Jump to content

pobijanje ugovora - hitno hitno hitno hvala hvala hvala


arki

Preporučene objave

Poštovani forumaši, trebam hitnu pomoć!

 

Moja baka (80 god) ima kuću od 1500 kvadrata na moru, gdje i živi !

- Stariji sin (koji je prije 6 godina došao k njoj s namjerom joj «pomoći», daje joj daje na potpis prije 1 god i 4 mjes ugovor o uzdržavanju (takav je naziv ugovora, a dolje u tekstu se navodi da je doživotno uzdržavanje) u kojoj odmah po potpisu ima pravo upisati sebe kao vlasnika, što i čini

- Prije 2 dana ja saznajem za ugovor, nju s tim upoznajem i saznajem da ona je obmanuta u vezi sa sdržajem ugovora, ona želi taj ugovor pobiti i želi staviti sebe kao vlasnika (odnosno napraviti ugovor o dosmrtnom uzdržavanju, te rasporediti imovinu kako ona želi odnosno drukčije nego što je navedeno)

- Tada saznajem da baka nije znala da u ugovoru to stoji što je potpisala (vrlo slabo čita i piše), već nešto drugo što joj je on rekao

- Napominjem da baka ima i mlađeg sina (mog oca kojem sam skrbnik, jer je psihijatrijski bolesnik) i želi većinu ili cijelu kuću ostaviti njemu)

- Meni je u interesu boriti se za tatinu zakonsku imovinu po majci (djeda je umro prije 2 god)

- Što mi je činiti???

 

 

znam da se može boriti osporavati, ali treba živaca i novaca?

molim vas pomoć

puno i najljepša hvala :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za početak recite kakv je oblik tog ugovora: tj. je li sastavljen ili solemniziran kod bilježnika, ili ima sudsku ovjeru?

Ako nema ništa od toga, ugovor je nevaljan.

Takava stroga forma se traži radi toga da javni bilježnik ili sudac stranke prijue potpisivanja upozna sa sadržajem onoga što potpisuju. Tako je ugovor trebao biti pročitan i protumačen vašoj baki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

s tim što odgovorno tvrdim da baki ugovor i posljedice potpisa ugovora nisu pročitane niti objašnjene, ona je gradila 4 kata na kući za 4 svoje djece i to ne može biti tako da sve pripadne jednom sinu - citiram baku!

 

kad je pitala a što potpisujem, bilježnik joj je rekao: ma ništa važno gospođo, na vama je samo da potpišete!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sramota je ako je tako bilježnik postupio.

Bilježnik treba ugovor pročitati, objasniti i uvjeriti se (laički, jer nije vještak) u volju stranaka.

Vi sad imate opciju pobijanja ugovora zbog npr. prijevare bake, zablude bake, zelenaškog ugovora ....

O razlozima zbog kojih se može pobiti ugovor već se dosta pisalo, malo prosurfajte, pa se javite s detaljnijim pitanjima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Notarice, svi mi znamo pravo i "pravdu", ne vjerujem da ovjerovitelj Ugovora o doživotnom uzdržavanju nije strankama pročitao članke Ugovora, međutim netko od stranaka je vjerojatno računala na dementnost starice pa to i iskoristio.

 

Veoma će teško pobijat taj ugovor i sami znadete kakve su tu šanse za pobijanje.

Nažalost, pravna država ima dobre zakone, ali ih izigravaju gdje god stignu.

 

Pozdrav

Mike!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene zanima, da li ja mogu uzeti baku za ruku i odvesti je u opć sud u osijeku da da neku izjavu na zapisnik da se ugovor sklopljen između nje i druge strane, poništava!

To pretpostavljam ne mogu, jer u ugovoru stoji da je nadležan sud u drugom gradu, a nije ni prisutna druga stranka (opaki stric) - znači baš mora biti parnica odnosno tužba!

Što mogu uopće napraviti?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Arki,

koliko se razumije iz onog sto ste naveli - vas se stric vec uknjizio na nekretninu na osnovi tog ugovora o uzdrzavanju.

Jos kazete da vec vise od 6 godina zivi s bakom (u istom domacinstvu?). Da li on zivi na racun bake ili se pak on brine o baki? Sud treba utvditi da je je baka obmanuta, i u tom postupku ponistiti taj ugovor. Ali vi (tj. baka) trebate inicirati taj postupak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

arki je napisao:

Poštovani forumaši, trebam hitnu pomoć!

 

ugovor o uzdržavanju (takav je naziv ugovora, a dolje u tekstu se navodi da je doživotno uzdržavanje) u kojoj odmah po potpisu ima pravo upisati sebe kao vlasnika, što i čini

- puno i najljepša hvala :-?

 

Ukoliko je Ugovor o doživotnom uzdržavanju, davatelj osiguranja stupa u posjed TEK POSLIJE SMRTI primatelja.

Neznam dali vam je to slučajno promaklo,

Jer Ugovor koji vi navodite vjerojatno je Ugovor o DOSMRTNOM UZDRŽAVANJU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija