Jump to content

Početak gradnje kuće


299

Preporučene objave

Pozdrav svima

 

Dva pitanja ako može:)?

 

Mislim iduće godine gradit kuću pa me zanimaju neke stvari

 

1. Mama od cure bi joj trebala prepisati zemlju na kojoj mislimo graditi pa me zanima kako da se to napravi a da se ne plati porez(ako je moguće)?

 

2. Što sve trebam napraviti da bih počeo graditi kuću - papire od samog početka do kraja i kojim redoslijedom?

Bio bih puno zahvalan:)!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijenos vlasništva na zemlji možete napraviti nekim od ugovora: darovnim, kupoprodajnim, ugovorom odosmrtnom uzdržavanju... ovisno o vašim prilikama. Porez između roditelja i djece se ne plaća.

A što se tiče gradnje kuće, ako je mislite graditi druge godine, budite spremni da će do prve lopate i cigle proći ne jedna nego barem 2 godine. :glavomozid:

Naoružajte se strpljenjem i dobrim živcima.

 

Faze na tom putu raznolike.

Prvi korak vam je da nađete geodetu i dobrog arhitekta.

Dalje će vas oni usmjeravati, preko odjela za urbanizam i građenje, preko institucija za priključke ...

Knjiga bi se dala o tome napisati. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZAHVALJUJEM na odgovoru:)

 

još par pitanja

 

mama diže kredit meni za kuću ali zemlja je u vlašništvu moje cure - (ja i mama smo vlasnici 1 stana-svako po pola) dali to znaći da ćemo platiti porez na kuću (ja i cura) tj cura nema nekretninu pa pretpostavljam da ona neće-kuća bi glasila na nju) ali ni to nisam siguran da li može ako moja mama diže stambeni kredit??

I još pitanje da li kuća spada pod nekretninu ako još ne postoji, drugim riječima da li je moja cura oslobođena kakvog poreza kad gradi kuću a u vlasništvu nema nikakvu nekretninu(i dali zemlja spada pod nekretninu)??

 

unaprijed zahvaljujem!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija