pomoc :-?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hm, nije se bash potkrala greška nego ste gradili bez građevinske :-o

 

ovisi di vam se nalazi kuća tj. koji plan je na snazi, da li se smije tu graditi (ako imate lokacijsku se valjda smije) itd itd, ako odete pitati na urbanizam dobiti će te odgovor, probajte prvo pitati bez da velite da ste kuću izgradili bez građevinske.... inače urb. je u zgradi županije, prizemlje, i pogledajte koji refernet vam je izdao lokacijsku...

 

p.s. kontaktirajte me na PM pa možda zaradim i ja nekaj na vama :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

andre83 je napisao:

Pozdrav

Situacija je sljedeca:imamu kucu u međimurskoj županiji koja je u završnoj fazi gradnje,lokacijsku dozvolu sam dobio ,medjutim potkrala mi se geska jer nisam citao do kraja na lokacijskoj dozvoli da poslje 2 godine trebam podnjeti zahtjev za gradevinsku dozvolu,koja vise ne postoji po zakonu .Dali ja moram posjedovati tu gradevinsku dozvolu i ako je ona ukinuta,ne daju mi prikljucenje na komunalije bez nje(struja,voda)Molim pomoc :-?

Hvala

A gospon Vi ste pak bez građevinske dozvole delali hižu, a niste ni komunlni doprinos platili, a ni vodni doprinos, a ni ostale komunalne prikljucke, snaga struje itd??

Sve se to rjesava po rješenju ili gradjevinskom dozvolom? A Vi nemate nis od toga? :majstor:

:pljesce::pljesce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja posjedujem lokacijsku dozvolu,komnalni doprinosi su placeni 1990(inace panirano je bilo graditi tada)medjutim gradnja je pocela 2000 sa lokacijskom dozvolom,ti se doprinosi ne priznaju li ?,a kuca posjeduje i kucni broj.Sad moze li mi netko objasniti kako dalje?

Inace to je krivicom mog starog koji nije citao lokacijsku dozvolu do kraja,gdje je fino pisalo da u roku od 2 god podnese zahtjev za grad. dozvolu? :-o:-o Ovo pitam u njegovo ime Hvala unaprijd na pomoci :-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plaćeni komunalni doprinos je jednokratna naknada i trebala bi biti priznata. Doduše, moram priznati da mi propisi iz 1990. nisu baš nešto bliski pa pročitajte što piše u rješenju.

 

Kad sam rekla da bi trebala biti priznata, ako se kom. doprinos plaćao kao sada prema m kubnom korisnog prostora, a vi ste u toj kubikaži izgradili kuću - ne bi trebalo biti problema. Ako je kubikaža veća - općina će vam izdati dopunsko rješenje i obračunati komunlani doprinos i na taj dio.

 

Kad to zbavite - krećete u postupak legalizacije. Prije svega na općini provejrite jeste li prostornim planom u građevinskom području. Prostorni planovi su javni i na općini će vam dopustiti uvid u njega. Ako jeste - na konju ste. Samo što ćete kod ishođenja građevinske morati platiti i upravnu prostojbu (1,5 puta komunalni doprinos). Ako niste u građevinkoj zoni - hmmm....što reći.... naribali ste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto, andre83, bas je cudno da su po lokacijskoj dozvoli uplaceni komunalni doprinosi, koji se po propisima uplacuju u fazi i prije ishodjenja gradjevne dozvole? :-?

Evidentno je da ste radili bez gradjevinske dozvole a to vam uostalom pise i u lokacijskoj dozvoli, kako navodite i obzirom ste u prekrsaju, bez obzira dal vam kuca ima kucni broj nije bitno, jer niste postivali odgovarajuce propise u graditeljstvu u RH...

A sad je to i puno skuplja i otezana procedura u legalizaciji tkz. bespravne gradnje, jer cete u pravilu sada i raznorazne kazne trebati podmiriti... pa tako i na komunalnim doprinosima gdje budete placali sad i po koeficijentu 1,5....radi toga. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija