Jump to content

Trajanje otkaznog roka


lesgoga

Preporučene objave

MOLIM HITAN ODGOVOR

 

9. lipnja 2008 god podnijela sam pismeni otkaz svome poslodavcu u kojemu sam naglasila da sam spremna odraditi zakonom propisani otkazni rok od mjesec dana, sto sam uredno i savjesno i izvrsavam. Danas mi je pismeno urucio odluku po kojoj sam duzna odraditi otkazni rok sukladno pravilima Zakona o radu, odnosno 2 mjeseca i 2 tjedna. U suprotnom pocinit cu povredu radne obveze i stetu poslodavcu te je najavio mogucu sudsku tuzbu protiv mene.

Poslodavac se poziva na 120 clanak Zakona o radu tocka 7.

 

Molim vas je li opravdan njegov otkazni rok s obzirom da ja dajem otkaz poslodavcu, a prema clanku 113 Zakon o radu tocka 7 gdje se istice da ukoliko radnik daje otkaz, otkazni rok ne moze biti duzi od mjesec dana.

 

Ne dodjem li 10. srpnja na posao, jesu li moguce ikakve sankcije protiv mene?

 

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lesgoga je napisao:

Ovako je glsila moja pismena obavjest upravi:

 

Dana 09.lipnja 2008. god, ja xx, zaposlenik xx, podnosim zahtjev gore navedenom za raskid radnog odnosa iz osobnih i obiteljskih razloga. Voljna sam odraditi zakonom propisani otkazni rok od mjesec dana.

 

Draga moja, ovo nije otkaz. Ovo je PRIJEDLOG zahtjeva za sporazumni raskid ugovora o radu. On ti je odgovorio da tvoj prijedlog ne prihvaća. Dapače, ako si taj podnesak nazvala kao "pisana obavijest" onda se tek ne može govoriti o otkazu.

 

Ti si još u radnom odnosu, a ovo se ne smatra otkazom. Otkaz je jednostrani akt, i tu ne tražiš suglasnost poslodavca (kao što si ti zatražila).

 

U ovoj situaciji možeš dati izvanredni otkaz. Ali njega moraš d e t a l j n o obrazložiti. I nema odrađivanja otkaznog roka, od trenutka kada poslodavcu uručiš otkaz, nemaš više nikakve obveze prema njemu.

 

Ali izv otkaz traži OSOBITO VAŽAN razlog zbog kojeg otkazuješ, a da uz uvažavanje svih okolnosti i interesa i radnika i poslodavca, nastavak radnog odnosa nije moguć.

 

 

Osobni i obiteljski razlozi, po meni, nisu dovoljno dobar razlog.

Ako je poslodavac povređivao tvoja prava iz radnog odnosa, najbolje da ih sve pobrojiš u otkazu i navedeš da zbog njih daješ otkaz.

 

E sad, i tu postoji neki rok, a on iznosi 15 dana od dana saznanja za činjenicu na kojoj se izv. otkaz temelji. Ili se može raditi o kontinuiranim povredama, kako sam već naveo, ali one moraju biti specifične (primjerice, neisplata plaće kroz duže razdoblje).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lesgoga je napisao:

dakle,krivo sam sročila zahtjev, ili ?!

 

s obzirom da sam s poslodavcem imala do sada izuzetno korektan odnos i u ovih mjesec dana sam osposobila osobe tako da ce se posao moci normalno nastaviti, postoji li ipak mogucnost da prihvati ovu obavijest kao otkaz?

 

gle, pravno govoreći - ovo nije otkaz. mada si ti osposobila druge osobe za obavljanje tvog posla.

 

što ti stoji u njegovoj odluci? i je li to imenovano kao odluka ili nešto drugo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

donio je odluku kojom me obavjestava da sam duzna odraditi otkazni rok sukladno pravilima zakona o radu, odnosno dva mjeseca i dva tjedna. U suprotnom cinim povredu radne obveze i stetu poslodavcu. Istice da nije suglasan o duzini trajanja otkaznog roka od mjesec dana.

Molim vas u jednoj ili dvije recenice kako treba glasiti pisani oblik otkaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lesgoga je napisao:

donio je odluku kojom me obavjestava da sam duzna odraditi otkazni rok sukladno pravilima zakona o radu, odnosno dva mjeseca i dva tjedna. U suprotnom cinim povredu radne obveze i stetu poslodavcu. Istice da nije suglasan o duzini trajanja otkaznog roka od mjesec dana.

Molim vas u jednoj ili dvije recenice kako treba glasiti pisani oblik otkaza.

 

iz ovog njegovog ne proizlazi da uopće pristaje na otkaz, već te upozorava na moguće kršenje radnih obveza.

 

a kakav otkaz sad daješ? redoviti ili izvanredni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lesgoga je napisao:

nisam pravnik da bi znala tocno sastaviti otkaz,

Ja od 12. 7. nemogu više raditi, iz obiteljskih razloga moram otici na mjesec dana iz Zagreba. Sta mi je najbolje u ovoj situaciji napraviti, a da imam najmanje posljedica?

 

ako je samo problem u tih mjesec dana na koji moraš otići, zatraži neplaćeni dopust, iz, kako si navela, obiteljskih razloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija