Jump to content

Razlika Razdvojeni vs Rastavljeni


Jethro

Preporučene objave

u čemu je razlika?

 

kada žena (kako praksa pokazuje) ne želi dati rastavu i kada ima pravo

ne dati rastavu?

 

kakva prava uživa žena koja živi u izvanbračnoj zajednici sa muškarcom koji je

razdvojen od svoje prve žene?

što ako muškarac kupi kuću kada ne živi sa razdvojenom ženom, ali je ipak u

nekoj npr petogodišnjoj vezi s drugom ženom - koja živi kod njega na istoj

adresi i recimo da je u izvanbračnoj zajednici?

 

muškarac svjoim novcima kupi kuću, žene ne rade, ali se trgaju oko kuće.

koja od njih ima kakvo pravo?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

adA.

"Ne dati razvod" je nepoznat pojam, brak se razvodi kad ga jedno pokrene tužbom ili oboje sporazumno predlažu. A btw. pretjerane filozofije oko trajno poremećenih bračnih odnosa baš i nema kad je od prestanka bračne zajednice proteklo više od godinu dana.

 

Za 5 godina se čak i na našim sudovima uspjeva razvesti :-D

 

adB.

Čl.3

Odredbe ovoga Zakona o učincima izvanbračne zajednice primjenjuju se na životnu zajednicu neudane žene i neoženjenog muškarca...

 

 

Dakle, zakonitoj bračna stečevina, onoj drugoj- dobra volja i muž prve u opisu radnog zadatka? :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

corvetteos je napisao:

Nije li to bigamija... :-?:-?:-?

 

Nije bigamija,ali je na dobrom putu da nastane...:-D

 

Bigamija ili dvobračnost je kazneno djelo iz čl.206.Kaznenog zakona

 

Dvobračnost

Članak 206.

(1) Tko sklopi novi brak iako se već nalazi u braku,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko sklopi brak s osobom za koju zna da se već nalazi u braku.

 

Međutim,teža kazna od propisane KZ-om je ''navedena'' u sljedećem vicu:

 

Razgovaraju dva prijatelja:

- Znaš li ti koja je kazna za bigamiju?

- Ne?

- Pa, dvije punice!!!

 

:tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Ja sam se našla u sličnoj situaciji. Sa parnterom živim zajedno dvije godine, od toga nepune 4 godine u vezi, imamo jedno dijete, drugo na putu.. Doznam prije 10-ak dana da se on uopće nije razveo niti ikad podnio tužbu za razvod prijašnjeg braka? Lagao je cijelo vrijeme. Doznala sam to kada sam htjela da konačnu našu vezu zakonito obznanimo i rekla da ćemo se raziči ukoliko to uskoro ne bude. Kakvo tu pravo ja imam, da li se njega može za išta tužiti? Troškove stanovanja sam pretežno ja snosila...?????? :-?:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znate sta, cak vjerujem da imate pravo na naknadu stete. AKo dokazete da ste snosili troskove stanovanja a on vas je 5 godina namjerno odrzavao u zabludi kako bi izvukao "između ostaloga" materijalnu korist od vas to je prjevara i imate pravo na naknadu stete(uz uplatnice i izvadke iz matice lako dokazivo pred sudom) i imate pravo na odstetu zbog nanesenih dusevnih boli.

 

Sve u svemu, uzmite si odvjetnika i tuzite ga :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razgovarala sam s odvjetnicom. Međutim, ona kaže da nemam pravo na tužbu zbog nanošenja duševne boli, jer bi tako mogla svaka razvedena tužiti muža za nanošenje duševne boli. Meni je ovdje najveći problem zbog djece. Naime, čak mogu i preći preko toga što je meni lagao, ali dvoje djece je tu, odnosno drugo na putu. Nebi djecu stvarala da sam znala da su takve okolnosti. Njima sam u naprijed zapečatila sudbinu. Meni je rekla odvjetnica da imam pravo jedino na alimentaciju, a da se druga tužba ni ne isplati dizati jer je to dugotrajan proces u kojem ću izgubiti puno novaca, vremena i živaca, a na kraju neću ništa postići. Eto, kao pojeo vuk magarca i krećemo dalje... Njegovo je ponašanje upućivalo na to, ali ja sam zasljepljena ljubavlju uvijek nalazila neka opravdanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Janne je napisao:

Razgovarala sam s odvjetnicom. Međutim, ona kaže da nemam pravo na tužbu zbog nanošenja duševne boli, jer bi tako mogla svaka razvedena tužiti muža za nanošenje duševne boli. Meni je ovdje najveći problem zbog djece. Naime, čak mogu i preći preko toga što je meni lagao, ali dvoje djece je tu, odnosno drugo na putu. Nebi djecu stvarala da sam znala da su takve okolnosti. Njima sam u naprijed zapečatila sudbinu. Meni je rekla odvjetnica da imam pravo jedino na alimentaciju, a da se druga tužba ni ne isplati dizati jer je to dugotrajan proces u kojem ću izgubiti puno novaca, vremena i živaca, a na kraju neću ništa postići. Eto, kao pojeo vuk magarca i krećemo dalje... Njegovo je ponašanje upućivalo na to, ali ja sam zasljepljena ljubavlju uvijek nalazila neka opravdanja.

 

Pa evo ovako:

 

Vasa odvjetnica je to vama malo lose objasnila:

 

imate pravo na naknadu stete, ali ono sto mozete dokazati nije neki znacajniji iznos kad se oduzmu troskovi odvjetnika,postupka i mogucnost da izgubite spor.

Alimentaciju koju cete dobijati za djecu, znatno cete lakse na sudu izboriti i to (ovo naglasavam jer se vasa odvjetnica toga sigurno nece sjetit a cini mi se da je isplativo bar pokusat) 5 godina u natrag, ako dokazete da ste vi placali sve za djecu i pri tom bili u bludnji da ste u izvanbracnoj zajednici te da su vasi prihodi zapravo zajednicki, onda imate pravo na svih 4 godina u natrag alimentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija