Jump to content

Kolika mirovina


marinko43

Preporučene objave

Ljudi šta mi je pametno za činit, imam status Hrvi iz 1991.god. uslijed ranjavanja, 40%, duže vrijeme se liječim od Ptsp, na kraju svih mogućih komisija dobio opću nesposobnost, omjer 40 % u svezi rata, 60% mir, da li se na ovo žalit, ili ići na pogoršanje bolesti ili sve ostaviti kako je... neznam, ispada da sve drugo (osim ranjavanja) od čega sam liječen spada pod onaj nepovoljniji postotak, i još nešto meni su se zbrljalje tablice za izračun pa ako netko ima da mi izračuna, znači

dragovoljac,Hrvi, 40/60, časnički namjesnik, 29 godina staža, 40 god.života

 

Hvala svima unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marinko43 je napisao:

Gospodinu Esadu.U privremenom rješenju za mirovinu piše zbog bolesti (30%) čl.2st.2 ZOPHBDR-a i bolesti (70%) koja nije u svezi zakona o braniteljima.

Napomena HRVI 30% za stalno PTSP od 1994 i nikakvih drugih bolesti van okolnosti rata.

 

odgovorio sam na ovo pitanje ali je nekud nestalo.. :-?

 

nego nemoj mješati pojmove omjer rvi i postotak hrvi jer je kod tebe igrom slučaja isti (30%).

nažalost kao što sam već mnogo puta spomenuo da su u mirovinkom sve škrtije u rješavanju, neču reći povoljnijih nego zasluženih mirovina pa tako ispada da je onaj tko je otišao u mirovinu puno bolje prošao nego netko danas koji ima puno bolje faktore za konačni iznos mirovine. dakle to smo zaključili, tko prvi njegova mlada.

ali to nije razlog za odustajanje a evo recepta:

 

RP.

 

ni u kom slučaju prekidati liječenje bolesti ili ozljede koja je nastala ili uzrokovana u ratnim djelovanjima.obavezno odlaziti na kontrole specijaliste a kod ptsp-a i terapijske grupe koje vam se vode kao ambulatno liječenje.nakon 6 mjeseci obnoviti postupak u mirovinskom a po potrebi i prije ako se dobije veći postotak hrvi i ako dođe pogoršanja bolesti ili dobivanje nove šifre oboljenja, isto važi i za obnovu postupka za status hrvi.

 

Dr.Nuhić :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro je napisao:

pa tebi sam rekao koliko mirovine bude,ako nisi zadovoljan --žao mi je !!!! pozdrav

 

 

 

Hejjjj kolega nema razloga ljutnji, hvala na trudu, ima više koji su pitali za izračun pa zato pitam, još jednom hvala, a to o zadovoljstvima to je posebna priča, ovdje se ne dobiva na lutriji pa da si zadovoljan ili ne, ovu mirovinu nisam ja ''dobio'' mislim da sam je s krvlju (doslovce) platio !!!!!!!!!!! pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lega to što si ti platio krvlju to ostavi priču za sebe i neke bolje dane kad budeš djeci pričao što si prolazio tjekom rata ,meni osobno netrebaš pričati jer nema potrebe da ti nevjerujem..Ipak ti si dobio mirovinu kako se tebi to sviđalo ili ne ali mirovinu su ti dali neki ovlašteni ljudi koji su radili na tvojem predmetu,vještaci i ostali.dali si ti zadovoljan ili nisi to je tvoj problem,a obzirom na ostale kolege branitelje koje poznajem mislim da trebaš biti zadovoljan,,,,,, toliko od mene...pozdrav :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cagart je napisao:

Kolega ja ću prvi prekinuti ovo ali mislim da nisi baš čovjek od takta, svejedno hvala što si dao svoje mišljene,pozdrav !!!!!!!!

 

Mislim da nije trebalo ni započinjati tj.pozorno pročitajte svoj post: "Nevjerojatno da nitko ni da pokuša izračunat mi mirovinu,hvala na pomoći drage kolege, našao sam tablicu, izgleda da ću i ja ubuduće biti tako ažuran za druge ", pa onda ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mslim da nema potrebe da raspravljam više s tobom oko zatražene pomoći,rekao sam ti koliko mirovina bi bila,a ostalo je sasvim prijateljski objašnjeno.lega ako ti misliš da sam ja tebe naljutio i da nemam neki tvoj takt onda si ti lega obolio od neke čudne bolesti koja nema veze sa ptsp. zatražiš pomoća onda drvlje i kamenje e stvarno si ti čudan , :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

ile je napisao:

moze li mi neko izracunati mirovinu ne snalazim se sa ovom tablicom:HRVI 30% ranjavanje trajno,opca nesposobnost,boravak u vojsci 9 mjeseci,Vojnik,50-50% rat-mir,bez radnog staza unaprijed zahvaljujem

 

 

Nisi napisao da li si dragovoljac ili ne pa sam ti ja stavio koeficijent 1,50 isto tako ne znam da li je izračun u 2008 ili 2007 godine jer je drugačiji koeficijent čina ali evo recimo da je u 2008 godini, tako bi ti mirovina bila od 3200 -3500 , ne mogu točno reći jer nemam sve podatke o tebi bitan je recimo tvoj PVB a to jedino ima Mirovinsko ali ispod 3000 nećeš imati,

Pozdrav Maks

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija