Jump to content

Obnova mirovine - vezano za omjer rat mir ?


Kompa

Preporučene objave

Da li je moguće da npr. ; "ja sam otišao u mirovinu bez statusa rvi-a. U međuvremenu sam dobio satus i želim obnoviti mirovinu, znači da u mirovinskom prijavim promjenu, odnosno prijavim da mi je priznat status rvi-a pa da mi se sa rvi-om poveća koeficjent za izračun visine mirovine a samim time i sama mirovina." U redu to razumijem.

 

Ali mene zanima hoće li tada dolaziti i do promjene omjera rat mir, odnosno postoji li mogučnost da mi se to promjeni ( sada imam 30 % rat 70 % mir profesionalnu nesposobnost ).

 

E sada kada ja njima predam zamolbu za obnovom mirovine da mi se priznati status rvi i uvrsti u novi izračun za mirovinu, ima li to kakve veze sa omjerom rat - mir i nesposobnošću za rad ( profesionalna da li bi mogla postati opća ) ?

 

Hvala svima na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što je potrebno da bi liječnik podnio prijedlog za ponovno medicinsko vještačenje i koliko je vremena potrebno da bi liječnik podnio ponovni prijedlog, mislim od odlaska u mirovinu ?

 

Ovo pod što je potrebno mislim da li je to nova medicinska dokumentacija ?

 

A ja i tako moram na kontrolni pregled sljedeće godine i to u tvrtkovu ( tako mi piše u rješenju o mirovini), pa sam mislio da možda oni tada odlučuju po novoj medecinskoj dokumentaciji da li će profesionalnu nesposobnost prebaciti u opću ? Mislim automatizmom.

 

Ako nije to, zašto onda uopće moram ići na kontrolni pregled sljedeće godine znaći 2009 a 2007 sam otišao u mirovinu ???? Mislim što to oni odlučuju i rade tada na kontrolnom pregledu ??? :-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Da li je moguće da npr. ; "ja sam otišao u mirovinu bez statusa rvi-a. U međuvremenu sam dobio satus i želim obnoviti mirovinu, znači da u mirovinskom prijavim promjenu, odnosno prijavim da mi je priznat status rvi-a pa da mi se sa rvi-om poveća koeficjent za izračun visine mirovine a samim time i sama mirovina." U redu to razumijem.

 

Ali mene zanima hoće li tada dolaziti i do promjene omjera rat mir, odnosno postoji li mogučnost da mi se to promjeni ( sada imam 30 % rat 70 % mir profesionalnu nesposobnost ).

 

E sada kada ja njima predam zamolbu za obnovom mirovine da mi se priznati status rvi i uvrsti u novi izračun za mirovinu, ima li to kakve veze sa omjerom rat - mir i nesposobnošću za rad ( profesionalna da li bi mogla postati opća ) ?

 

Hvala svima na odgovorima

na svakom rješenju o mirovini ti piše da si svaku promjenu dužan prijaviti HZZMO u roku od 15 dana pa tako i novi status u ovom slučaju HRVI.prma tome slijedi ti i novi obračun ali se omjer ne mjenja(30/70)već onaj dio koji govori o povećanju mirovine kad imaš status hrvia te isto tako bi se trebao raspitati o ćinu koji ti pripada sada kao hrvi u mirovini posebno iz razloga kako sam shvatio da si bio pripadnik mup-a.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potrebna ti je nova medicinska dokumentacija od dana kada si predao (onu staru dokumentaciju) na vještačenje u mirovinsko. U novoj dokumentaciji bi ti trebalo biti evidentirano pogoršanje bolesti, trebaš odraditi bar jednu dnevnu bolnicu ili ležanje (nije nužno ali preporučljivo), nekoliko kontrolnih pregleda kod psihijatra, obaviti psihološko testiranje i ako se u toj dokumentaciji vidi da je došlo do pogoršanja tvog zdravstvenog stanja možeš nakon 6-8 mjeseci opet putem svog izabranog liječnika pokušati sa obnovom postupka zbog pogoršanja bolesti.

 

Moja ti je preporuka da pročitaš sve postove u forumu "Prava branitelja", jer da si to pročitao vidio bi da je o tome već xxx puta pisano i imaš puno informacija. Tu ćeš naći gotovo sve što te zanima.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija