Jump to content

čl.218.st.8.


kirurg

Preporučene objave

Utjerivaczakona je napisao:

Uvjetna je moguća ako se nije radilo o dilanju.

Postupak traje ovisno o složenosti predmeta i zatrpanosti- nezatrpanosti predmetima tog suda, vašem eventualnom odugovlačenju postupka i slično.

Nije se radilo o dilanju tj.nisam uhvaćen u dilanju!To se dogodilo prije 20-ak dana,bio sam 24 sata zadržan+pretres stana u kojem nije ništa pronađeno,nakon čega su me odveli istražnom sucu u zg koji me pustio da se branim sa slobode!

Da li će mi biti na sudu olakotne okolnosti uz to što nisam kažnjavan ženidba,dijete na putu itd.?

Još jedno pitanje:Da li ću ja dobit kakvo rješenje poštom ili sl.pošto nisam dobio na istražnom sudu nikakav dokument da znam što me čeka,jer u mom prvom postu što sam napisao čl.218.st.8.mi piše u potvrdi o privremenom oduzimanju predmeta(droge)Znam da su mi na policiji prijetili sa stavkom dva ali to nisam dobio nigdje napismeno pa pretpostavljam da to rješenje tek trebam dobit ili ne!?

Hvala unapred na odgovorima!

Utjerivaczakona je napisao:

Uvjetna je moguća ako se nije radilo o dilanju.

Postupak traje ovisno o složenosti predmeta i zatrpanosti- nezatrpanosti predmetima tog suda, vašem eventualnom odugovlačenju postupka i slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 218 koji ste vi naveli je osnova policije za privremeno douzimanje predmeta i radi se o Zakonu o kaznenom postupku.

 

Protiv vas je ili će biti podnesena kaznena prijava zbog kaznenog djela Zlouporaba opojnih droga iz članka 173 Kaznenog zakona. Jako bitno za koji stavak će vas optužiti (za osobnu uporabu ili za tzv. "dilanje").

 

Sudovi ovdje imaju različitu praksu oko količine za osobnu uporabu. Vjerujem da ćete vrlo teško uspjeti uvjeriti policiju, odvjetništvo i sud da je 30 grama hašiša za osobnu uporabu, no pokušajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina je napisao:

da istina,policija je poslala sržavnom odvjetništvu,a oni važu predmet,šta i kako..ljudi su često u zabludi..policija neodlučuje o ničemu..tu je državno odvjetništvo i sud......mislim da češ proči sa uvjetnom......

 

Hvala, sad mi je malo lakše!Kada mogu očekivati optužnicu od državnog odvjetništva?

Pretpostavljam da i dobrog odvjetnika moram naći?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija