Jump to content

HOK i SLO


yvonne

Preporučene objave

Molba za besplatnom pravnom pomoći mi je HOK_u odbijena jer mi se postupak za povećanje alimentacije treba voditi u Sloveniji. (Bivši je Slovenac, živi i radi tamo, u Slo sam se udala i rastala). Kontaktirala sam jednog advokata iz SLO i recite mi što mislite:

 

 

 

Subject: Re: povećanje alimentacije

 

Pozdravljeni,

v kakšnem letu se navadno te stvari končajo.

Stroški:

- sestava tožbe 68,85 EUR

- materialni stroški 2%

- sodna taksa 19,82 EUR

nato kasneje

- če je potrebno, pripravljalna vloga. 68,85 EUR

- materialni stroški 2%

nato

zastopanje na sodišču 68,85 EUR

trajanje odvisno od časa 22,95 EUR za vsake pol ure (predvidoma ura in pol do dve, s tem, da se prve pol ure ne plača)

odsotnost iz pisarne za pot do sodišča in nazaj 36,72 EUR

potni stroški do sodišča in nazaj cca 35 EUR

- materialni stroški 2%

prejem sodbe + poročilo stranki 9,18 EUR

morebitna pritožba 103,28 EUR

materialni stroški 2%

Stranki se izda račun ob vsakem opravljenem opravilu.

 

Pozdravljeni,

s tožbo se zahteva tudi povrnitev stroškov postopka od tožene stranke. O tem, koliko stroškov toženec povrne, odloči sodišče glede na uspeh pravde.

Navadno je prvi narok razpisan v pol leta in v pol leta izide tudi sodba. V primeru pritožbe traja še približno pol leta, da Višje sodišče odloči o pritožbi. Roki, ki sem vam jih navedel, so približni oziroma okvirni. Koliko časa bo trajalo sojenje v vašem primeru, ne morem napovedati, podam lahko le približno oceno.

Morda bi se konzultirali še pri odvetniku na Hrvaškem glede zakonodaje, ki ureja preživnino v vaši državi. Morda bi lahko vaša hčerka po predpisih RH tožila očeta tudi v vaši državi in bi moral oče priti na sojenje v RH. Kot rečeno, zakonodaje v RH ne poznam, po naših predpisih lahko namreč otrok toži očeta v Sloveniji in mu ga ni potrebno tožiti v državi, v kateri oče živi. npr. Italiji, Bih itd.

Lep pozdrav,

 

...što da radim? novaca za sve to nemam jer da imam ne bih se natezala sa bivšim.

...i da li to zaista i kod nas toliko traje?

 

i da li postoji takva mogućnost tužbe, kao što slovenac kaže da ima u SLO?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija