Jump to content

prava punoljetne djece u diobi bračne stečevine


lunatika

Preporučene objave

Pomoć...nakon rastave prošle godine moj je bivši pokrenuo postupak za diobu bračne stečevine.Naše je dijete već tada bilo punoljetno.Zanima me dali netko zna koja su njegova prava i dali on ima pravo na dio dračne stečevine.

Zanima me još pošto pohađa fakultet,dali ima pravo na alimentaciju.Moj bivši mu naime ne pomaže u školovanj,nego samo ja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lunatika je napisao:

Pomoć...nakon rastave prošle godine moj je bivši pokrenuo postupak za diobu bračne stečevine.Naše je dijete već tada bilo punoljetno.Zanima me dali netko zna koja su njegova prava i dali on ima pravo na dio dračne stečevine.

Zanima me još pošto pohađa fakultet,dali ima pravo na alimentaciju.Moj bivši mu naime ne pomaže u školovanj,nego samo ja.

 

Bračna stečevina se dijeli između BRAČNIH DRUGOVA. Prema tome, vaše dijete ne može tražiti bračnu stečevinu (sama riječ kaže o čemu se radi - o imovini stečenoj u braku, prema tome o je stvar podjele između Vas i supruga).

 

Vaše dijete može tražiti uzdržavanje. Budući je Vaše dijete punoljetno, samo je ovlašteno (ili putem punomoćnika) podnijeti tužbu radi uzdržavanja. OBA roditelja su dužna uzdržavati dijete dokle se god redovito školuje, te godinu dana nakon prestanka školovanja, ako ne može naći zaposlenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darla_ je napisao:

nije dok se redovno skoluje nego dok redovno izvrsava obveze. skolovati se moze i vanredno (izvanredno) jer su studenti tu izjednaceni po pravima, ali ne i po obvezama :palac:

 

pa nisu baš izjednačeni po pravima. a ja nisam rekao da izvanredni nstudent ne može ostvariti pravo na uzdržavanje.

 

pojam redovnog ispunjavanja obveza i osnovanost zahtjeva za uzdržavanje u odnosu na navedeno u konkretnom predmetu utvrđuje sud.

 

pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da imate Vi pravo...nismo umrli..ali je činjenica da tata odbija pomaganje sinu u njegovom školovanju,a i ne želi pomoći sinu i u stambenom smislu,što ja želim,a ako prodamo nekretninu koju smo zajedno stvorili...naše dijete ostaje na ulici...a ima mogučnost da mu se od ogromne kuće pusti jedan stan...naravno da ču ja to učiniti iz moga dijela..ali smatram da je to i očeva koliko i majčina dužnost...a na žalost,sin ne želi podignuti tužbu za alimentaciju protiv svoga oca,pa tako i tu moj bivši suprug dobiva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam mislila, izjednacena po studenskim pravima, tipa zdravstveno osiguranje, x-ica, pokaz... vec izjednacena u tom smislu da i izvanredni i redovni studenti imaju pravo traziti alimentaciju dok uredno ispunjavaju svoje studenske obveze.

odnosno i godinu nakon toga ako se nisu u mogucnosti zaposliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija