Jump to content

invalidska kom.


dado121

Preporučene objave

Nakon šest mjeseci bolovanja f43,1.Tko te treba uputiti na invalidsku komisiju. Tvoj Dr. ili povjerenstvo.

 

Tvoj izabrani liječnik bi te trebao uputiti, a možeš i sam zatražiti ali ti opet taj obrazac popunjava izabrani liječnik. Samo jedna napomena da bi bio upućen na IK-u liječenje ti mora biti dovršeno.

 

To možeš i vidjeti u Obrasca 1 IN.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

(evo mene Esade, sad mi valjda sve štima, al doista nešto nije bilo u redu. Znalo pisat' "nepostojeći forum" ili sl.)

Dovršeno liječenje znači(vezano za PTSP i sl.) da moraš imati psihološko testiranje, bolničko liječenje i specijalističke preglede kontinuirano. Iz čega svega treba biti vidljivo da smo nepopravljivi pa ajd' na komisiju. Ž.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OKAN je napisao:

Nakon šest mjeseci bolovanja f43,1.Tko te treba uputiti na invalidsku komisiju. Tvoj Dr. ili povjerenstvo.

 

Tvoj izabrani liječnik bi te trebao uputiti, a možeš i sam zatražiti ali ti opet taj obrazac popunjava izabrani liječnik. Samo jedna napomena da bi bio upućen na IK-u liječenje ti mora biti dovršeno.

 

To možeš i vidjeti u Obrasca 1 IN.

 

Moraju biti iscrpljene sve mogučnosti liječenja, što bi zančilo da se pokušalo sa svime da bi se osoba izliječila ali nije uspijelo i da se nastavi i dalje sa istima i poznatim liječenjima da ne bi došlo do poboljšanja stanja.

 

To mora napisati liječnik opće medicine da bi te uputio na komosiju.

 

Tako je meni barem bilo pisalo kada sam išao prvi puta i to zbog iste šifre ( bio sam na bolovanju oko godinu dana )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dado121 je napisao:

Imam kontiuirano lijećenje,dnevnu bolnicu u kojoj sam ispunijo neki test i dobio otpusno pismo.Da li je to to testiranje ili treba neko drugo, ako koje.

 

Liječim se od 2000 godine ( pstp-a ) kada sam bio na timskom prikazu u Novoj bolnici u Dubravi u Zagrebu.

 

Hoću reći da timski prikaz nije ništa novo, mislim da postoji tek od 2005 pa na dalje, nego posoji već dulje vrijeme ( barem u Novoj bolnici u Dubravi je takvo pravilo koliko je meni poznato ).

 

Prije samog timskog prikaza nisam mogao niti biti naručen na lječenje u bolnicu u Dubravi, odnosno oni nisu htjeli jer je takvo pravilo, prvo timski prikaz pa bolničko liječenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ti je u Dubravi Zg-znači tim "stručnjaka-doktora spec.".Ti i tvoja cjelokupna med.dokumentacija,oči u oči s njima,lijepo porazgovarate nekih 15-20 minuta,pregledaju ti sve papire + ratni put,te sačekaš koji sat dva i dobiješ odmah nalaze.....ti nalazi dođu ti dobro za raznorazne komisije ,ostvarenje 100%bolovanja ,ako ste još u radnom odnosu itd....na timski sam ja čekao 5 mjeseci s tim da nisam imao vezu ,eto ,to ti je ukratko .....sretno....

 

BTW.možeš se naručiti putem telefona ,s tim da im faksiraš nalaz gdje je vidljivo tko i zašto te šalje na TP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

Ne, timski prikaz ti je bio, a uz također dosta maltretiranja, samo određivanje je li bolest posljedica DR, koja vrsta rehabilitacije se primjenuje i gdje, s time da ti se na timskom prikazu nije određivao status HRVI-a, već to čini PLP, a potvrđije ili ne DLP.

 

Točno tako. Timski prikaz nema nikakve veze ( barem u mojem slućaju ) sa dobivanjem statusa rvi-a.

Za dobivanje statusa rvi-a mi je bio najbitniji ratni put jer bez njega, bez obzira što sam tada kada sam zatražio priznavanje stausa rvi-a imao podeblju medicinsku dokumentaciju vezano za ptsp, nisam se maknuo s mrtve točke. Dok nisam dobio ratni put cijelokupna medicinska dokumentacija sa zahtjevom je stajala tamo gdje sam i podnio zahtjev. A u mom slućaju zahtjev sam podnio krajem 12. mj 2005. godine ( zadnjim vlakom ).

 

Razumijem mnoge koji zahtjev iz ovoga ili onoga razloga nisu podnjeli na vrijeme jer i ja bi se danas zasigurno tako osijećao. Ali eto mogu reći igrom slućaja a ponajviše zahvaljujući ovom forumu ( Mrljavcu i drugima ) saznao sam sve o podnošenju zahtjeva za priznavanje rvi-a ( koji je krajnji rok, koja dokumentacija itd....). Čista igra sudbine mogao bi reći.

 

Slična mi je situacija i sa saznanjima o obnovi postupka i dodjeli većeg čina na osnovi rvi-a ( oni koji su bili u sjp ).

 

Još jednom hvala svim dobronamjernim osobama koje su mi svojim savjetima pomogle a ostalima želim sreću da uspiju i ustraju na svom putu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija