Jump to content

Mirovina x Posao


adder

Preporučene objave

poki je napisao:

Gospodo pomalo sami sebi skačemo u želudac, mislim da ovakve stvari ne bi trebali pisati jer ima ljudi koji ovo čitaju i pitaju se kako je moguće dobiti opću nesposobnost i još tražiti da se zasniva radni odnos.

 

Čovjek nije pitao i tražio jel može zasnovati radni odnos, nego se njegovo pitanje odnosi na ugovor o djelu (honorarno), što je različito od ugovora o radu.

 

Ugovor o djelu može sklopiti.

Već je netko postao linkove, pa ih ja ponavljam:

 

link-opća-ugovor o djelu

 

HZMO-Najčešća pitanja-strana 3

 

Dakle, ugovor o radu ne, a ugovor o djelu da.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitajući između redova i redaka 80% rat-20%mir. Opća nesposobnost dijelom uzrokovana ratom. Tu se dakle radi dijelom vjerojatno i o psihičkom oboljenju PTSP i ta osoba mora stalno biti pod liječničkim nadzorom i terapijama i ne može privređivati.

 

Ugovor o djelu? Ne bih se kladio da može ako ima PTSP i Opću nesposobnost.

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poki je napisao:

Gospodo pomalo sami sebi skačemo u želudac, mislim da ovakve stvari ne bi trebali pisati jer ima ljudi koji ovo čitaju i pitaju se kako je moguće dobiti opću nesposobnost i još tražiti da se zasniva radni odnos.

o..ima kod nas svačega,npr.ljudi koji imaju opću nesposbnost za rad i traže obustavu isplate te mirovine jer se namjeravaju zaposliti :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija