Jump to content

Stručna pomoć


Jure11

Preporučene objave

Ne znam točno u koju bih kategoriju svrstao svoj problem, ali sam poprilično siguran da nitko nema sličan.

 

Naime, prije 20 godina sam imao nesreću na radu.

 

Dobio sam PRAVOMOĆNU SUDSKU ODLUKU da mi je Croatia osiguranje dužna do 65 godine isplaćivati razliku mirovine i pune plaće.

 

To su i radili, no u izvjesno vrijeme su prekinuli.

 

Naravno da sam pokrenio sudski postupak, u općinskom sudu presude u moju korist. Poslije predmet vrate na županijski...

 

Poslije općinski presudi opet identicno, pa zupanijski neobjasnjivo vrati.

 

Da stvar bude jos gora, u vijecu zupanijskog suda u Vukovaru sjedi, i odlucuje o mome slucaju bivsi djelatnik Croatia osiguranja, koji je ocigledno u sukobu interesa.

 

Siguran sam da moram dobiti ovaj sudski spor, da se radi o velikoj odsteti.

 

Zanima me sljedece: Na koji nacin da iznesem svoj slucaj iz županije? Kojim se institucijama obratiti ukoliko zupanijski sud napravi nekakvu malverzaciju?

 

Zahvaljujem se na pomoci....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moze jos koje pitanje...

 

Svjestan sam da se moj slucaj moze otezati jos puno......

 

Opcinski presudi, zupanijski vrati i tako...

 

Da li mogu poslati tuzbu Europskom sudu za ljudska prava u bilo kojem trenutku, ili slucaj mora prvo proci sve instance hrvatskog pravosuda?

 

Koliko kosta tuzba Europskom sudu?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko neka osoba smatra da su joj povrijeđena ljudska prava u RH, prije nego se obrati Europskom sudu za ljudska prava treba iscrpiti sva domaća pravna sredstva kako bi otklonila eventualnu povredu na razini države. U tom smislu, osoba mora podnijeti ustavnu tužbu Ustavnom sudu RH, ukoliko smatra da joj je povrijeđeno neko od prava zajamčenih Ustavom RH. Nakon toga osoba se može obratiti Europskom sudu za ljudska prava, u roku od 3 mjeseca od dana kada je primila negativnu odluku Ustavnog suda. Obraćanje Europskom sudu za ljudska prava obavlja se neposredno, bez plaćanja sudskih pristojbi, na obrascu sastavljenom od strane samog Suda. Navedeni obrazac možete pronaći na internet stranici www.pravosudje.hr na hrvatskom jeziku, a na hrvatskom jeziku ga možete i podnijeti. Pravnu pomoć za obraćanje Europskom sudu možete dobiti od nevladinih udruga koje se bave zaštitom ljudskih prava, te odvjetnika.

 

Napominjem da se navedeni obrazac može podnijeti i faxom u gore navedenom roku, ali ste isti dužni i poslati preporučenom poštom u pisanom obliku na adresu u Strassbourgu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakako bi se trebala iskoristi mogucnost zalbe za sudjenje u razumnom roku. To obavezno pokrenite. I to ide paralelno sa ovim drugim sporom.

 

I kada iscrpite sve pravne lijekove na svim sudovima u HR, i ako niste zadovoljni ishodom, pa odlucite pokrenuti spor i pred Europskim sudom u Strasbourgu, onda opet mozete i pred Europskim sudom u Strasbourgu podnijeti tuzbu za sudjenje u razumnom roku (i traziti odstetu), ako bi se dogodilo da vam to ne prizna i ne plati obestecenje Hr sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pada mi na pamet, bi li se ovdje mogla tražiti promjena mjesne nadležnosti? Ako da, možda bi se stvar mogla riješiti i jednostavnije, bez angažiranja ovih krajnih instanci.

Da se jednostavno izbjegne taj Županijski sud u Vukovaru i da neki drugi županijski sud, bez ex-djelatnika Croatia osiguranja u vijeću, dosudi stvar - tj. normalno potvrdi prvostupanjsku presudu. Nisam znala da u beskraj može ići ping-pong na relaciji općinski - županijski sud. Ludo! I kako taj Županijski objašnjava to stalno vraćanje predmeta?

I da - ako suđenje traje dulje od 5 godina, svakako podnijeti zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na informacijama.

 

Ping-pong je stvarno moguć, i to je žalosno.

Pazite, ja imam pravomoćnu sudsku odluku, i siguran sam da se ona NE SMIJE ignorirati.

 

Prvostupanjska presuda se stalno ponistava na bizarne nacine, oni su u Vukovaru prije godinu dana rekli da se dostavi nekakav spis.

 

On je bio u nasu korist.

 

Poslije toga, znaci nakon godinu dana, opet pobijaju prvostupanjsku presudu (iako kazu da imam nepobitno pravo na odstetu - "mislim da me zele pod svaku cijenu odbiti jer se radi o enormno visokom iznosu novca").

 

Zanima me: Kakav je postupak za iznosenje postupka iz zupanije?

 

Ovaj sudski spor traje 6 godina, i pitao sam odvjetnika da trazim naknadu od RH, on je rekao da nemam pravo na to, da bi imao pravo na to samo da mi slucaj lezi 6 godina bez ročišta..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na kojoj činjeničnoj osnovi temeljiš drugu tužbu? Je li tužbeni zahtjev identičan kao u prvoj tužbi?

 

Odnosno, što tuženik kaže, zašto je prestao isplaćivati?

 

Zašto nisi pokrenuo ovrhu na temelju pravomoćne presude?

 

Nadalje, jesi u tih 6 godina trajanja spora uračunao obje parnice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Javljam se u vezi naknade na sudjenje u razumnom roku.

Sudska praksa Europskog suda u Strasbourgu ima debelu dokuimentaciju glede sporova koji su trajali predugo, a ne da se nisu rjesavali. Rjesaaavaaali su se, li su se rjeeesaavaaaliiii...

U jednom rumunjskom sporu, drzavni odvjetnik se zalio na odluku i dostavio je neki "neprimjereni" dokaz u roku od 8 mjeseci. Sud u Strasbourgu to naglasava kao primjer vodjenja spora i daje stranci za pravo da ima naknadu za sudjenje u raumnom roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dakle, da rezimiramo ....

 

Već idući tjedan idem u sud u VK zakazati ročište.

 

On će presuditi u moju korist da imam pravo na rentu, i na zaostatke unazad deset godina, što je i zakonski propisano.

 

Poslije se Croatia žali na Vukovar. .. i sada nastupa noćna mora....

 

Naime, ja ću zasigurno angažirati medije ... otići ću na HTV,RTL i tražim pravednost postupka... ne može mi u sporu suditi Čolaković kao sudac županijskog suda, jer znam da je bio odvjetnik Croatie, ali nedavno sam saznao (i imam dokaze)da ima raznih drugih bolesnih sklonosti ... znaci da se radi o neobjektivnom čovjeku ...

 

Idem do kraja ... makar to bilo i nemoralno ....

 

U međuvremenu ću pokušati paralelno podići tužbu i Ustavnom sudu ... nadam se da imam pravo ....

 

Možda netko od vas, starih majstora prava, mi može dati savjet ....

 

Što bi vi još napravili da ste na mome mjestu .... da se sustav uroti protiv vas ... jer JA ĆU POBJEDITI .... milom ili silom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija