Jump to content

ugovor o najmu - pobojan ili ništav?


renvoi

Preporučene objave

sklopljen je ugovor o najmu između najmodavca i 3 najmoprimca (cimeri). prema Z. o najmu ugovor se sklapa između najmodavca i JEDNOG najmoprimca. zanima me, da li je takav ugovor ništetan ili pobojan? pretpostavljam da to pitanje regulira ZOO ali ne mogu naći odgovarajuću odredbu. unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

renvoi je napisao:

sklopljen je ugovor o najmu između najmodavca i 3 najmoprimca (cimeri). prema Z. o najmu ugovor se sklapa između najmodavca i JEDNOG najmoprimca. zanima me, da li je takav ugovor ništetan ili pobojan? pretpostavljam da to pitanje regulira ZOO ali ne mogu naći odgovarajuću odredbu. unaprijed zahvaljujem

 

Po mom mišljenju ovaj ugovor je ništavan jer je sklopljen protivno odredbi Zakona o najmu stanova. Naime, u tom zakonu se jasno kaže u čl. 5. da se ugovor o najmu sklapa s jednom osobom, a iznimno sa oba bračna druga, dok se u čl. 6. navodi da ugovor o najmu stana sadrži podatke o osobama koje će se zajedno s najmoprimcem koristiti stanom. Dakle, ugovor je trebao biti sklopljen između najmodavca i jedne osobe (jednog od cimera). Odnosi između tog cimera (najmoprimca) i ostalih cimera se rješavaju između njih samim, mislim financijski.

 

Dakle, kako nije postupljeno po izričitoj odredbi članka 5. i 6. Zakona o najmu stanova koji kažu koje klauzule osobito sadrži ugovor o najmu stana, moje mišljenje je da je taj Vaš ugovor ništavan jer ne sadrži nužne sastojke koje treba imati po odredbama Zakona.

 

Nadam se da sam pomogao i da sam u pravu.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija