Jump to content

Korištenje BO nastavno na komplikacije, a prije porodilnjog, moguće?


Mayales

Preporučene objave

Poštovani,

zbog naknade koju isplaćuje moja firma zainteresirana sam da budem više od 180 dana na BO. Budući sam čula da se VEĆINOM porodljni nastavno na kompl. u trudnoći otvaraju 45 dana prije termina tj. komisija produžuje do tog datuma komplikacije (iako, kao što ste mi potvrdili, nema zakonske ili podzakonske odredbe koja bi to izričito tražila), meni bi zanimalo smijem li (ako se moja liječnica opće prakse s tim složi) nakon kompl. za tih nekoliko dana koja mi nedostaju za ostvarivanje naknade produžiti "obično" bolovanje, a zatim otvoriti porodiljni dopust? (Riječ je stvarno nekoliko dana.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

ukoliko se tako nešto realizira protupravno je postupanje s elementima kaznenog djela

upravo zato i pitam jer ne želim muljaže, a opet ne želim biti zakinuta za par dana razlike...

ZNAM da se ne mora 45 dana prije otvarati rodiljni, ali isto tako znam iz iskustva da se gotovo uvijek tako računa "onima koji su nakomplikacijama". Ne znam hoće li liječničko povj. na preporuku moje liječnice ili moju zamolbu taj datum htjeti odgoditi na, primjerice, 10ak dana kasnije (pa da bude 35 dana prije termina), u tome je problem. Zato sam htjela razmotriti moguće alternative.

Rubens, a zbog čega je to protupravno postupanje (osnove)? Ukoliko postoje indikacije, naravno (a ja ih i inače imam, ne moram muljati, nažalost)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nek ti zatvori bolovanje kak ti odgovara, tvoja je dispozicija da li će to biti 45 ili 28 dana prije dana očekivanog poroda i tu nemaš problema.

 

A kakvo protupravno postupanje pitaš?

 

Imam odgovor i na to pitanje, no obzirom na to da je za otvaranje i zatvaranje bolovanja nadležan izabrani doktor primarne zdravstvene zaštite, a nikako ne pacijent, nema nikakve potrebe da se opterečuješ time...........no vidi što si napisala dolje:

 

"zbog naknade koju isplaćuje moja firma zainteresirana sam da budem više od 180 dana na BO" ............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nažalost, predosjećala sam da je ton odgovora upravo zbog te rečenice...

inače, na to su me upozorili (tih 180 dana) u firmi jer stvarno gledaju interes trudnica i žao im je da me ranije nisu savjetovali pa su me uputili da se sama informiram o mogućnostima... stoga i moje pitanje...

ne želim nikoga (liječnika) dovesti u neugodnu situaciju da mora razjašnjavati razloge takvog postupanja u slučaju da to napravi (iako sumnjam jer se ipak nadam da ću nekako navući tih 180 dana), ali su me zanimale eventualne sankcije i temelj istih...

uostalom, ne razumijem taj osuđivački ton kada ljudi žele ostvariti svoja prava (primijetila sam i u drugim postovima...)

ali, u svakom slučaju, hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto ja, prenosim ovo u temu naslova "Atmosfera na legalisu" u Knjizi gostiju.

Sviđa mi se pristup i ideja da korisnici istaknu ponašanja i (ne)kvalitete, koja im se sviđaju i koja im smetaju.

Bez navođenja pojedinaca, bez vrijeđanja, samo jedna pozitivna kritika...

Možda želite i vi svi zajedno stvoriti neka svoja interna Pravila ponašanja na legalisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZaštoJa zna pravila ponašanja, pa zato ni nije nikoga ni prozivala.

 

To bi bilo potpuno nepotrebno, pa vidi se i bez toga (ljukava sam ja ljisic). Zločinac se, navodno, uvijek vraća na mjesto zločina.

 

Sad ja gledam 'svisoka' na takve :dvoje::smijeh2: i neću im dati zadvoljstvo da uopće više nešto na taj račun skomentiram. :amen:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

marija_1495 je napisao:

Ne u vezi tebe, naravno.

 

sigurno sam ja u pitanju? :-D

 

Što se mene barem tiče, ne. Već sam rekla da te smatram vrlo korisnim i složila bih se s Canisovom ocjenom tvoga djelovanja, iznesenoj u jednom topicu. Taj je Canis i inače krajnje točan, sjajno elokventan.

A protiv popovanja s visoka koje je određenom moderatoru u krvi, što se sjajno poklapa s odabranim mu nickom, već sam protestirala jučer.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

podižem temu, viidm da je naknadno otišla u nekom drugom smjeru, sad je ponovno vraćam na moj trak :)

dakle, zanima me sljedeće...

ako se naknada nakon 180 dana BO dobiva za BO "dulje od 180 dana (prema kol.ug.)", a meni BO traje TOČNO 180 DANA prije otvaranja porodiljnog, imam li pravo na naknadu?

dakle, BO nije formalno "dulje od" nego je "točno" 180 dana... da li svejedno imam pravo na naknadu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija