Jump to content

Najam stana-legalno!


piperoni

Preporučene objave

Jedan sam od mulaca koji je iznajmio stan firmi-legalno.

U ugovoru je navedeno da sve moguće troškove (režije,održavanje,porezi...), plaća najmodavac pa je sukladno tome ugovoreni iznos nešto veći.

Sada porezna uprava uzima upravo taj kumulativni iznos kao osnovicu za izračun poreza pa ispada da plačam dodatni porez na režije...

Je li to moguće!-naravno da sam se žalio na rješenje!

Imam li šanse i što mi je činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

piperoni je napisao:

Jedan sam od mulaca koji je iznajmio stan firmi-legalno.

U ugovoru je navedeno da sve moguće troškove (režije,održavanje,porezi...), plaća najmodavac pa je sukladno tome ugovoreni iznos nešto veći.

Sada porezna uprava uzima upravo taj kumulativni iznos kao osnovicu za izračun poreza pa ispada da plačam dodatni porez na režije...

Je li to moguće!-naravno da sam se žalio na rješenje!

Imam li šanse i što mi je činiti?

 

Nisi mulac koji je iznajmio stan firmi legalno jer si na taj način možeš ostvariri povrat poreza u godišnjoj poreznooj prijavi.

 

Obično se u ugovorima o najmu (ili zakupu) ugovara posebno iznos najamnine (zakupnine) a posebno se definira tko plaća režijske troškove i u kojem iznosu. Pretpostavljam da iz Vašeg ugovora to nije jasno vidljivo pa je tako porezna uprava uzela cjelokupni iznos kao osnovicu za obračun poreza. Trebali ste u ugovoru jasno istaknuti koji iznos se odnosi na najan (zakup) a koji na režijske troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

II stupanj potvrdio rješenje I stupnja...

Nema naravno žalbe a u poluobrazloženju (na to mi liči!), navode da sam ja dužan dostaviti istinite podatke!

Ja sam kao dostavio lažne podatke o većem najmu od realnog pa eto mi i veći porez!

Ne znam što bi bilo da su iznosi manji od realnog...?

Dakle poručujem svima iz svog iskustva:Ne iznajmljujte stanove legalno jer se ne isplati!!!

Da ne govorim o pravnoj zaštiti najmodavca ako se nešto zakomplicira!

Čestitam državi-svaka čast!!! :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija