Jump to content

Osporavanje suvlasnistva nad nekretninom


Dracon

Preporučene objave

Pozdrav svima..

moje pitanje vezano je za stan u Zagrebu ciji je trenutni i jedini korisnik moj brat kao jedan od suvlasnika. Drugi suvlasnik ("formalni" ali ne i stvarni) je moja teta cije se ime, slijedom okolnosti i umjesto mojeg imena, naslo u kupoprodajnom ugovoru kao jedan od suvlasnika. Ova situacija naravno ne odgovara istini, jer smo "stvarni" vlasnici ja i brat. Obzirom da se situacija sad zakomplicirala i moja teta mene defakto ucjenjuje i ne namjerava ispostovati obecanje o prebacivanju njenog djela na mene (darovni ugovor), zanima me postoji li bilo kakva teoretska mogucnost da ja osporim njeno suvlasnistvo? Postoje svjedoci koji mogu potvrditi da ona nije ucestvovala svojim novcem u kupnji stana i da je njeno ime u kupoprodajnom ugovoru tamo samo zato sto je na mene, u trenutku kupovanja stana (imao sam 19g.) izvrsen pritisak koji je utjecao na moju odluku.

 

U prilicno nezavidnoj sam situaciji te se unaprijed zahvaljujem na svakom odgovoru.

 

D.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija