Jump to content

obiteljsko pravo(hitno molim nekog da mi odgovori)


roziv

Preporučene objave

nakon didine i bakine smrti tata i stric su trebali na ostavinu,naravno..ali stric se nikada nije pojavio na vrijeme uvijek je dolazio sutradan.stricu su dida,baka i moj tata napravili kuću,ali on to nije na sudu rekao,ubiti to je zatajio,i sad još traži dio iz kuće gdje tata živi..tata se pokušao na sve moguće naćine dogovoriti s njim,ali on ne pristaje na ništa,te brani tati sređivanje njegove kuće,a on svoju uredno sređuje...isada mene zanima šta se tu može napraviti dali tata i njemu može zabraniti sređivanje njegove kuće,jer to je sve sada na sudu...i kakva prava moj otac ima s obzirom da je dohranio i sahranio didu i baku...molim nekog da mi hitno odgovori jer tata više nezna kome da se obrati...hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete zahtijevati da se ono što su vaši djed i baka darovali vašem stricu uračuna u njegov nasljedni dio, ali ne i ono što mu je darovao vaš otac.

 

Vaš stric i vaš otac imali su zakonsku obvezu uzdržavati svoje roditelje kada to oni više nisu mogli činiti sami pa ako je vaš otac sam uzdržavao svoje roditelje može u parnici postaviti zahtjev za naknadu polovice onoga što je dao za njihovo uzdržavanje kao i za troškove sahrane, naravno uz pretpostavku da je vaš stric bio u mogućnosti uzdržavati iste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija