Jump to content

2 pitanja.....molim odgovor


zombie

Preporučene objave

naišla sam na 2 pitanja od gosp.Mikšića koja su me zbunila pa ako netko zna, u što ne sumnjam, :-D : 1) kakva je presuda kod poništaja braka; i 2) deklaratorne tužbe po obiteljskom zakonu? thanx

p.s. sigurno odgovor ne može biti jednostavniji, ali jednostavno blokada je na mojoj strani.... :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a kolega, nemoj biti taaako grub.... :)

tek sam na početku s učenjem pa mi se mogu neki lapsusi dogoditi, a osim toga, GPP još nisam ni otvorila, dok sam obiteljsko prošla, ali nisam naišla na odgovor obzirom da učim iz zakona, o očigledno je da je to poveznica s GPP-om.

 

zahvaljujem na odgovoru i s obzirom da rasturaš :-) može li odgovor na još jedno pitanje-mislim da ide što treba sadržavati presuda o razvodu ako su u pitanju maloljetna djeca? thanx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolegice, te su tužbe sadržane u Obiteljskom zakonu :-D

 

i to pod dijelom zakona Postupak pred sudom, Posebni parnični postupci, s podnaslovima:

 

1. Postupak u bračnim sporovima (članak 280.).

2. Postupak radi utvrđivanja ili osporavanja majčinstva ili očinstva (članak 286.)

 

Ako se ima na umu da su deklaratorne tužbe - tužbe za utvrđenje , onda nema nikakvih problema s razumijevanjem gradiva :-D

 

Al dobro, evo, neću više :-D

 

Glede tvog novog pitanja, tom se presudom mora odlučiti i o:

 

1. tome s kojim će roditeljem dijete živjeti i primarnoj roditeljskoj skrbi

2. uzdržavanju djece

 

Bez odluke o tome, a kada su u pitanju maloljetna djeca - brak se ne može razvesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svasta covjek ne zna ali da to banalizira - to je za zgrazanje. Jer nije isprika da je netko tek poceo uciti, jer ipak ste vi ljudi zavrsili pravni fakultet a ne srednju skolu za hortikulturu.

Zato izuzetno cijenim entuzijasticnost i marljivost Flokija koji ne samo da se vjezba, vec daje stvarnu pomoc na ovom portalu. Cudi me samo da je takvih toliko malo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija