Jump to content

naivna sudužnica


mamaibeba

Preporučene objave

moj bivši nevjenčani muž prije 2g.kupio je auto na kredit,a ja sam sudužnik.Zanima me ukoliko on taj kredit nebude plačao (a mislim da nebude)dal postoji način da se zaštitim?Npr.dal mogu u banci zatražiti da auto ide u moje vlasništvo pa da otplačujem uredno,ili da mu banka oduzme auto u svoje vlasništvo ako on ne misli plačati?Ili dal mogu sa njim kod javnog bilježnika da prepiše auto na mene pa nastavim otplačivati?Ima li tu ikakvog spasa za dobrobit mene.I imam li kakve privilegije u ovom slučaju budući imamo bebu )mj.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete tražiti primjereno osiguranje i prije nego što platite vjerovniku ako dužnik nije ispunio svoju obvezu o njezinoj dospjelosti, ako je vjerovnik zatražio sudskim putem naplatu od jamca i ako se dužnikovo imovinsko stanje znatno pogoršalo nakon sklapanja ugovora o jamstvu. Nadalje, imate pravo tražiti naknadu od dužnika za sve što ste isplatili za njegov račun zajedno s kamatama. Nakon što vi ispunite tražbinu banke na vas prelazi ista tražbina zajedno s osiguranjima pa u slučaju da je tražbina osigurana založnim pravom na automobilu zalog prelazi na vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

2006. godine bila sam u vezi s jednim dečkom. Zamolio me da dignem kredit za auto koji će on plaćati. Prošle godine smo prekinuli, a on je nekoliko mjeseci nakon toga prestao plaćati kredit. Auto je kod njega, a meni je ostao kredit za otplaćivanje. Nemam pojma ni gdje je on, ni gdje je auto. U srpnju prošle godine bila sam na policiji. Napravili su zapisnik ali se od tada nije ništa dogodilo. Jedini dokument od auta koji imam je knjižica vozila. Zanima me imam li ikakve osnove za tužbu i kakve su mi šanse da dobijem svoj novac?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

male,

 

ALI

1) ako imate dokaze da je od tog novca kupljen auto, mozete traziti auto

2)Ako ste sa momkom zivili 3 ili vise godina on mora preuzeti pola kredita a pripada vama i njemu po pola auta.

 

O koliko novca se radi, na koji ste nacin platili i kakav ste auto kupili?

Jeli znate gdje zivi obitelj vaseg momka odnosno gdje bi se on mogao nalaziti sada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zzz_zzz je napisao:

male,

 

ALI

1) ako imate dokaze da je od tog novca kupljen auto, mozete traziti auto

2)Ako ste sa momkom zivili 3 ili vise godina on mora preuzeti pola kredita a pripada vama i njemu po pola auta.

 

O koliko novca se radi, na koji ste nacin platili i kakav ste auto kupili?

Jeli znate gdje zivi obitelj vaseg momka odnosno gdje bi se on mogao nalaziti sada?

 

Nismo živjeli zajedno.

Kredit za auto je bio kod Raiffeisen banke na 7 godina oko 13000 CHF.

31. 7. 2007. je istjecala polica osiguranja, a budući da nisam imala ni auto niti ikakve dokumente nisam ga mogla niti htjela ponovno osigurati... zato sam digla 2. (gotovinski kredit) da zatvorim ovaj prvi. Banka mi je vratila knjižicu vozila. I to je sve što sada imam. Auto glasi na mene, ali nije registriran i nemam pojma gdje je sad. Ne znam bih li ga sad trebala odjaviti i kako bih to izvela kad nemam prometnu ni registracijske pločice. Kad sam bila na policiji rekli su mi da je auto sad mrtav budući da nije registriran, a on ga ne može bez mene registrirati. Znam gdje mu živi obitelj, ali to mi nije baš od neke pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa šta si čekala zašto nisi prijavila krađu.

auto odvežen bez tvoga znanja.

auto kupljen kreditom u navedenoj banci mora biti kasko osigurano i to od krađe.

prije zatvaranja kredita trebala si prijaviti krađu auta i pokupiti osiguranje a ne dizati drugi kredit da bi pokrila prvi kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija