Jump to content

autorska prava


vlad

Preporučene objave

Poštovani,

 

suvlasnik sam tvrtke (d.O.o.) koju namjeravam napustiti, pa me zanima kako prenijeti autorska i ostala prava na proizvod koji sam osmislio i izradio na sebe (riječ je o društvenoj igri). Ostali suvlasnici tvrtke slažu se s time, samo to treba pravno riješiti. Molim vas da me uputite što mi je činiti i kolike troškove mogu očekivati.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo je više pitanja na koja bi trebalo odgovoriti za potpuno točan odgovor, no najkraće - prenesite prava ugovorom.

 

Iz vaše objave mogu pretpostaviti da su autorska prava na proizvodu vlasništvo tvrtke koju napuštate, da bi željeli prenijeti ih u cijelosti na sebe te da su ostali susvlasnici tvrtke sa time suglasni.

 

Ako je slučaj takav, riješite to ugovorom kojim će tvrtka na vas osobno prenijeti sva prava koja posjeduje na tom proizvodu. Posebnih troškova ne bi smjeli imati, osim ev. troškova izrade ugovora, ukoliko angažirate nekog odvjetnika da vam takav ugovor sastavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija