Jump to content

poklon nakon 10 godina


lotus

Preporučene objave

Supruga je prije 10 godina od roditelja dobila na poklon, za ono vrijeme, veliki novac. Tada smo već bili u braku, a za poklon mi nisu rekli. Sve se radilo mimo mene. Očigledno im je veliki novac udario u glavu. U ovih 10 godina ga je najmanje upeterostručila. U slučaju razvoda braka, koji je neizbježan da li išta od toga ide u bračnu strečevinu? Drugo pitanje, pojma nemam koliko novca ima i gdje je uložen. Što napraviti? Pozdrav, Lotus :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Bračna stečevina je imovina koju su bračni drugovi stekli radom za vrijeme trajanja bračne zajednice ili potječe iz te imovine.

 

Imovina koju bračni drug ima u trenutku sklapanja braka, ostaje njegova vlastita imovina.

Vlastita imovina je i imovina koju je bračni drug stekao tijekom bračne zajednice (nasljeđivanje, darovanje i sl.) i to ne ulazi u bračnu stečevinu.

 

Mislim da nećete imati koristi od tog novca jer Vam najvjerojatnije neće biti dodijeljeno (od tog dijela) ništa.

 

Možda bi i postojala mogućnost da bi imali koristi od tog dijela (u slučaju razvoda i podjele imovine) ukoliko ste zajednički ulagali napore da se taj novac (kako Vi kažete upeterostruči) ali naveli ste da ga je supruga upeterostručila i da ne znate ni gdje je novac, niti koliko ima te se stoga lako da zaključiti da niste uložili truda oko tog dijela pa mi se čini da će sav taj novac na kraju ipak "supruzi udariti u glavu".

 

:sudac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa... Moja ljubav je jako bila slijepa i ona je to odlično iskoristila. Njene laži i poluistine plus njeni suigrači i moja naivnost je polučila tu gdje jesam. Osnovna razlika je što sam ja izrazito obiteljska osoba, a ona je izrazito neobiteljska. Kako nas je priroda samo spojila! Brak je već razveden, pa nek si sad nađe drugu budalu, a ja odoh svojim putem. Što te ne ubije to te nauči. Njoj želim sreću. Mogao bih se naganjati preko suda, jer imam neke mogućnosti, ali ne vjerujem da ću to učiniti. Ne želim više trošiti vrijeme i energiju na takvu osobu, doista imam pametnija posla. Hvala na odgovorima, Lotus :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lotus je napisao:

Pa... Moja ljubav je jako bila slijepa i ona je to odlično iskoristila. Njene laži i poluistine plus njeni suigrači i moja naivnost je polučila tu gdje jesam. Osnovna razlika je što sam ja izrazito obiteljska osoba, a ona je izrazito neobiteljska. Kako nas je priroda samo spojila!

 

Kako kaže jedna lijepa latinska izreka:

Felix qui potuit rerum cognoscere causas. - Sretan je onaj koji zna uzroke stvari.

 

To što vam se dogodilo u životu ima i svoju pozitivnu stranu i upravo spoznaja do koje ste došli prestavlja neprocjenjivo životno iskustvo, koje ne mogu nadomjestiti i zamjeniti sva materijalna dobra... ''profitirali'' ste,a ne izgubili prestankom takvog braka...Sretno u daljnjem životu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na lijepoj poruci. Naučio sam puno o svojim manama i greškama, srećom i o vrlinama. Shvatio sam snagu starogrčke poslovice "spoznaj samog sebe" koje se i Sokrat držao. Ni neprijatelju ne bih poželio što sam prošao. Zato su mi sad ljudi i njihova djela ( pogotovo nedjela ) mnogo jasniji nego prije. Šteta, velika šteta što ne postoji odgovarajuće obrazovanje, da mladi ljudi prepoznaju emocionalnu oštećenu osobu, koja dugoročno svaku vezu unište, jer je današnje vrijeme izrazito protivobiteljsko. Hvala još jednom na podršci. Lotus :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija