Jump to content

Parnični postupak - Zastara


SaAs

Preporučene objave

Ne znam u koju kategoriju ide ovo pitanje pa me pls preusmjerite ako sam fulala, a najvjerojatnije jesam..;-)

 

Protiv moje mame se vodi parnični postupak jer je trebala mužu od svoje frendice vratiti 2.000DEM 28.03.1995. godine. S obzirom da nije, on je podigao tužbu.

 

26.04.2004. Općinski sud u Zagrebu donio je presudu u korist tužene (moje mame) zbog nedostatka dokaza i zbog neutemeljene tužbe

Na tu presudu se gospodin žalio.

 

06.02.2007. održana sjednica vijeća u svezi njegove žalbe na presudu i ukida se presuda Općinskog suda te se vraća u postupak.

 

07.03.2007. Općinski sud u Zagrebu je primio odluku drugostupanjskog suda

 

10.04.2007. slučaj je dodijeljen novom sucu zbog promjena u organizaciji referade.

 

Ono što me zanima je da li i kada nastupa apsolutna zastara, ako ona uopće postoji u ovom slučaju?

 

Hvala unaprijed i pozdrav,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rok vraćanja duge je bio 28.03.1995. Ne znam točno kada je podigao tužbu, ali ću provjeriti..iako čisto sumanjam da je zakasnio s tužbom pošto je odvjetnik..doduše, čini mi se ne baš kvalitetan odvjetnik, ali ipak odvjetnik..

 

Situacija je takva da je njegova žena od njega posudila 2.000DEM i njemu je rekla da to posuđuje za moju mamu..To što moja mama te novce nije ni vidjela ni mirisala, to je pak druga priča.

 

Dakle, on je te novce dao svojoj (tada već bivšoj) ženi. Moja mama njega poznaje na ''dobar dan'' i nikada nije s njim komunicirala više od toga..

 

Temeljem svega toga je i odbačena tužba prvi puta međutim on se žalio i sve je vraćeno na početak..

 

S obzirom da je on odvjetnik, a njegova bivša žena pravnica i s obzirom da poznaju pola suda strah me da bi istina mogla i izgubiti s obzirom da mi nemamo novaca za odvjetnika pa se mama brani sama istinom..

 

Zato me zanimalo da li postoji način da se stavi prigovor zastare.

Odnosno s obzirom da je rok vraćanja novaca bio 28.03.1995. dokada je najkasniej trebala biti predana tužba, a da se smatra da nije nastupila zastara? I ako je slučajno u vrijeme pokretanja tužbe već bila zastara, da li se može sada, naknadno staviti prigovor na tužbu zbog zastare?

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija