Jump to content

punomoć za uknjižbu


valenti

Preporučene objave

Može li ni netko reći što treba nevesti u punomoći za upis u zemljišne knjig i obavljanje drugih poslova! naime riječ jeo nekretnini koja je odavno prodana ali se novi vlasnik još nije uknjižio! Znam da trebaju podaci od onoga tko daje punomoć, od onoga kome se punommoć daje i podaci o nekretnini, ali što bi konkretno trebalo navesti pod ovlaštenja opunomoćenika!! Unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo je poduže, al vi izbacite što vam ne treba. Na kraju imate generalnu klauzulu.

 

 

kojom ja, državljanka Republike Hrvatske, JMBG:______________, rođ. ______________ g., sa adresom ____________________,

 

 

ovlašćujem,

 

__________________, državljanina Republike Hrvatske, JMBG:_____________

rođ.________________g., sa adresom___________________

 

 

da može u moje ime i za moj račun, u moju korist te bez moje prisutnosti, sa mojim cijelim suvlasničkim dijelom nekretnine, i to:

 

stanom u suterenu koji se sastoji od ... zk.ul. k.o. itd...+ zajedno sa suvlasničkim dijelom čitave zgrade, instalacija i pripadajućeg zemljišta sukladno čl.68, 69 370 st.4 Zakona o vlasništvu.....

 

 

 

 

 

obavljati niže navedene radnje:

 slobodno i neograničeno pregovarati i dogovarati uvjete i rokove kupoprodaje predmetne nekretnine uključujući kaparu i kupoprodajnu cijenu;

 slobodno i neograničeno pregovarati i dogovarati uvjete i rokove kupoprodaje pripadajućih izvanknjižnih dijelova predmetnog stana a odnose se na dvorište, garaže, prostor, u podrumu zgrade, kao i tavanskom prozoru, ukjučujući kaparu i kupoprodajnu cijenu;

 primiti kaparu, te potpisati i potvrditi primitak iste;

 zadržati zaprimljenu kaparu ili po potrebi vratiti dvostruki iznos iste kupcima;

 potpisati, ovjeriti/solemnizirati kod javnog bilježnika i prihvatiti sve odredbe Predugovora o kupoprodaji nekretnine, te o istima slobodno i neograničeno pregovarati i dogovarati;

 primiti kupoprodajnu cijenu u cijelosti, te potpisati i potvrditi primitak iste;

 potpisati, ovjeriti/solemnizirati kod javnog bilježnika i prihvatiti sve odredbe Ugovora o kupoprodaji nekretnine, te o istima slobodno i neograničeno pregovarati i dogovarati;

 izdati kupcu dozvolu uknjižbe prava vlasništva na predmetnoj nekretnini;

 predati ključeve predmetne nekretnine i uvesti kupca u miran i nesmetan posjed slobodan od osoba i stvari;

 potpisati, ovjeriti/solemnizirati ugovor o uspostavi etažnog vlasništva na posebnim dijelovima zgrade, u suvlasničkom dijelu koji mi pripada po njegovoj slobodnoj ocjeni, a sve u skladu s etažnim elaboratom;

 zasnovati založno pravo na predmetnoj nekretnini u korist banke po odabiru kupca u iznosu kupoprodajne cijene, a najviše do iznosa od 500,000.00€ (slovima:petstotinastisuća eura), a sve u svrhu prodaje iste;

 potpisati ugovor o kreditu sa bankom po odabiru kupca u svojstvu založnog dužnika koji uključuje ovršne odredbe o ovrsi na predmetnoj nekretnini radi prisilne naplate, te pristupiti solemnizaciji istog kod javnog bilježnika temeljem kojeg se zasniva založno pravo na predmetnoj nekretnini u korist banke za iznos kupoprodajne cijene, a najviše do iznosa od 500,000.00€ (slovima:petstotinastisuća eura);

 potpisati, ovjeriti/solemnizirati kod javnog bilježnika i prihvatiti sve anekse predugovora o kupoprodaji nekretnine, ugovora o kupoprodaji nekretnine, tabularne izjave, ugovor o kreditu i svih ostalih dokumenata i isprava za koje se ukaže potreba, a sve u svrhu uknjižbe i/ili predbilježbe prava vlasništva i prava zaloga – hipoteke na nekretnini u zemljišnim knjigama;

 potpisati, ovjeriti/solemnizirati kod javnog bilježnika i prihvatiti raskid predugovora o kupoprodaji nekretnine, ugovora o kupoprodaji nekretnine, ugovora o kreditu i svih ostalih dokumenata i isprava, te o istima slobodno i neograničeno pregovarati i dogovarati;

 izvršiti povrat zaprimljene kupoprodajne cijene

 te poduzeti sve ostale radnje, potpisati sve potrebne dokumente i zastupati me pred svim državnim tijelima, organima, sudovima, javnim bilježnikom, itd., potrebnim za poduzimanje neke od gore navedenih radnji.

 

 

 

Ova punomoć vrijedi do opoziva, bez vremenskog ograničenja, i nije prenosiva na treće osobe.

 

 

 

 

U Zagrebu, _____________________200_.god.

 

 

 

 

Opunomoćitelj: Punomoćnik:

 

 

 

 

____________ __________

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija