Jump to content

izgubljena uplatnica????


glavonja

Preporučene objave

Izgubio sam uplatnicu zbog prekršaja vožnje u pijanom stanju koju sam platio min. financija . kazna je iznosila 1200kn. u 6.mjesecu 2006g prekršajni sud mi je poslao papir uz prjetnju ovrhom ako ne uplatim kaznu u roku od 6mjeseci. Očaj !!!!!!

kako da dokažem da sam to platio i da nisam čovjek koji čuva uplatnice dvije godine???

koja su moja prava i zašto moram ispaštati zbog zbog nečije nemarnosti i svoje ležernosti

molim vas pomoč :-o:-?:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto moram ispaštati zbog zbog nečije nemarnosti i svoje ležernosti

 

jeste li vi pročitali svoju gornju rečenicu???

Upućujem Vas na zadnje dvije riječi te rečenice.

Uplatnicu ste inače bili dužni sami predati Prekršajnom sudu jer prekršajni sud ne prati da li ste vi uplatitli ako ne donesteet uplatnicu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. uplatnice ste dužni čuvati, kao što se čuvaju uplatnice o plać. komunalijama....

2. nešto ste pobrkali sa rokom od šest mjeseci za plaćanje....porezna uprava ima šest mjeseci da izvrši priisilnu naplatu....

3. uplatnice ste moraju čuvati

4. vaša je nemarnost (i preležernost) što ste zametnuli uplatnicu, te istu niste odnijeli na uvid min. financija.....

 

neki sudovi imaju ispis uplaćenih novčanih kazni, sve pod uvjetom da je uplatnica pravilno ispunjena, s pozivom na broj kojeg sud ima (i naznakom broja spisa koji se upisuje u "poziv na broj odobrenja"..)....

međutim ako su ove gore stavke krivo ispunjene teško da će sud u međuvremenu reagirati obustavom poreznoj upravi.....

a to znači da bi trebali znati kad ste novčanu kaznu uplatili i gdje, te otići u središnjicu FINE te pismenim zahtjevom (a u privitku istog trebate priložiti uplatnicu onako kako je bila ispunjena u trenutku plaćanja) zatražiti da vam se dostavi ispis kako bi dokazali plaćanje novčane kazne....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim te poštedi me svojih odgovora i savjeta.

prvo obratio sam se ovdje da mi netko ponudi pomoć a ne objašnjenje koje su moje dužnosti oko čuvanja uplatnica, bio sam na prekršajnom sudu i tamo su pogriješili (kompjuterska greška ) i poslali su na poreznu, ovrhu. našli su moju uplatnicu u arhivi i obustavili ovrhu sa izvinjenjem i ljubaznošču. rekli su mi da nemoram donositi uplatnicu na sud ako me nije volja!! a to da je moram čuvati to ću početi primjenivati. ajde bok . pljuga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas za pomoć jer situacija inače nije tako jednostavna kako se prikazuje..

 

 

Naime, slučaj je sljedeći ...

 

Osoba je u 11. mjesecu 2006 počinila prekršaj u prometu s kaznom oduzimanja vozačke i novčanom kaznom...

Vozačka je bila oduzeta sukladno rješenju, kao i kazna koju je osoba platila..

Sda je došlo rješenje da mora platiti novčanu kaznu ( ponovno)....uplatnica je izgubljena ( poradi seljenja osobe..ali koliko vidim to nije bitno sada) - uplatnice nema.

 

Također u rješenju piše da se može žaliti višem prekršajnom sudu u roku 8 dana.

 

Pitanje'? Na koji članak kojeg zakona se pozvati u žalbi prema VPS u ovom konkretnom slučaju....u međuvremenu do sada osoba nije dobila nikakovu opomenu a prošlo je više od godinu dana od kada je ona "plačena" i uplatnica izgubljena,

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pretpostavljam da je osoba dobila rješenje o supletornom zatvoru na koje ima pravo žalbe vps...

u konkretnom slučaju ne postoji članak na koji se možete pozvati....

je li bespotrebno da vas napomenem da ste radi sebe i svoje sigurnosti (i ovakvih situacija) trebali sudu dostaviti kopiju uplatnice kao dokaz o uplati novčane kazne?

sad to i sami znate.

jedino što možete probati sa žalbom, iako ne vidim uporišta ....

probajte otići u FINU (središnjicu) pismenom molbom zatražiti da se izlista odnosno da pronađu vašu uplatu )a sve pod uvjetom da znate kad je otprilike novčana kazna plaćena, te im uz molbu dostavite i primjerak uplatnice kako je izgledala u trenutku uplate...)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da jasno mi je...

 

a dali po nekom Zakonu stranka kojoj nije uplačen novčani dug..u ovom slučaju država, a može biti i banka ili druga institucija MORA obavijestiti u nekom roku opomenom osobu koja nije uplatila određeni novac koji je trebala....jer tako može nakon 5 - 10 i više godina netko potraživati svoj novac, a koristeći institut ozgubljene uplatnice, čeka, mjenice i ostalih potvrda...odnosno kada bi i ako bi trebala reagirati i opomenuti dužnika...neznam jesam dovoljno jasan....

zvrka je napisao:

pretpostavljam da je osoba dobila rješenje o supletornom zatvoru na koje ima pravo žalbe vps...

u konkretnom slučaju ne postoji članak na koji se možete pozvati....

je li bespotrebno da vas napomenem da ste radi sebe i svoje sigurnosti (i ovakvih situacija) trebali sudu dostaviti kopiju uplatnice kao dokaz o uplati novčane kazne?

sad to i sami znate.

jedino što možete probati sa žalbom, iako ne vidim uporišta ....

probajte otići u FINU (središnjicu) pismenom molbom zatražiti da se izlista odnosno da pronađu vašu uplatu )a sve pod uvjetom da znate kad je otprilike novčana kazna plaćena, te im uz molbu dostavite i primjerak uplatnice kako je izgledala u trenutku uplate...)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko je meni poznato nije regulirano zakonom da se nekog mora opomenuti....u konkretnom slučaju sud kažnjenika jer novčanu kaznu nije platio.

praksa nekih sudova jest da se nakon pravomoćnosti i izvršnosti rješenja, pošalje poziv s posljednjom opomenom, u kojem se traži da se dostavi uplatnica ukoliko je ista plaćena, a ukoliko nije da se kažnjenik odazove pozivu, te se izjasni o plaćanju (rate, zatvor, rad za op. dobro na slob.), a u slučaju nepristanka na neku od opcija, te se u istom naznačuju radnje koje će sud poduzeti u slučaju neplaćanja ili neodazivanja pozivu.

da skratim, sud nije dužan nikoga opominjati zbog neplaćanja jer vam se i u rješenju navodi rok (15 dana od pravmoćnosti) za plaćanje....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija