Jump to content

državni inspektorat


jagodica-bobica

Preporučene objave

Za testiranje treba učiti Ustav i Zakon o državnom inspektoratu. Pročišćeni tekst ne postoji pa si sami uskladite sa slijedećim NN: 76/99 96/03 Zakon o vinu, 151/03 Zakon o stočarstvu, 160/04 Zakon o šumarstvu, 174/04 Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o slatkovodnom ribarstvu, 33/05 Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o šumskom sjemenu i š. sadnicama, 48/05 Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o morskom ribarstvu, 129/05 Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o državnom inspektoratu, 140/05 Zakon o lovstvu, 138/06 Zakon o ugostiteljskoj djelatnosti. (Izmjene se nalaze u prijelaznim i završnim odredbama). Potrudite se malo.

 

Ja sam se isto prijavila, ali sam u međuvremenu dobila posao :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bog,

evo i ja idem na testiranje za desetak dana, pa bi molila ako neko već ima iskustva sa testiranjem ovoga tipa da ih objavi. mene također zanima da li ima testiranje iz zakona o radu i zakona o strancima ili je samo ustav i zakon o državnom inspektoratu.( radno mjesto za koje je meni testiranje je inspektor rada- radni odnosi)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Valjda nije došlo do greške jer ni ja nisam dobila poziv a testiranje mi je idući tjedan.Doći će, valjda,do kraja tjedna.Oni imaju obvezu objavit na web-u bar 8 dana prije testiranja kojeg je datuma testiranje i na oglasnoj ploči onog inspektorata di se natječaj provodi ali, ja mislim, da pozive ne moraju poslati, striktno, 8 dana prije već može i poslije.Bar se nadam da je tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

law2008 je napisao:

Pismeni: 10 pitanja iz ustavnog i 10 pitanja iz zakona o inspektoratu + zakona o radu. Sve općenito i lagano. Nakon toga intervju, sve u svemu ne bas tesko.

 

Što su pitali na razgovoru?Jel razgovor trajao 30 sekundi ili ipak malo duže :-)

jesu pitanja samo na zaokruživanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala law2008 :-)

Znači Zakon o strancima ništa? Jel odmah znaš koliko si bodova dobio ili ti kažu samo da si prošao? Moram priznat da mi nije jasan sistem bodovanja, dobro kod pismenog to je kristalno jasno, ali sam čula da boduju i intervju od 1-10, a to je najmanju ruku čudno :misli: kad im razgovor sa kandidatom traje plafon 5 minuta.Bar je tako bilo kad sam ja bila na razgovoru prije 2 godine. Pitanja tipa: znaš koliko je ovaj posao težak, planiraš li imati djece i koliko, ma uglavnom par birokrata kojima se vidi da im je to sve tlaka i da bi najrađe pobjegli na pauzu nešto prigrist.Tako da to njihovo bodovanje intervjua mi je presmiješno osim ako nisu postali strašno ažurni?- Al čisto sumnjam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanja iz ustava su prelagana,

 

tipa: Medjunarodni ugovori su po snazi:

a) iznad ustava

b) iznad ustavnog zakona

c) iznad zakona

d) iznad uredbi

 

ili: ustavni sud ima koliko sudaca:

a) 5

b) 10

c) 13

d) 55

 

itd.

 

Zakon o inspektoratu:

 

Na celu Drzavnog inspektorata se nalazi:

a) glavni inspektor

b) pomocni inspektor

c) ministar

d) baba Mara

 

itd.

 

Uglavnom, 6 bodova je za prolaz. No to je tako napravljeno da uvijek mozes skupit tih 6 bodova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 12 godina kasnije...
  • 1 godina kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Također, imam u pon testiranje. Svaka info je dobrodosla! Lp

Dana 09. 02. 2024. u 1:22, Tom_0101 je napisao:

Pozz,

Imate li novih saznanja o testiranju za državni  inspektorat? Nedavno je bilo testiranje za Zg. Svaka informacija je dobrodošla :)

Molim Vas za info kako izgleda testiranje! 😅

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

10 pitanja na zaokruživanje,  3 ponuđena odgovora ali jako slična pa treba paziti. 

Pismeni iz informatike je također na zaokruživanje,  sve što znamo iz svakodnevnog služenja računalom a ako i ne znaš odgovor metodom eliminacije se vrlo lako dođe do točnog odgovora. 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 38 minuta, Tom_0101 je napisao:

10 pitanja na zaokruživanje,  3 ponuđena odgovora ali jako slična pa treba paziti. 

Pismeni iz informatike je također na zaokruživanje,  sve što znamo iz svakodnevnog služenja računalom a ako i ne znaš odgovor metodom eliminacije se vrlo lako dođe do točnog odgovora. 

Sretno!

Hvala puno na info. Zanima me tih 10 da li je bilo nesto najbitnije ili neke sitnice? A engleski?

uređeno: od Zmajaa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija